foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 29, 2013 05:36
Postitusi: 69
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Terrrvist, olen ALGAJA akvarist,
lugu nimelt nii, et sain endale pooljuhuslikult 180l, akvaariumi:D
Lisadeks: Luminofoorid - 2x45W, filter 650l/h.
küsimuseks oleks siis järgmine: milliseid elukaid ning rohelust sinna klaaskasti toppida võiks? :D

Akvaarium ise päris korralik, paar kuud kasutatud..

Ette tänades, Pirukas

_________________
ainueksemplar.-


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 07:48 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kuna valgustus on korralik, siis isiklikult teeks taimekasti koos väiksemate parvekaladega. Googelda Takashi Amano, Oliver Knotti fotosid inspiratsiooniks näiteks või Jordi Pelegri omasid.

Ühesõnaga esialgu teeks taimekasvatuse osas eeltööd, loeks, koguks ideid, paneks plaani paberile ja hakkaks vastavalt rahalistele võimalustele sobivat materjali hankima. Kui suuremad tööd tehtud, võib hakata kalade poole vaatama. Kui midagi kusagil pildi peal silma hakkab, mida järele tahad teha, siis siit saab alati abi küsida, kui on vaja taimi, kalu või midagi muud tuvastada. Kindlasti loe läbi ülevalpool olev artiklivaramu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 08:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mina ei soovitaks "algajal" kohe raskemast otsast pihta hakata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 01:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 29, 2013 05:36
Postitusi: 69
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Minupoolsed tänud asjalike soovituste eest, Maria, eks ma uurin tuhnin edasi,, sedasamust foorumit juba nädala jagu läbi kammitud, info ei lõppe :D
Eks see akva lähipäevil ka veega täitub ;)

Tänades, Pirukas.

_________________
ainueksemplar.-


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Jüri T kirjutas:
Mina ei soovitaks "algajal" kohe raskemast otsast pihta hakata.


Nõustun.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 02:04 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Mina ei ütleks, et tegemist on raskema otsaga. Taimekasvatuse põhitõed on suhteliselt lihtsasti omandatavad, samuti on korraliku taimestikuga akvaariumis tunduvalt väiksem tõenäosus, et kaladega midagi vussi läheb, sissetöötamisprotsess on korralikum ja alguse hädad paremini üleelatavad. Vastupidises järjekorras toimetades võib juhtuda, et sellesamuse korraliku valgustuse juures ja põhirõhuga kaladele hakkavad tekkima vetikaprobleemid näiteks. See, mis tundub lihtsam, ei pruugi seda alati olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 07:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Jaa-ja .Ma ise ka eriti vastu vaidlemist ei salli. :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 09:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Maria räägib õiget juttu, taimed pehmendavad võimalikke apsakaid. Elustaimed pruugivad lisaks nitraatidele ka nitritit, ammoniaaki - nende liiga kõrge tase on sissetöötamisel ju suurimaks ohuks. Peale selle on juba käivitatud akvasse üsna tülikas pinnast ja taimi lisada, kui selleks hiljem soov tekib. Küll aga saab soovi korral taimed välja tirida, kui tõesti osutub, et ei meeldi. Sissetöötavas akvas on mõistlik pruukida kiirekasvulisi taimi, hiljem saab nad soovi korral välja vahetada - ntx midagi siit. Võib-olla leiad midagi kasulikku ka siit.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 10:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Töötav filter ja veevahetus ,need on A&O.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 30, 2013 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Töötav filter ja veevahetus ,need on A&O.

Sama tulemuse saamiseks on erinevaid teid, ei saa öelda et üks on alati parem kui teine. Olen saanud väga hea tulemuse ka pelgalt veevahetustega, kas see tähendab, et tegelikult filtrit polegi vaja? Ilmselt mitte, see lahendus sobis vaid teatud kindlates oludes. Ehkki pooldan ka ise veevahetuste tublit kasutamist ning ka filter on reeglina abiks, võib olla olukordi, kus veevahetused ja tavaline töötav filter pole A&O, vaid lausa ebasobivad. Ntx väga pisikestele maimudele sisse seatud akvas on filtri asemel mõistlik pruukida õhupumpa (veel parem on muidugi selliste olude jaoks sobiv filter) ning veevahetustest pigem tasub võimaluse korral hoiduda. Sellises akvas punt Ceratophyllum demersumit mõjub aga väga positiivselt, ntx skalaaride paljundamisega tegelevad kodanikud said maimuakvadesse Ceratophyllum demersumi lisamise järel märksa paremaid tulemusi. Ka veevahetused on erinevad, nagu oleme foorumis lugenud, võib mõnel tulla kraanist vett, millel ntx nitraate 50 ppm kanti, teisel võib jälle olla suur karedus, kolmandal aga hoopis tugevalt klooritatud vesi. Kui Sul suur veevahetus mõjub vaid positiivselt, võib see kellelgi teisel kaasa tuua halbu üllatusi.
Ehk siis tahan öelda, et tegutseda tuleb vastavalt konkreetsele olukorrale ning erinevate meetmete mõistlik kombineerimine on vaid kasuks. Veevahetused ja töötav filter ei välista taimede kasulikkust, bakteripreparaadi lisamine kiirendab sissetöötamist; kellel vees kloori, peab kindlasti kasutama veekonditsioneeri jne.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 31, 2013 06:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No jah aga ega vett pea otse kraanist vahetama. Lihtsalt peab olema piisavalt vett valmis ,et lahmida. Ma lihtsalt toon oma arvamuse kuidas on kõige lihtsam alustada kaladega ilma et akvaariumis üldse midagi oleks peale töötava filtri ja igapäevase veevahetuse(kui on vajadust) - siffoonimise.Lihtsamatest kõige effektiivsem bakterikoloonia kandja on svammfilter. Olen sellist meetodit korduvalt kasutanud , nii discuste kui veliferadega(sellisel kujul ei vaja viimased ka soola lisamist). Maimuakvas on selline meetod minu jaoks rusikareegel, Kõik elussünnitajad ja paljud teised liigid vajavad maimueas värsket "tühjemat" vett. No ja kui niimoodi alustada, võib ju vaikselt hiljem kõike juurde lisada. Ega kui kohe laksust kõik sisse lükata ? See on siis ju nagu täislaks! Väetised, värgid .Ega need taimed ka päris lambist kasvama ei lähe. Ma teen ise ka tavaliselt nii, aga kuna ma ei kasuta väetisi on algus ikka väga nadi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 31, 2013 10:24 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Jah, see ongi täislaks ja sai ka öeldud, et kui suurem "laks" paigas, siis alles kalade poole vaatama hakata. Väetised, CO2 - loomulikult, nendeta taimi korralikult ei kasvata ja ka kalad just selle eesmärgiga hiljem, et asi oleks paika loksunud, väetise doseering ja CO2 jooks paigas, veenäidud enam-vähem stabiilsed. Ehk ei hirmutaks siin algajat väga tulise vaidlusega, jookseb nii veel minema 8) . Eks see ole tema enda otsustada, kust ja kuidas tal lihtsam alustada on.

Minu aastatepikkune kogemus näitab, et algajad üldjuhul alustavad nii, nagu Jüri soovitab. Filter, veevahetused, üsna "tühi" vesi. Ja tavaliselt lõppeb see laevavrakiga keset akvaariumit kahe vallisneeriatuusti vahel, kaks kala kolmest surnud ja nitraadid laes. Oleks rohkem neid, kes julgevad alustada põhjalikult ja selleks vaeva näha :)

Seda pean küll oluliseks öelda, et svammfilter ei ole kõige efektiivsem bakterkoloonia kandja, tegelikult on kõige efektiivsem suure pinnalaotusega keraamika. Küllap kerkib see küsimus antud teema algatajal ka filtri valiku juures millalgi üles, kui tegemist on piisavalt entusiastliku tegelasega :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 01, 2013 12:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Taimi kasvatatakse ilusasti ka ilma CO2 eraldi lisamata(vaata mu albumi). Olen kõiki taimi mida süda ihaldab eduliselt kasvatanud! See et korraliku veevahetuse puhul võivad ikkagi nitraadid laes olla klassifitseerub ehk" sonimisena".Samasse auku läheb pinnalaotuse võrdlus geraamika ja svammi vahel.(viimane vöidab u. 10 000 punniga).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 01, 2013 12:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Minu tõekspidamised põhinevad eranditult praktikal. Ma ei kirjuta kunagi ühtki rida mis ei tulene minu enese kogemustest.Ei kirjuta ka kunagi midagi mida ise pole näinud,ei kirjuta teistelt "maha" = ei tee sohki [-X :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 01, 2013 11:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Mina sain aru, et soovitakse Amano stiilis akvat alustada, mitte lihtsalt taime akvat. Amono stiilis akvades on algajal ikka vetika tekkimise oht väga suur ja sellega võitlemine võtab lõpuks üldse akvaariumi pidamise isu ära.

Kergem on alustada tavalise taime akvaga ja mitte just kõige nõudlikumate taimedega. Ega see taimedega sama asi, mis kaladega. Kui ikka nõudmised täidetud ei ole siis surevad needki ära ja nagu me teame siis ega need ilusad palju nõudvad taimed just kõige odavam lõbu pole. Sellest ka minu nõustumine Jüriga. Algul tuleks ikka lihtsama akvaga põhitõed selgeks teha ja siis proovida midagi raskemat.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver