foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 40 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mai 03, 2013 04:38 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Tervist sai 60l akva käima pandud, mis on ka mu esimene akvaarium.
Hetkel seal 3 isast gupyt, põhjas 2 pandat(algul oli soov ikka antse võtta aga need pidid värvilisi kalu närima hakkama) ja tigu ka tuiab ringi. Küsimus ongi selles, et keegi oskaks midagi head ja huvitavat sinna seltskonda juurde soovitada? Tean jah, et ega sinna palju enam ei mahugi. Oli üks idee, et tuua mingi neeonide kamp aga siis olekski ruum täis juba. Tahaks ikka võimalikult mitmekesist seltskonda endale ning mis kokku ka sobiksid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 03, 2013 07:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> tahaks kiita et sa esimese akvaariumi puhul olid nii nutikas ja kohe emaseid gupisid ei muretsenud...
eks mõned pisikesed kalakesed kes on rahumeelsed saaksid juurde võtta, aga kindlasti mitte barbuseid need nokivad gupi sabad ära,
aga ära kiirusta :!: uuri ja mõtle

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 03, 2013 08:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 23, 2012 02:58
Postitusi: 67
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ja antsudel pole värviliste kalade vastu ka midagi, kuldkaladele pidid ainult liiga tegema. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 03, 2013 08:21 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Ise julgen Red Rasborasid soovitada.
http://freshaquarium.about.com/cs/cypri ... lequin.htm

Minul kõige esimesed kalad. Aktiivsed ja uudishimuliku, pealegi näevad ilusad välja. Teiste elanikega saavad ideaalselt läbi ja kambavaim täitsa olemas. Üks teeb ees ja ülejäänud järgi.
Täiskasvanuna peaks olema alla 5cm pikad. Ja kasvavad kiirelt, mina tõin aprillis endale u 2cm ja nüüd 3,5-4cm kindlasti.

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 04, 2013 12:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Pulko'l on õigus, Harlequin Rasbora (Trigonostigma heteromorpha) peaks olema täiesti hea valik. Mõtlesin vahepeal isegi nendele parvekaladele.

Vaata seda linki: http://www.theaquariumwiki.com/Stocking ... unity_Tank
Antud lingilt peaksid saama piisavat infot rahulike akvakalade kohta. Kindlasti on mõni akvarist nimetatud kalu juba pidanud ning saab sulle vajadusel teatud kaladest rohkem kirjutada.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 04, 2013 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Omalt poolt soovitaks siniseid neoone- suht kindla peale minek- ei kasva suuereks ja on rahumeelsed, aga neid peaks olema min 3-4 tk.

AGA :!: 60L seab omad piirid!

On VÄGA palju ilusaid ja rahumeelseid kalakesi.. :wink: ka daniod on väga ilusad(nii reriod kui leopardi) ja seda ilusate kalade loetelu võiks siinkohal jätkata lõpmatuseni.........

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 04, 2013 07:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Tänud heade soovituste eest! ;) Aga jh hakka või uut akvaariumi juba sebima, 60l ikka paneb korralikud piirid peale. Uurisin neid kalu ja tõesti on igasuguseid huvitavaid, peaks poode läbi kammima hakkama, et näha mida on ja ei ole. Aga nagu bardatulus ütles, et aega on ;)



Tsiteeri:
Ja antsudel pole värviliste kalade vastu ka midagi, kuldkaladele pidid ainult liiga tegema.


Huvitav, et poes öeldi küll, et öösiti hakkavad närima neid gupysid jne... Aga noh pole hullu, hetkel olen nende pandadega ka rahul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 05, 2013 01:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Eks kui oskuslikult kalu komplekteerida siis saab 60l akvaga ka asju ajada.

Kui sul aga edaspidi suuremaks akva ostuks läheb siis minu soovitus sulle et vali vähemalt alates 200l. Mul on 180l ja nüüd on mul tunne et see akva on minu ambitsioonide jaoks liiga väike. Sooviks veel kalu, kuid kahjuks pole enam akvas ruumi ja sisefilter jääb lahjaks. Hea veel et ma võtsin kuulda akvaristide soovitusi ja Juwel rio 125l asemel valisin MP 180l. Nii on lood selle akvaristikaga! :lol:

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 13, 2013 10:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Üks panda ikka väga uimane mul. Vaevu liigub ringi, teine väga aktiivne.. Täna just jälgisin ühte huvitavat asja, et uimas seal kohapeal siis tuli tigu teda tülitama.. Kui tigu tema juurde jõudis siis alati ujus hästi natuke eemale ja nii tükk aega kuni lõpuks see teine aktiivne panda läks nende kahe vahele ja ajas selle teo minema.. Võibolla ma kujutan ette, aga see aktiivsem käib aeg-ajalt teda ergutamas ja kui edu ei võta, siis paneb ise edasi..
Lugesin kah nende kohta täpsemalt, et nad soovivad vee tempi veits jahedamat nii umbes 22 kraadi.. Hetkel mul 25 (soojendaja küll 20 peal, aga termomeeter näitab 25-26) ehk on selles asi? Ja toon vist ühe panda juurde, sest nad pidid kambaga ikka julgemad ja aktiivsemad olema..
Plaanis üks guraam ka akvasse sebida, aga pole leidnud sellist nagu ma tahaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kiva, mul on akvas 6tk neid Coridoras panda'sid. Akva temperatuur on 24 kraadi ja kõik coridoras'ed on väga vilkad ja asjalikud. Songivad väsimatult seakombel akvapõhja.

See et sul üks on selline pidevalt uimane, see on tõesti kummaline. Kuid samas on alati võimalik et nii mõnigi kala akvasse toomist lihtsalt üle ei ela. Coridoras'ed soovivad akvas olla alati kambakesi.

Kui guraamit vaatad siis vali nö. väiksem kääbusvorm ja isane, need uhkemad ja ilusamad. Näiteks Dwarf Gourami (Trichogaster lalius) või Honey Gourami (Trichogaster chuna). Teised guraami vormid on tunduvalt suuremad.

Minul endal oli siin vahepeal üks honey gourami. Toimetas ja sebis üksi akvas nii asjalikult ringi, kedagi ei tülitanud, oli väga rahulik kala.

Ürita siis kiusatusele vastu panna ja mitte osta mitut guraamit. Kui ostad mitu isast siis hakkavad üksteist kolkima. Isane saab üksi akvas suurepäraselt hakkma. Pealegi sul mõõtudelt tagasihoidlikum akva.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 04:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Aga kas pandad teiste coridorastega ka läbi käivad? Või peab neile ikka pandad seltsi võtma?

Muidu seda dwarf gouramit ma mööda tartut taga ajangi praegu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 05:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minu teada pole mingit vahet kas on tavaline, sebra, panda jms coridoras. Nad elavad kõik rõõmsalt ühises koosluses. Mina muidugi tahtsin et mul oleks just teatud sorti coridoras'ed ja et nad ikkagi moodustaksid kindla peale grupi.

Muuseas on veel olemas eriliseid väikseid kääbus coridoras'eid (2-3cm).
Dwarf Cory (Corydoras hastatus): http://www.seriouslyfish.com/wp-content ... 88x192.jpg

Kui mälu mind ei peta, siis kohtasin ma neid Coridora'seid, ka seda kääbusvormi ühes Tallinna akvapoes.

Dwarf gourami't ei pruugi sa kätte saadagi (Tallinnas oli müügil nt.Honey Gourami), siis pead tellima või mõni akvarist loovutab või müüb sulle sümboolse hinnaga ühe isase kääbus guraami. :)

Honey Gourami (Trichogaster chuna) on selline (müüsin selle ainsa isendi 1€):
/404.html

Minu isiklik arvamus on et isane Dwarf Gourami (Trichogaster lalius) on ilusam ja uhkem (5-6cm): http://www.seriouslyfish.com/wp-content ... males1.jpg

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 08:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Eks ma teen sinna osta foorumisse teema ;)
Käisin just poes, ostsin paleatuse ja panda.. Nüüd see paleatus ja see vana aktiivne panda tuiavad igalpool koos ringi.. See uus panda kelle ostsin on suht samasugune nagu see vana uimane, midagi ei tee praegu.. Kuigi natuke õrritasin selle magnetiga (testisin, et kas reageerib, see vana uimane panda enam vaevu teeb sellestki välja) siis ikka tegi paar kiiremat ringi.. Loodame, et ajapikku kohaneb ikka ja läheb normaalseks.. Vähemalt nüüd need 2 aktivisti korraldavad mingit elu seal põhjas..

Aga tänud igasuguse infi eest, eks ma jälle kirjutan kui uued mured ja küsimused.;)


//No nüüd see tänane panda ka normaalne ikka.. Tegid just kolmekesi kambaka teole, kui to nende tablakat õgima tuli..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 29, 2013 01:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 17, 2013 07:12
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Akva hetkel päris kena. 2 cory pandat, 2 cory paleatust, 4 isast guppyt (zooplanetis juba mõnda aega väga ilusad guppyd olnud, võtsin 2 tükki juurde kunagi)..
Muidu kas guppydel näiteks on hea, kui on paarisarv neid või vahet pole?
Mõtlesin, et võtaks ühe guppy ja rasbora juurde veel..

Plaanid juba üldse tegelt mingi 200l akvaarium osta tulevikus, kui rahad lubavad. See asi on sõltuvus :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 01, 2013 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minu teada pole üldse vahet kas samaliigilisi kalu on paaris või paaritu arv. Peaasi et parvekalade puhul oleks koos nõutav miinimum, et moodustuks grupp. Arvan et parvekalu võiks võtta alates 6-8tk kalast. Kui akvas ruumi pole siis võib neid parvekalu olla 4tk, alla selle arvu pole mõtet vast võtta. Parvekala üksinda tunneks ennast akvas suht ebakindla ja ohustatuna.

Loodan et sa lisa guppy'it ei võta emast, muidu isased kurnavad vaesekese oimetuks kui mitte surnuks. :)
Guppy'de puhul on isaste ja emaste suhe 1:3. Seega parem tee endale guppy'dest "poissmeeste klooster". Muidugi oleks isaste ja emaste õige suhtearvuga guppy'de sebimised ning pulmatants omaette silmailu kuid sul pole hetkel akvas ruumi.

NB! Rasbora on parvekala, neid peaks olema 6-8tk, erandjuhul vähemalt 4. Mina rasbora'id (ilusad kalad) sinu asemel akvasse kohe kindlasti ei võtaks sest nad on suht aktiivsed ja agressiivsed kalad ( rasbora\'te probleem ). Võivad hakata kiusama ja kottima ilusaid ning uhkelt ringi hõljuvaid guppy'sid. Kitkuvad ära guppy'de sabad. Rasbora'd ja guppy'd ujuvad akvas samal veetasemel.

Guppy'de puhul pead eelnevalt põhjalikumalt uurima uusi kalu ja alles siis otsustama. Vastasel juhul hakatakse akvas laksima guppy'sid.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 40 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver