foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 12:09 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ühel hetkel tuli soov hakata elama koos suuremate kaladega. Sinnani olid mul kari gupisi ja parvest alles jäänud üks corydoras paleatus, kaks õunatigu ja hunnik krevette. Siis tuli soodne võimalus saada omale 200l akvaarium ja kõik muu vajalik sinna juurde. Väline filter oli ka. Filtri võtsin kaenlasse ja käisin Kalakese poes, et sinna sisse kõik vajalik saada. Gupidele hakkasin uut kodu otsima juba siis kui nad elasid 100l. Akvaariumi vahetus käis kiirkorras. Gupid ja corydoras ootasid ämbris kui panin kõik 100 liitrisest uude kahesajasesse. Põhja kruusa ja vett juurde ka. Aga vett ei pannud pärist täis. Mõtlesin, et hakkan iga vee vahetusega natuke rohkem panema kui ära võtan.Siis ei tule liiga järsk muutus ma mõtlesin.
Aga nüüd siis probleem, et kes saavad olema need uued suuremad kalad. Ise mõtlesin, et üks kala paar. Sellised kellega ma suht algajana hakkama ka ikka saaks. Kuidagi ei taha teha kuu aja pärast teemat pealkirjaga "Appi!!!"
Välimuse poolest hakkasid meeldima Convict Cichlid. Aga nii palju kui ma siit foorumist lugenud olen ja oma väga puuduliku inglise keelega mujalt interneti avarustest uurinud olen siis kipuvad suht tihti peret looma. See hirmutab. Alles tegelen ju oma gupide laiali jagamisega. Ja kui veel suured kalad sedasi paljunevad... Siis on silma jäänud veel Labidochromis caeruleus. Kuna mõlemad on Cichliidid siis validest neist üks kõik kumma paari jääb corydoras küsimärgi alla. Kalade sobivus tabeli järgi lugesin, et võib-olla. Siis ei tea kas tuua oma coryle kaaslased või otsida talle uus kodu. Ideaalne oleks muidugi kui oskaksite aidata leida sellised suuremad kalad kes saavad koos corydorastega ilusti elatud. Ise olen siiani uurinud nii, et vaatan keda müüakse. Siin või a´la kuldne börs ja soov. Ja siis googli abil vaatan kellega tegu.
Akvaariumi mõõdud on 120x40 ja kõrgust 41,5. Põhjakruusa seal umbes 6cm. Peidukohaks lillepotist koopad. Suurest potist nii, et sai kohe mitu ja mitmes suuruses. Lisaks üks juurikas ja hunnik taimi. Taimedest on Hygrophila Polysperma, Sagittaria Subulata, Limnobium ja Räni-kardhein. Vee testid tegin ka. Eelmises 100l ja nüüd ka uues 200l.
NO3 10
NO2 0
GH 16
KH 6
PH 7,2
CI2 0
Testisin Tetra test 6in1 ribadega. Olen aru saanud, et ega need kõige paremad ei ole aga siiani ei olnud mul aimugi milline mu vesi siis ikka on.
Jutt sai nüüd pikk. Lühi kokkuvõte oleks selline, et gupid annan ära, coryt nii hea meelega ei anna ja tahaks soovitusi keda võtta. Suuremate kalade paar kellega algaja hakkama saaks. Inglise keelega olen hädas. Väga kiire mul selle asjaga ka ei ole. Suurem akva olnud töös alles nädala. Paar nädalat ikka ootaks veel. Aga eks see uurimine ja mõtlemine ja valimine võtab ju ka aega.
Ette tänades :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 23, 2012 02:58
Postitusi: 67
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ei tea kas lähevad sinu mõistes suurte kalade alla, aga gupidega võrreldes hiiglased ja muidugi ka meeletult ilusad on skalaarid :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 03:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Skalaar ei ole päris see keda ma otsin. Eelistaksin sellist "kala" moodi kala :D ei oska hästi seletada.
Aga aitäh!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 05:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
guraamidest näiteks pärlguraamid on üpriski kala moodi

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 07:11 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänan tommike aga guraami ei tundu ka see Õige :)
Täna avastasin üllatusega, et sobivustabel, mis foorumis ilusti eesti keelde ka tõlgitud näitab, et corydorased võivad elada koos kuldkaladega. Foorumis näpuga järge ajades sain teada, et kuldkalale vaja vähemalt 50l. vett. Mõtlen nüüd, et kui tooks oma goryle neli sõpra ja siis paar nädalat hiljem paar kuldkala. Ega neil kitsaks lähe minu umbes 200 liitrises? Kuldkalad kasvavad ju päris suureks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 07:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kuldkala ei ole ju "kala moodi" kala. Nagu kanamuna millel uimed küljes. Või mõtled mingeid komeete(sihvakamad, kala moodi kuldkalad)?.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 07:33 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
No jah läks meelest et ei ole tegu siin mõtete lugejatega :oops:
Ma mõtlen midagi sellist, common goldfish. Mingeid radu pidi imelises internetis jõudsin selle nimeni. Igatahes mõtlen lühikese ja ühekordse sabaga. Sellist originaali lähedast :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 08:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 08, 2012 06:40
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Harku
Jüri T kirjutas:
Kuldkala ei ole ju "kala moodi" kala. Nagu kanamuna millel uimed küljes.
:lol: :lol: :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 10:30 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
=;


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 10:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Eks töökas inimene saab hakkama kuldkaladega, vatti ja valu ja mis köik sealt veel tuleb.Peaasi et ise rahul ollakse!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 28, 2013 11:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma ei taipa, mis vatti ja valu kuldkalade kasvatamisel tekib. Minul on kuldkalad, aga vatti ja valu ei ole. Kui nende pidamiseks on kõik tingimused igati täidetud, siis pole mingit probleemi. Suur akva, välisfilter ja korralik aereerimine. Minu arust on need esmased asjad. Edasi õige söötmine.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 09:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Minul ka tekkis küsimus, et miks kuldkalaga võib vatti ja vilet näha?
Akvaariumi mõõdud on mul kirjas eelnevalt. Välisfilter on Hydor prime 30. Selline. Kui raha kogutud ja veel rohkem uuritud siis plaanin selle mingi Eheim´i vastu välja vahetada. Lugesin, et Hydor omadele ei saa tagavara osasi kui midagi juhtub. Praegu on mul neid kaks nii, et saab teise küljest kui vaja aga tahaks ikka kindlustunnet tehnika suhtes.
Aga nüüd siis need kuldkalad :) See otsus ei ole veel 100% kindel. Olen ikka veel avatud ka soovitustele. See mõte tuli eilse uurimise tagajärjel. Aga loomulikult uurin enne põhjalikumalt mis ja kas. Sellegi unustasin eile vaadata kas neile ültse minu vesi sobib :? Ikka endiselt kiiret mul selle kala koju toomisega ei ole :D Tahaks ikka enne korralikult läbi mõelda mitte hiljem mingi jama otsa sattuda.

See ka, et mul akvaariumis olemas lisaks filtrile see pump, mis õhku läbi õhukivi teeb (nimi ei tule praegu meelde). Sai ostetud, sest meeldivad need mullid, mid pinnast kerkivad :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 11:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
võta näiteks Malawi või Tanganika cihcliidid. päris huvitavad kalad.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 11:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Labidochromis caeruleus olen ise ka vaadanud ja nii palju kui aru olen saanud siis suht algajana peaks vist ikka hakkama saama kui asi endale enne korralikult selgeks teha. Aga selle kala paari võtmisel on vist targem gorydorasest loobuda? Või mis targemad arvavad. Ja kuidas on järglastega? Ei ole nii, et varsti akvaarium üle rahvastatud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 12:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Er kirjutas:
Labidochromis caeruleus olen ise ka vaadanud ja nii palju kui aru olen saanud siis suht algajana peaks vist ikka hakkama saama kui asi endale enne korralikult selgeks teha. Aga selle kala paari võtmisel on vist targem gorydorasest loobuda? Või mis targemad arvavad. Ja kuidas on järglastega? Ei ole nii, et varsti akvaarium üle rahvastatud?


algaja saab hakkama küll. Malawi on lihtne pidada. Kui sa võtad suured kalad siis nad hakkavad coridorast kiusama, kui sa võtad malawi maimud ja paned need coridorastega ja nad kasvavad koos mitte midagi nad ei tee coridorastele. malawi päris kenasti elavad koos antsitrusega.

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver