foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 44 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2009 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
No minul nende nigrode ei lähe mitte! Et ma nüüd massiliselt kalu juurde tahaksin, aga muret teeb! Uus pesakond emmel-issil olemas. Lapsevanematel närvid läbi: härra ründab oma peegelpilti akvaariumi seinal (muuga ma seda poosetamist ja klaasseina ähvardamist mõista ei oska). Proua peksab veetaimede lehti. Lapsed hetkel küll tervise juures.
Paarkümmend panin abiakvasse ja seal ründas neid - 1,5cm pikuke platy! Sealsete maimude surma põhjuse sain nüüd siis teada!
Suurde akvasse paigutatud võrgukesest pistsid tillukesed plagama.
Jätkan! Kuigi võidu puhul ei tea, mis nende väikeste triibulistega peale hakata.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2009 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 16, 2007 10:18
Postitusi: 207
Asukoht: kodus
minu ahvenate esimene pesakon läks ka lihtsalt kaduma peale kolmandat päeva. Aga nüüd on teine pesakond ja tõstsin nad koos kivi ja vanematega kolmandal päeval maimuakvasse. Täna on neljas päev ja peaksid ujuma hakkama. Praegu on maimud ennast päris kruusa sisse kaevanud. Kas nad saavad sealt üldse iseseisvalt välja või pean aitama? Millal peab titetoitu andma neile?
Nad on nii pisikesed, guppi maimud olid palju suuremad!

_________________
algus 22.12.07, 280L .Asukad:Ancistrus, Pelvicachromis pulcher, Hemichromis Bimaculatus, Crossocheilus siamensised,Labidochromis caeruleus, Metriaclima estherae, Melanochromis Cyaneorhabdos, Convict Cichlid ja taimed.
60L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2009 01:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 09, 2008 05:29
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Siin on päris hea lugemine Nigrofasciatus´e näitel.
http://www.tropicalfish.co.za/month1.htm

Tihtipeale söövad vanemad ise oma maimud ära, seda siis kui hakatakse uuesti marja heitma. Selle käigus muutuvad nad ka agressiivseks, kaevatakse taimi, rünnatakse lehti ja teisi kalu.
Paljud maimud langevad ka filtri ja teiste kalade küüsi, seda siis kui nad on hakanud vabalt ringi ujuma.
Mul näiteks pistsid 2 kuu ajast Convicti maimu kõik paari nädalased Hemichromis lifalili maimud pintslisse. Mitu nädalat süüa ei pidanud andma :wink:
Ise olen tavaliselt marja teise kasti, vahest ka kaussi tõstnud ning hiljem säilitanud vaid mõned üksikud isendid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2009 10:26 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 13, 2007 10:15
Postitusi: 89
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Hetkel mul maimud koos vanematega eraldi 60 liitrises akvas, kus pole ohustamas ühtgi teist kala. Olen pisikestele andnud tavalist helvestoitu, selle eelnevalt näpudevahel hästi peeneks jahvatades. Vanematele graanultoitu andes jahvatavad nad graanulid suus peeneks ja ja pudistavad suust välja pisikestele söömiseks. Hoian vanemaid koos maimudega vast paar nädalat veel koos, siis tuleb vanemad suurde akvasse tagasi kolida, muidu läheb ilmselt järjekordseks marja valmistamiseks, mis saab pisikestele saatuslikuks.

_________________
kokku 800+ liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 03, 2009 12:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
tere,mul mure enamvähem samasugune,ainult kaladeks on geophagus rio.
nimelt probleem selles et paar on mul kahekesi 300 L akvaariumis.ja neil seal ka mingi 50 maimu,kes on juba 1 CM pikkuseks kasvanud.aga täna hommikuks oli uus mari pandud.et mis peaks nüüd edasi tegema,kas eemaldan selle marja ,ja lasen neil järglasi edasi kasvatada?
eemaldan maimud?või ei eemalda kedagi?
tahaks et ikka enamus maime üles kasvaksid,aga kalavanemad on segaduses ja ei tea keda kaitsta ja keda rünnata,samas olen ka mina suht teadmatuses kuidas neid aidata.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 13, 2007 10:15
Postitusi: 89
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Mina eemaldaks vanemate juurest kas siis maimud või marja. Eks see oleneb muidugi konkreetsetest kaladest, kuid mul läksid eelmised maimud kaduma vahetult enne uue marja avastamist.

_________________
kokku 800+ liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2009 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 09, 2008 05:29
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Kõige kindlam oleks minu meelest maimud eraldi tõsta. Marja eemaldamine võib ka vanemates agressiivsust esile kutsuda (eriti isase puhul).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2009 12:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
kõige parema lahenduse leidsivad vanemad ise,isane sõi marja ära,ja nüüd kasvatavad koos eelmisi maime edasi.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2009 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Mul nüüd sama, mis kasutajal Ocean: enne jõulused maimud jäid mingil ime moel alles (10 +/- 3) ja nüüd on mari potis. Issi valvab maime, emme marja.
Ei tea, kas peaks maimud välja korjama, nad on juba nii suured ehk, et Platy plikad ei suuda neile kurja teha.
Samas kui nad nõnda hea sigivusega on, kellele ma neid pakkuma hakkan!?

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2009 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Olin nädalavahetusel ära ja tagasi tulles avastasin, et ka minu akvas probleem lahendatud, mari läind. Aga mina kahtlustan, et lahendajateks olid õed-vennad, sest selle paari päevaga olid nad kasvanud kui enne 1/2 kuuga. kasutaja Ocean, oled ikka kindel, et põngerjad ei einestanud?

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2009 12:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
kindel ikka,nägin ise kuidas pappa marja sõi.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 16, 2009 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
See maimude pesakond, kes enne jõule ilmavalgust nägi, on kusagil 13 liikmeline ja 2-3cm suurused on need tillukesed triibulised. Aga nüüd jäid nad orbudeks (ema suri enne või peale arvatatavat uut pesakonda), pappa Nigro proovib nendega toimetada, aga tillukesed on mööda akvat laiali pudenenud.
Tahaks need väiksed põrgulised laiali jagada, aga tekkis täiesti ootamatu probleem: ei saa kätte ilma akva dekoratsioone lammutamata! Mis nipiga selliseid vilkaid tillukesi olevusi akvast kätte saada? Kas on olemas akvakaladele mõrda või muud sellist passiivset püügivahendit? Muidu nad jäävadki mul suurde akvasse seniks kuni nii suured on, et igasse prakku enam ei mahu!

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 16, 2009 04:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 09, 2008 05:29
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Mul on samuti akvaariumis 2-3 cm suurused nigrofasciatused ja suurema kalakahvaga saab nad alati vaevata kätte :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 16, 2009 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kui mina kahva akvasse panen, siis ahvenapoisid kohe juurikate vahel peitus või ühe suure taime lehtede vahel. Kahv takerdub igale poole kinni.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 [ 44 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver