foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Humpi maimud
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 26, 2008 11:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Mul nüüd red hump suutnud umb. kolm nädalat suud kinni hoida ja ilmselt tahaks varsti maimud vabamaks lasta. Ta on siin korduvalt mul paari nädala jooksul ise oma munad või maimud alla neelanud, aga nüüd on päris kaugele siis välja vedanud.
Nüüd siis küsimus targematele :) : skalaarid juba eemaldasin akvast, sest need ootasid tal suisa suu juures millal süüa saavad, kelle veel oma asukatest peaks eemaldama siis teise akvasse. Ema ennast ma kätte ei saa ja ei taha kahvaga talle päris sõda kuulutada ( munadega teda üritasin kunagi eemaldada aga siis neelas suutäie alla :( )
Kas peaks ka isase ära võtma ( see käib ja väristab ennest ikka emase juures) ja kuidas tetrad suhtuvad maimudesse, need sellised imelikud sellid kellest ma ei saagi aru mida nad söövad. Kuivtoitu võtavad natuke aga muidu ujuvad niisama ringi.
Lugesin läbi ka eelnevad humpide paljunemise kommentaarid.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Viimati muutis annamaria, Kolmapäev Apr 16, 2008 11:26, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 31, 2008 06:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Ise küsin ise vastan :)
Tõstsin veel peale skalaaride ka red humpi isase ka välja ja kohe lasi emane suu lahti ja umb 20 maimu ujub põhjas. Valvab neid ilusti ja hetkel veel keegi nende vastu väga elavat huvi ei tunne. Kerged huvilised ajab ema laiali ja ei korja neid kohe suhu. Ka meil laseb rahulikult neid vahtida. Kui aga keegi kauaks tiirutama jääb siis korjab küll kokku. Uskumatu, et sinna neid ikka niipalju mahub :) .

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 31, 2008 07:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
see on lahe toiming tõesti, mida humpi mammi nende maimukestega seal teeb,enda akvast olin sunnitud mammi oma poegadega kinni püüdma kafaga ja eraldasin nad 30l akvasse, et nad siis seal saaksid rahulikult toimetada.
nüüdseks on juba ühel nendest maimudest endal suu pisikesi täis aga enam ei viitsi jännata nendega ja ega neid panna ka kuhugi pole.
peab hoolikalt jälgima,moment ja maimud ongi mõne teise kala kõhus, see neile nagu elus toit.
neoonide sugused ja suurused kalad ma usun, et neid ei ohusta aga ülejäänud on kindlasti neile maimukestele ohuks.
edu kasvatamisel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2008 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Jätkan siis oma "blogi"
Et emane muutus nii julgeks, õigemini maimud, et keegi enam emmele suhu ei pugenud, ja nii võtsin kätte ja püüdsin maimud kinni ja panin hoopis nemad väikesesse akvasse, lastes suured kalad vabamasse eluruumi.
Nüüd umbes 25 maimu asjalikult liivas sonkimas ja toimetamas :) . Ehk ikka kasvavad suureks.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2008 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
mul näiteks surid esimesed maimud ilma mammita ära ,täpset põhjust muidugi ei oska öelda aga arvan, et nad ikkagi vajavad mammit oma kõrvale mingiks ajaks,teine raks olid nad koos ja emase panin suurde akvasse tagasi alles kuu aega hiljem


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2008 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
No nii, ma nagu just vaatasin, et lasid emme juurest niikuinii jalga, ja ema ainult peksis teisi eemale aga suhu ei ahminud ega muidu nendega tegelenud. Eks loodan parimat. Nad olid mul umbes kuu aega ka täiesti suus tal. Eks tal sai lõpuks sõnaotseses mõttes neist kõrini . Ja eks kui seekord läeb ikka untsu siis kasvatame uued :) . Oleme kalamammaga mõlemad juba oma eksimustest targemad :)

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 16, 2008 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
No nüüd on õnnestunud maime kasvatada koos ühe pseudogastromizoni ja emase gupiga kaks nädalat ilma emmeta ja maimud kõik nagu ponksid. Hirmsasti tahavad süüa. :) .
Ehk saan siis kunagi huvilistele jagada seda toredat kala.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 04, 2008 09:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
See paarikümne pealine kalakari on nüüd õnnelikult laiali jagatud. Ehk ikka on, sest ega kõikide saatusest ei teagi miskit, ehk annate teada, ega ma liiga väikseid kalu teele ei saatnud, pidasid ehk ikka reisid vastu?
Tänasest akvas uus ports maime.... Emasel taas suu punnis ja üritasin nüüd koos emaga nad teise akvasse panna aga kui ema kahva sain, siis sülitas kõik välja ja nii paningi emme tagasi suurde akvasse ja pojad, keda seekord tunduvalt rohkem, rändasid siis maimuakvasse. Ehk peavad ka nemad vastu.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 05, 2008 09:13 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 21, 2006 09:24
Postitusi: 57
Asukoht: läänes
Tere annamaria,
Hiiumaale tulnud 4 Humpikest elavad kõik hästi ja on õnneklikud O:)
Minu 2 tk on praeguseks 4cm pikkused ja paksukesed. Ja meie pere lemmikud O:)
Jõudu uue pesakonna kasvatamisel!

_________________
160L
kalad ja teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 05, 2008 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Minu pisilased on kah kena tervise juures, aga 4cm küll suured ei ole. tegin paar fotot, on albumis üleval. Nii kärmed poisid on, et ega head pilti küll ei saanud. Kui aega on teen ühe korraliku fotojahi, siis uuendan.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 05, 2008 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 02, 2006 09:01
Postitusi: 54
Asukoht: Hiiumaa
Tere!
2 väikest Humpi on ka meie akvas end mõnusasti sisse seadnud. Suurem on 4cm ja teine sutsu väiksem. See pisem on nii tore, kui suurem tema juurde tuleb, siis ta viskab end iga kord naljakalt viltu külili. On see lihtsalt väiksema alandlikkus või mingi rituaal? Väga sümpaatsed kalakesed! Aitäh!

_________________
akva 325 L, kalad ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 05, 2008 06:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Tore kuulda, et kalad on nii pisikestena hästi transporditavad.
See et üks külili viskab, kes teab mis ta sellega öelda tahab :) .Ehk on üks emane :) . Enda omadel pole küll mingit allaheitlikust ega üleolevust üksteise suhtes täheldanud
Pilte oli ka tore vaadata. Eks nad aga eri temperatuuril, toidul ja vee kvaliteedil ikka tsipa erineva kiirusega kasvavad.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 05, 2008 07:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 21, 2006 09:24
Postitusi: 57
Asukoht: läänes
Sain ka 2 udukogu albumisse :oops:

_________________
160L
kalad ja teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 17, 2008 03:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
no nii, teine ports maime läks aiataha..... Oli vist liiga palju ja seega suust väljudes väiksemad ja õrnemad kui eelmised, vee kvaliteet kahjuks maimuakvas kuhu päike paistab polnud ka kiita . Aga tundub et suur akva mul väga fertiilne ja isane vehib juba taas suud matsutada emase ees.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 16, 2008 10:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 21, 2006 09:24
Postitusi: 57
Asukoht: läänes
Kuidas teiste Humpid elavad? Kas on juba aru saada, on emased v isased?
Meie omad, kes annamarialt said peaks vist u 5-kuused olema?
Mulle tundub et meil õnnestus vist saada üks emane ja üks isane Hump. Vähemasti paar nd-t tagasi hakkas üks teisest välimuselt väga erinema: üleöö muutus väga värviliseks, seljauim on pikem ja teravam ja tume, roheliste täppidega (teisel on lühem ja ümar) Pea on palju suurem ja laiem kui teisel, suur suu ja punakad huuled. No ja üldse on suurem ja uhkem kui teine :D
Või on liiga vara veel rõõmustada... :-k

_________________
160L
kalad ja teod


Üles
 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver