foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 21, 2013 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Täiesti õige tähelepanek. Akvaristikas on paljud kalad ja isegi selgrootud "põhjakoristajad", "klaasipuhastajad" ja "mittekoristajatest mittepuhastajad". Viimased on siis kaladest ilueedid kes lihtsalt tegevuseta kaootiliselt sebivad ringi alumistes, keskmistes ja ülemistes veekihtides ning pidevalt nuruvad akvaristilt süüa. :)

Minu akvaelanikud:
"põhjakoristajad" - Corydoras panda, Caridina multidentata
"klaasipuhastajad" - Macrotocinclus affinis
"mittekoristajatest mittepuhastajad" aka ilueedid - Trigonostigma heteromorpha, Melanotaenia praecox, Hemigrammus ocellifer

Assasin snail'i klassifitseeriksin aga selgrootu "palgamõrtsuka" sektsiooni, kes luurab akvas ringi ja mõrvab süütuid prügitigusid.

Kuid see kalanimede olukord võiks küll akvaristi peas parem olla kui tõdemus stiiliga: "Mul ujub akvas midagi ringi, põhjas on vist põhjaskoristajad ja mujal mingid teised imelikud kalad."

Samas kui akvarist teadjatelt viisakalt küsib ja "tundmatu vee-eluka" fotogi tuvastuseks üles paneb siis on teistel alati võimalik teda aidata. Ilma ladina keelse nimeta kaladest, selgrootutest ja taimedest infot välja ei pigista.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 21, 2013 09:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Põhjakoristajad - erinevad sägad koristavad tõesti põhja kuna nad valdavalt selles "kihis" toituvad. Kui midagi peaks üle jääma - söövad ära.(sitta ei söö, selle peab ikka ise välja tõmbama). Klaasipuhastajad toituvad vetikatest klaasil ja mujal.(iminapalised)100% tulemust ei anna kumbki, aga abiks ikka.Aga jah, kalade nimed võiks inimesed enesele selgeks teha . "põhjakoristaja ja klaasipuhastaja". :lol: See on u. sama et "mul on 1 elussünnitaja ja 1 mitte elussünnitaja"...................


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 21, 2013 10:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No klaasipuhastaja on ikka magnetiga kinnituv vidin akva klaasi külge.

Julgen väita, et minu poolemeetrine Pleco kraamib küll klaasi väga puhtaks. Ilma temata oleks ma päris jännis. Kutsun teda allveelaevaks. Veel üks termin juures.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 22, 2013 09:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No jah, aga kui palju on inimesi kes tahaks enda akvaariumis näha poole meetrist Plecot? :?


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 22, 2013 11:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nojah, jälle uus evolutsiooniring täis saanud. See teema ikka aeg-ajalt kerkib üles aastate jooksul.
viewtopic.php?f=2&t=6505&hilit=p%C3%B5hjakoristaja&start=15
viewtopic.php?f=11&t=18717

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 22, 2013 11:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Üks korralik Pleco on ikka väga uhke vaatamisväärsus, eriti kui ülauim püsti. Võib ju ka võõras akvas pilku nuumata. Nii suure kala jaoks peab ka väga suur akva olema. Mõtlen, et vähemalt 700-liitrine. Ja tagumist klaasi on suht võimatu endal puhtaks saada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 10:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Suuruse(mõõtmete) Hullustus akvaristikas on progresseeruv ja samas täiesti tavaline nähtus.Selle peab läbi põdema. Ei ole vahet mis vanuses alustati - immuunsus saavutatakse tavaliselt peale 10 - 30a. tegutsemist.


Viimati muutis Jüri T, Kolmapäev Okt 23, 2013 11:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 11:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Jüri T - et mul siis veel mõni aasta ja rahunen maha? Aakvaristika kogemust mul tänaseni seni vaid vist 6 aastat - seega 4 aastat veel jäänud stabiliseerumiseni Sinu mõõtkavas. Ära vaid ütle, et erand kinnitab reeglit!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver