foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 01:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
/404.html
See kuulutus mulle siin silma jäänud :D
Aga veel (parem küsida lollina näivad küsimused kui lolliks jäädagi onju) kas ma olen nüüd õigesti aru saanud, et nende puhul on õige võtta ühe isase kohta rohkem kui üks emane? Miks? Kas see on nii kala kui enda närvide huvides või siis nii kui on soovi järglasi kasvatada? Ma inglise keelega hädas selle pärast küsin igaksjuhuks kõik üle mis segaseks jääb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 01:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juul 20, 2013 05:11
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Täiesti piisab kui elab 1 isane ja 1 emane.
Tavaliselt võtavad 1 isane+2 emast kui on huvitatud kalade kasvatuses ja selleks, et isane ei oleks agressivne teiste kalade vastu, kuid labidochromis caureluse kohta võin öelda, et nad ei ole agressiivsed teiste kala liikide (kirevahvenlaste) vastu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
loe see artikkel enne seda kui sa tahad malawi võtma

/kalad/30780/index.html

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 29, 2013 02:49 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Aitäh konger! Loen läbi ja loen veel nii palju kui leian ja oskan. Kui küsimusi tekib siis tulen jälle küsima :D


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 20, 2013 06:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mina jälle küsimas :D Kuna gupidele uue kodu leidmine võtab aega siis ikka valin uusi elanikke. Muutunud on vahepeal see, et tõin oma corydorasele paar seltsilist juurde. Hakkas see tegelane meeldima ja nüüd meeldivad need kolm kokku veel rohkem. Seega on Labidochromis caeruleuse võtmine väga suure küsimärgi all.
Otsides ja lugedes on nüüd silma jäänud Rosy Barb. Inglise keelega ma ikka endiselt hädas ja siis küsingi ikka üle jälle. Nemad tahavad elada ju mitmekesi koos. Et siis vahemalt viis? Kas neil minu akvaariumis kitsaks ei jää?
http://www.aquaticcommunity.com/barbs/rosybarb.php
Sellelt lehelt uurisin. Sain aru, et 5 kala tahavad vähemalt 114l vett. Aga kasvada võivad isegi kuni 14cm. Sain ikka õigesti aru? No ja ühe lehe põhjal ka tegelikult otsustada ei saa onju :lol: Siin foorumis vaatasin kalade sobivus tabelit ja selle järgi saaksid need kaks liiki (Rosy Barb ja Corydoras) ilusti koos hakkama. Ja siis veel see, et kui gupid veel sisse jääks? Pisemad läheksid siis söögiks jah?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 21, 2013 12:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Rosy Barb (Puntius conchonius) võib kasvada kuni 15 cm, isaste ja emaste suhe on 1:2. 200L akva 5tk rosy barb'ile kitsaks ei jääks kuid siis pead arvestama sellega et teiste kalade juurdevalik muutub tagasihoidlikumaks. Guppy'dega kokku panna ei soovitata, sest rosy barb võib hakata kitkuma guppy'de sabasid. Akvas tuleks vältida olukorda kus kokku saaksid "kiired ja ägedad" ja "ilusad ja kohevad". :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 21, 2013 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 14, 2008 10:19
Postitusi: 110
Pildid: 8
Asukoht: Haapsalu
Aga kas sa ei ole mõelnud näiteks Lõuna-Ameerika kääbus-kirevahvenate peale. Need on ikka väga vahvad tegelased. Apistogrammad, Ramid, kõik ilusad ja rõõmsad kalad. Corydorastega saavad nad suurepäraselt läbi ja reeglina ei ole ka eriti kiuslikud teiste suhtes. Tahavad muidugi puhast ja pehmet vett aga see suht lihtsalt saavutatav (filtrisse turbagraanulid, veevahetused korrapärased jne.). Imetlemiseks siit: http://www.dwarfcichlid.com/index.php . Mina olen ameeriklasi tellinud Kalakesest, tasub küsida!

_________________
200l: Eheim 2026 Proffesionel2 ja JBL CristalProfi e900 - pterophyllum altum peruensis,erinevad ramirezid,mikrogeophagus altispinosus, apistogramma borellii,corydoras paleatus.
65l: Tetratec EX600 - erinevad tetrad.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 21, 2013 10:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: kui otsustad kuldkalade kasuks, siis eriti suurt valikut taimi kasvatada pole- nad lihtsalt söövad enamus ornalehelised taimed ära oma suures apluses, tuhnivad pinnases lopututel toiduotsingutel....aga kui taimed pole sinu erilised lemmikud ja keskendud rohkem kaladele, siis ok.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 09:16 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mina jälle küsimas :D
Kõigepealt aitäh kõigile kaasa mõtlemast! Lõuna-Ameerika kääbus-kirevahvenatega on nii, et ei julge veel. Vaataks ikka sellised kellele minu vesi sobib. Kuldkala on ka valikust välja langenud. Ma ei ole kindel, et suudan suvel ka vee neile sobivalt jaheda hoida ja tahaks, et kaladel oleks minu juures ikka hea elada.
Nüüd siis veel need Rosy Barbid. Kui võtta neid kuus, kaks isast ja neli emast kala. Corydoraseid peaks ka juurde võtma. Neid praegu kolm. Mõtlen, et võiks olla seitse. No ja siis veel tulevikule mõeldes kas sobiks sinna juurde neoonid? Mäletan õigesti, et umbes 1cm kala tahab 1l vett? (targem oleks ikka varuga eks ole :) )Neoone vaataks muidugi hiljem kui taimi juurde vaadanud ja praegused suuremaks kasvanud. Kas olen sellest ka õigesti aru saanud, et täiskasvanud neoon on umbes 5cm pikk?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 10:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kui näiteks võtta 200L akvasse 5x rosy barb, 7x corydoras ja 10x Neon Tetra (Paracheirodon innesi) kes kasvab tavaliselt 2-3cm siis peaks akvaruumiga täiesti toime tulema. Antud valikuga oleks sul akva asustatus kusagil 71%. Muidugi on väga tähtis osa siin välisfiltril (mis marki välisfilter?).

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 10:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mai 06, 2009 05:09
Postitusi: 15
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Filter on praegu Hydor prime 30. Aga mõtlen selle mingi aeg välja vahetada mõne Eheim või JBL vastu. Selle Hydoriga nagu ma aru saan see jama, et tagavaraosasi ei ole saada. Praegu mul teine samasugune tagavaraks aga tehnika osas tahaks ikka kindlustunnet rohkem :)
Kui 5 Rosy Barbi siis tuleks võtta 1 isane ja neli emast?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vaatan netist et 5 liitrine 30W välisfilter Hydor Prime 30 on akvadele 200-450L, võimsusega 900l/h. Igati sobilik ja korralik välisfilter. Usun et kui hästi otsida siis saad vajadusel sellele välisfiltrile edaspidi varuosasid. Kui ise ei viitsi Internetist filtri jubinaid nagu rosinaid saiast otsida siis saad ehk teha tellimuse läbi mõne akvapoe (Kalake? jt). Täiesti uue välisfiltri ostmine läheks tunduvalt kulukamaks.

Kui mina võtaksin oma akvasse rosy barb'e siis ma võtaksin 2 isast ja 3 emast. Nende käitumine oleks silmale ilusam ja huvitavam vaadata. Kahel isasel oleks siis omavahel tegevuslikult rohkem ülbitsemist ja konkureerimist. Üks isane karja emaste keskel muutuks lodevaks, laisaks ja rumalaks. :lol:

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver