foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 34 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: keda juurde võtta?
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 04:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
on olemas üks 10-15cm põhjakoristaja ja 5 tiigerbarbust,laps tahaks midagi värvilist(kala) sinna juurde.Kas tasuks ja kui siis mida?Akvaarium 40l ja kunsttaimedega.Jagage palun õpetusi mulle algajale. :?:

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 05:16 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
40 liitri kohta on sul juba praegu üleasustus, enne mõtle suurema akvaariumi soetamise peale ja alles siis värvilistele kaladele


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 07:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Ja elus taimi võiks ka ikka panna, algul kiirema kasvuga ja odavamaid ja vastupidavamaid. Taimed on oluline osa akvaariumi pisikesest ökosüsteemist. Ja paljusid taimi polegi raske hooldada, pistad aga otsapidi
põhjakruusa sisse, hea, kui väetisepallike juure alla(aga saab ka ilma) ja
siis muudkui vaatad kuidas kasvab... Paljud taimed kasvavad hästi ka kehva valgustusega. Mõned peavad siin normaalseks 0,5w/l aga mul on 40w toru 300l akva peal ja taimed kasvavad vägagi usinalt... Taimi u 20 liiki.
Kui akvas ohtralt elustaimi ja korralik filter, siis võib ka väikest üleasustust lubada, aga arvestades nende kalade suurust ja hulka, siis sinna küll rohkem ei soovita. Kui kodus paarkümmend cm veel ruumi akvale on, siis võiks küll mõelda suurema akva või hoopiski teise akva peale, mõõduka suurusega klaaskasti saab päris normaalse raha eest kätte, valmis komplekteeritud akvad on palju kallimad... Poodidest saab tellida sobilike mõõtmetega, üks asutus valmistab isegi kaasi koos valgustusega akvadele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 08:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
mul maksis komplektina 1100,-,mis maksaks suurem siis?Kahetseme juba et selle väikse ostsime aga lapse sünna raha eest.Mida siis sellega peale hakata,pole ju nii rikkad ka et see nurka tõsta või leiduks ostja sellele?Missugune on norm filter ja mis maksab?

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 08:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
kas see komplektina akvaarium
kaas+valgustu
soojapulk
filter(see mis mullitab)
üldse kõlbab või ongi minusugustele mitteteadjatele pähe määritud.

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
kadikuldnokk kirjutas:
kas see komplektina akvaarium
kaas+valgustu
soojapulk
filter(see mis mullitab)
üldse kõlbab või ongi minusugustele mitteteadjatele pähe määritud.

see peaks olemagi minimaalne komplekt
akvaristikaga tegelemiseks. :wink:
eks kunagi hiljem kui hakkad juba suuremat
akvat tahtma siis ostad igast muud nänni juurde :wink:



vaatasin su fotoalbumit ja sealt hakkas silma et sul
teokarbid akvas :shock:
/404.html
soovitan need sealt välja võtta kuna sain ka kunagi
sama asja pärast vanematelt akvaristidelt vastu päid ja jalgu. :cry:
ei pidavat kohe mitte meeldiv olema vee :-k mingitele omadustele

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:05 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
kadikuldnokk kirjutas:
mul maksis komplektina 1100,-,mis maksaks suurem siis?Kahetseme juba et selle väikse ostsime aga lapse sünna raha eest.Mida siis sellega peale hakata,pole ju nii rikkad ka et see nurka tõsta või leiduks ostja sellele?Missugune on norm filter ja mis maksab?


Ise tehes saab muidugi kõige odavam: minu 340l(väliste mõõtude järgi, sisemiste 309l) koos filtri, valgustuse ja korraliku aluskapiga akva läks kokku ~2500 eek. Umbes 100l akva saaks tellides kätte nii 600 eek(vähemalt Tartu hindade põhjal) nii suurele akvale saaks alusena kasutada veel tavalist tugevamat kappi või lauda, tegelikult on ka mõni saepuruplaadist riiulikesega laua moodi asi piisavalt tugev, peab ainult loodis olema. Mul juba neljandat aastat seisab ühe sellise imeliku peal 100l akva. Siin oli Ära anda rubriigis ka üks vahendatud kuulutus 153l katkise põhjaga akva, sinna vaja ainult põhjale uus klaas vist peale...
Filter... oleks väga hea, kui oleks, kui kalu vähe, taimi palju ja sööta ka vähe, siis saab ka ilma, aga ainult korraliku biotasakaalu korral. Kui midagi korrast ära läheb, siis tavaliselt ikka väga kõvasti... u 100l akva jaoks on kõige odavam ja minu meelest ka piisavalt kvaliteetne(õhu sissevõtu voolik tuleb ainult plärina vältimiseks kinni keerata) on ~200eek. Sama palju maksab ka soendus. Kõige kallim asi on valgustiga kaas. Tegelikult ei olegi enamasti akvale kaant vaja, mind see pigem häiriks. Tõsi, mõni kala võib nii välja lennata, kuid enamus kalad siiski kaant ei vaja(väljahüppeid esineb üsnagi harva enamiku kalade puhul). Kui kaas tellida, siis see läheb vist pisut üle 1000 eek, aga samas võib valgustuse ka ise ja odavalt teha.
Vaja läheb aga mõningast tehnilist taipu...
Ja päris ise tehes tuleb u 100l akva vist nii 1000eek kanti.


Viimati muutis Bioloog Külli, Teisipäev Apr 12, 2005 10:06, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 29, 2005 11:58
Postitusi: 28
Asukoht: saku
ma ehk noor ja loll akva asjanduses aga kas see põhjakas mitte pole see kes ise juba 40ja enam cm pikkuseks kasvab?välimus tal küll sellist nägu.ja teokarbid lagunevad jube kiirelt korjasin oma ainsa karbi ka sama ruttu välja kui ruttu ta sisse panin ja mingi pool mm kihist oli kadunud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
suur tänu teile ,kes viitsisid vastata,kohe korjan teokarbid ära.Mõtlesin et 200l oleks max suurus mida lubada,sest ruumi pole väga palju.Kindlasti tahaks ma kaanega saada ,kuna väiksem laps alles 1 aastane ei või iial teada mis sisse lendab.Palju võiks koos kaane ,valgustusega ja aluskapiga see maksma minna seal Tartus?

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 13, 2005 12:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 07:31
Postitusi: 74
Asukoht: Valga
Selle nn. põhjakala nimi on Synodontis eupterus. Kasvab ta umbes 17 cm pikkuseks ja 40 liitrine akvaarium on tema elukohaks liiga väike.

Võid vaadata foorumi müügi rubriiki, Yep müüb oma 120 liitrist akvaariumit 3500 krooniga ja see sisaldab kogu kupatust. Ainult, et ka kalad pead endale võtma. Need võid muidugi foorumis laiali jagada, kui sa selliseid kalu ei soovi ja kui tahtjaid leidub. Minu arust igati normaalne komplekt, kõik vajalik olemas. Vaevalt, et poest sellise hinnaga kogu Yepi poolt pakutud kupatust saaksid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 13, 2005 06:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 01, 2004 12:21
Postitusi: 34
Asukoht: Saku
Ääremärkuseks lapse ja kaane seosele, et me panime akvaariumi seda paika pannes just nii kõrgele, et aastane sai vaadata, aga näpud servani ei ulatunud. Nüüd on ehk ajaga koos pikkusega ka aru tulnud, sest ta paistab olema aru saanud, et akvaariumisse ei tohi igasuguseid asju toppida. Ja kui hästi järele mõelda, ega ma siis ei teagi oma majapidamises asju, mis oleksid lapsele kergesti kättesaadavad ja kaladele ohtlikud. Seep tuleb pähe. Ühesõnaga - mul ka väike laps ja kaaneta akvaarium ja tundub toimivat. Aga eks lapsed ole ka erinevad ja nt. üle päeva vorstivõileiba akvaariumis leotada pole ilmselt tõesti kuigi kasulik.

Iseasi on muidugi valgustuse küsimus, kaane sees tavapäraselt lamp ka, aga mul selle lambiasjandusega jätkuv peavalu...

_________________
60 liitrit: 3 Sunburst Tux Platyt ja paar vart


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 13, 2005 10:04 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 12, 2005 10:55
Postitusi: 121
Asukoht: tallinn
mul tuttaval küll oli selline värk et laps oli vildika akvaariumi visanud ja kõik kalad surid ära.Ennetaks seda ,sest lapsed ettearvamatud,selleks tahaks kaanega.

_________________
112 l 1 vuntsiline ,4 vikerkaarekala,3 botiat ja 1klaasipuhastaja,1labeo ,elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2005 02:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 21, 2005 03:20
Postitusi: 67
Asukoht: Tapa
Meil käivad asjad niimoodi,et ükx päev pistab 4 aastane näpu vette ja järgmine päev näen,et 1,8 aastane on tooli akva juurde vedinud ning solberdab lausa küünarnukini vees :?
Käib nüüd kõva säästumajandus,et ikka korralik kaanega kast muretseda.

_________________
100 l
2 skalaari,4musta mollit,Catfish,3ampullaariat,2 antsubeebit,1 Talking Catfish


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2005 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
:D :D :D :D :D :D

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2005 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Samal eesmärgil võtsin endal ka kasutusele igast küljest varjatud kaane.
Enne oli kahest küljest avatud, aga siis hakkas minu kallis kiisu
(kellele oli küll selgeks tehtud, et akvaariumis ei käida... aga mis sa loomaga ikka teed)
hakkas käpaga vett lihtsalt välja loopima ja tigusid mulle öösel tekki alla tooma.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 [ 34 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver