foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 34 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 08:48 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
Kapsake kirjutas:
Selle nn. põhjakala nimi on Synodontis eupterus. Kasvab ta umbes 17 cm pikkuseks ja 40 liitrine akvaarium on tema elukohaks liiga väike.


Minu arvates on ikka akvaariumis peetavate kalakeste ja vastava kasti suuruse suhe sarnane looduses olevaga. Väiksemas tiigis on kalakesed pisemad kui sama liigi isendid avaras vees. Kala kasvab ikka vastavalt elutingimustele, kui ikka ruumi vähe ega ta siis ju täismöötu välja ei siruta.

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 08:55 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
..selge, eks siis pange lapsed kah kasti. hea rahulik, ei kasva suureks ja pole vaja iga kevad uusi kaltse osta.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 11:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Võibolla nad tõesti täismõõtu ei kasva aga sinu kasti jaoks on ka pool kasvu liiast ja pealegi surevad nad siis tunduvalt kiiremini,sest organite kasv jääb ka kängu :?

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 12:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2005 05:34
Postitusi: 31
Asukoht: Saaremaa
ei no taga targemaks, nüüd siis võrreldakse kalasid lastega :?
PS! Tegu on siiski akvaariumikalade alarubriigiga, kus arutatakse just neist mitte kuidas keegi oma lapsi riietab :!: :!: :!: moderaatorile ei tohiks see ju võõras olla, või mis :?:
Ja kui sa minu juttu ei usu eks tee siis ise praktilised katsed või põhjalik uurimustöö.
Kalade andmete juures olevad möödud ja temale vastava akva suurus on puhas soovitus mitte käsk. Sellega antakse lihtsalt ülavaade kui suureks vastav isend oma tavapärastes tingimustes võib kasvada.

_________________
63L - mööksabad, õunteod, ancistrus
kujundus: elustaimed, kookos, kruus.

225L- 1 synodontis(emane), mõõksabad, platy'd, gupid, 1 black-tetra, ancistrused, õunteod
kujundus:peenike kruus, kivid, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Sosin kirjutas:
ei no taga targemaks, nüüd siis võrreldakse kalasid lastega :?
PS! Tegu on siiski akvaariumikalade alarubriigiga, kus arutatakse just neist mitte kuidas keegi oma lapsi riietab :!: :!: :!: moderaatorile ei tohiks see ju võõras olla, või mis :?:

Hertsog vihjas siin pigem sellele, et oma kaladest (ja kõigist teistest lemmikutest) võiks ikka piisavalt palju hoolida, et pakkuda neile selliseid tingimusi, mis võimaldaks neile maksimaalse heaolu.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 02:02 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
kas te arvate, et üks 100-liitirises akvaariumis elupäevi veetev kala oskab unistada elust 500-liitirises?

ei, inimene on see, kes asju üle võlli keerab. kui asjale nii läheneda, ei tohiks ahjuküttega ühetoalises inimesed üldse elada ja paljuneda - peab elama äärelinnas luksuslikus villas...sest see juhtumisi näitab suuremat hoolimist.

eks piir jooksebki kuskilt väga umbmäärasest kohast - kui kalad surevad ja vesi halvaks läheb, on paha - kui kalad elavad ja vesi selge, on kõik korras.

iseküsimus, kas akvaarium on katsetamise koht. ühetoaline ahjuküttega ei tohiks olla vist :roll:

_________________
2 kiiversäga, 3 antsu (1 albiino), 3 terneetsiat
Echin. tenellus, Java moss, Crypt. wendtii "green", Anubias nana, Echin. "Rose", Crypt. crispatula, Vallisneria sp., Ludwigia repens, Hygr. Corymbosa, vetikapall


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 05:07
Postitusi: 220
Asukoht: Tallinn. Monte-negro.
Tsiteeri:
ei, inimene on see, kes asju üle võlli keerab. kui asjale nii läheneda, ei tohiks ahjuküttega ühetoalises inimesed üldse elada ja paljuneda - peab elama äärelinnas luksuslikus villas...sest see juhtumisi näitab suuremat hoolimist.


Akvaarium on kalale terve tema maailm kus ta peab ennast tundma turvaliselt, stressivabalt ja saama ka vajaduste piires liikuda. Korter, kasvõi ühetoaline, on koht kuhu inimene ei ole vangi pandud..

_________________
http://akva.karahh.pri.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 02:51 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
vahe ongi selles, et inimene oskab, tahab ja saab mujale minna. kala ei tea seda tahta. inimene kujutab endale ette, mis kalale parim on. kala seda ise ei tee.

_________________
2 kiiversäga, 3 antsu (1 albiino), 3 terneetsiat
Echin. tenellus, Java moss, Crypt. wendtii "green", Anubias nana, Echin. "Rose", Crypt. crispatula, Vallisneria sp., Ludwigia repens, Hygr. Corymbosa, vetikapall


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 06:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
Inimesel peaks olema ikka selline asi nagu vastutustunne ja kohusetunne.Kui ahjuküttega korter ei meeldi võib ju mujale elama minna.
Kala Sinu akvast ei saa ka kõige parema tahtmise juures ei suuremasse ega väiksemasse akvasse kolida ilma INIMESE abita.

Hooligem siis oma hoolealustest ja pakume ikka ja ainult häid elamistingimusi !

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 06:21 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
1 tark mees ütles kunagi,et inimene vastutab kõige eest mis ta on kodustanud. minu jaoks ei ole suurt vahet kas hoida koera hamstripuuris või kuldkala 3-liitrises purgis - looma- (kala-) piinamine on see nii või naa. ühtlasi on EV säherdune tore riik, millel on ka loomakaitseseadused välja töötatud, mis kohustavad inimest oma lemmikloomadele tagama normaalsed elutingimused.
mis puudutab konkreetselt kalade pidamist kitsastes tingimustes, siis on eksperimentide ja uuringute käigus juba ammu välja selgitatud selle negatiivsed mõjud kala tervisele - kala lihaskond ja siseelundid känguvad ning kala eluiga väheneb tunduvalt. heaks näiteks on siinkohal nn. "kalakese komplekt" - sellistes komplektides elavate kuldkalade keskmine eluiga on 1,5-2 aastat, harvadel juhtudel kuni 5 aastat. kuldkalade normaalne eluiga on 20-25 aastat tiikides ja 10-15 aastat akvaariumites.kui kuldkalade normaalne kehapikkus (ilma sabata) on 20-25cm,siis komplektikalakestel küündib see maksimaalselt 12-13cm-ni.
kui looduses toimib looduslik valik ehk selektsioon, siis vangistuses peetavate lemmikute eest peab hoolitsema inimene - kellele see ei meeldi, sellel on ehk parem akvaariumipidamisest üldse loobuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 07:38 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
mina, muide, rääkisin praegu tendentsist, mida kohtab paljudes lemmikloomafoorumites. loom seatakse ülimaks. vahel mulle tundub, et sellise meeletu loomaarmastuse üks põhjustest võib olla vajakajäämine inimsuhtluses.

see selleks, just sellised äärmuslikud loomasõbrad (justangu äärmuslikud loomavihkajad) suhtuvad inimesse, kes julgevad loomi neist vähem armastada, inimestest vähem armastada, mingsuguse skepitilis-nävilise paranoiaga. julgeb keegi tulla kuhugi küsima, ehk isegi rumalalt, kogenematusest, saab oma vitsad. peaks aga saama midagi muud, pisut inimlikku hoolimist või armastust. rumaluse vastu kurjusega, sarkasmi või küünilisusega - njaa :-k loomi peetakse kaitsetuks - inimene aga arvatakse olevat soomustatud elukas...

loodusearmastus võiks hõlmata kõike. ühte liiki, selle heaolu, teistest kõrgemale seada?...mina vist seda ei teeks. oma akvaariumikalu te armastate piiritult -keegi teine paneb kalafilee saia vahele. kuskil peab keegi ebainimlikus tingimuses loomi - teie saate singi ja ei mõtle, vaid naudite. aga kõik on eluslooduse osa. vahel on suur loomaarastus lihtsalt silmakirjalik eputamine - armastatakse vaid seda, mida tahetakse.

üks viib looma varjupaika, teine võtab ta sealt endale. hukka aga mõsitetakse kindalsti esimene - isegi siis, kui selge pilt tema käitumise põhjustest puudub. olen kohanud piirituid loomaarmastajaid, kes inimestesse suhtuvad skeptiliselt ja valivalt ning rõhutavad ka veel seda, et tegelikult neile paljud inimesed ei meeldi, kuna nood on kurjad, pahad ja õelad...mina laiutan selle peale käsi.

kas te jätaksite oma lapse 5 päevaks üksi koju? aga looma? kas te olete kunagi kogenud looma tänu? aga lapse oma? kumb rohkem südant soojendab?

jube lihtne on kedagi hukka mõista, näpuga näidata, parastada, et näe, võtsid kala, ruumi oli vähe, aiaiai, nüüd sa oled küll üks paras mõrtsukas ja ei tohiks üldse loomi pidada...jne. tark inimene õpib oma vigadest, rumal ei õpi teiste omadestki. ma ei taha väita, et alati on õige kõike oma nahal katsetada, kuid vahel on elu vitsad õigemad ja õpetlikumad kui terve ülejäänud maailma kogemus.

müts maha inimeste ees, kes julgevad oma rumalust tunnistada või siiralt siia küsima tulla, kasvõi vanade haide hambusse jäämisega riskides. kohe hakkan saama, et enne akvaariumi pidamise alustamist peaks lugema läbi need ja need ja need artiklid...jaajaa, kuid kõik inimesed ei tea seda, ei saa selles, paraku, aru - akvaarium võetakse tihti enne, kui jõutakse siia! kuidas saab seda hukka mõista, et üldse jõutakse ja hoolitakse?

küünikutele tahaks pakkuda ühe lõõgastava tassi piparmünditeed - ilkumine pole veel kedagi ravinud ! :wink:

_________________
2 kiiversäga, 3 antsu (1 albiino), 3 terneetsiat
Echin. tenellus, Java moss, Crypt. wendtii "green", Anubias nana, Echin. "Rose", Crypt. crispatula, Vallisneria sp., Ludwigia repens, Hygr. Corymbosa, vetikapall


Viimati muutis ussisaba, Laupäev Apr 16, 2005 05:01, muudetud 3 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 08:31 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
suurepärane kirjatöö, ussisaba! võta nüüd lonks piparmünditeed ja mõtle kas ikka inimesed on nii äärmuslikud kui sulle tundub.
juhtub,et akvaarium muretsetakse enne,kui jõutakse hästi järele mõelda kas,miks,kuidas,kui palju ja mille jaoks endale vastutus koju tuuakse. kui tekib teadmine, et lemmikul ei ole normaalseks elutegevuseks vajalikke tingimusi, siis variant a) luuakse need või variant b) antakse lemmik parematesse kätesse - justnagu tõid näite koera varjupaikka viimise kohta.

Maria (sööb kalafileed teadmisega,et see kuulub inimese normaalsesse toidusedelisse)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 09:11 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
nooh, noored on vahel küll uisapäisa tegutsejad -ja mitte ainult noored. kraesse karata on alati kõige lihtsam, kas pole?

mina saan sellest teemast aru nii: inimene küsib, kas tuua kalu juurde. millele saanuks väga kenasti vastata - ei ole mõtet. enamik vastanuist seda tegigi. hertsogi kommentaar aga ajas mul korraks harja punaseks. tavliselt ma naudin väga tema laialdasi teadmisi akvaristikast, kuid tänane oli kuidagi eriti kohatu... heh

ma tahaks uskuda, et hertsogil on endal lapsed. ja ma tahaks loota, et kõik endale aeg-ajalt meelde tuletavad, et maailmaparandamise tänuväärne töö hakkab ikka iseendast :wink:

igasugused äärmuslased natuke kohutavad mind - liiale ei tohiks minna mitte millegagi :P

_________________
2 kiiversäga, 3 antsu (1 albiino), 3 terneetsiat
Echin. tenellus, Java moss, Crypt. wendtii "green", Anubias nana, Echin. "Rose", Crypt. crispatula, Vallisneria sp., Ludwigia repens, Hygr. Corymbosa, vetikapall


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 09:24 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
...lapsi mul veel ei ole, aga ma olen alati ürtitamisest suurt rõõmu tundnud. aga see selleks, igatahes, ma loodan et kallid seltsimehed said endal suud puhtaks hüsteeritsetud.

kuna läbuks läks see teema juba jupp aega tagasi, siis egas midagi: lukku !


kena kevadet

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2005 09:26 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
kes hüsteeritses?

_________________
2 kiiversäga, 3 antsu (1 albiino), 3 terneetsiat
Echin. tenellus, Java moss, Crypt. wendtii "green", Anubias nana, Echin. "Rose", Crypt. crispatula, Vallisneria sp., Ludwigia repens, Hygr. Corymbosa, vetikapall


Üles
 [ 34 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver