foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2015 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Vabandust, et tõstan ülesse väga vana ja tüütu teema: mida panna tühja akvasse. Või ehk keegi teab seda neti lehte, kus oli pakutud akvakooslusi vastavalt akva suurusele. Ei leia seda lehte enam ülesse.

54L akva juba mitu kuud tühi (kui 3 krevetti ja torntigude armeed mitte arvestada). Peale mahu on probleem vesi (kuna ei viitsi veega mängida). Minu salvkaevu vee pH on üle 8,0; karedust üle 21 d.
Ja veel: kalad peaksid olema nii suured, et ma 2m kauguselt ilma prillita näeksin.
Guppid on juba lapse akvas, seega neid ei tahaks. Muidu poegijad peksid sobima. Aga mis veel? Suurus paneb piirid. Muidu oleksid seal ahvenad sees nagu naks. Mulle meeldivad kodu mängivad kalad.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2015 06:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
'ärtu' tegelikult su küsimus ei olegi nii lihtne kui esmapilgul paistab.
Sul on kolm näitajat millest tuleks fauna valikul lähtuda: 54L väike akva, pH 8 < ja veekaredus 21<.

Fauna komplekteerimist võid proovida Aqadvisor kalkulaatroriga (midagi paremat on raske leida). Mina soovitaks väikeste akvade puhul ikkagi väikeseid parvekalu või siis keskmise suurusega (alla 10cm) kalaliigi. Esimesi saab muidugi rohkem võtta kui teisi. Miks mitte mõtelda ka selgrootutele, näiteks kääbusvähid jt.

Kui sulle meeldivad Cichlid'id siis võid võtta ühe paarikese. Näiteks Neolamprologus multifasciatus, kasvab 4-5cm, sobivad veenäitajad pH 7.5-9.0 ja veekaredus 8-25, veetemperatuur 24-27. Paarike vajab min. 40L vett. Pidavat omapärane ja huvitav liik olema. Tegutseb akva põhjakihtides, seega teisi nö. "põhjakalu" võtta ei saa. Kui siis ainult kalaliike kes tegutsevad akva ülakihtides. Läbi prillide peaksid juba 4-5cm kalad täitsa vaadatavad olema. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2015 06:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Ahvenad mulle kohe väga meeldivad, aga nii tillukestest ahvenatest, kes 54L mahuksid ei olnud ma kuulnudki! :)
Ilmselt peab neid ekstra tellima, kusagil neid kohe saada ei ole? Või liigub neid tillukesi ahvenaid Eesti pinnal?

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 23, 2015 12:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
ärtu kirjutas:
Ahvenad mulle kohe väga meeldivad, aga nii tillukestest ahvenatest, kes 54L mahuksid ei olnud ma kuulnudki! :)
Ilmselt peab neid ekstra tellima, kusagil neid kohe saada ei ole? Või liigub neid tillukesi ahvenaid Eesti pinnal?


Mul pakkuda http://www.seriouslyfish.com/species/pe ... s-pulcher/
Hetkel elavad 65L kuubikus. Kui sul piklik akva, siis nibin-nabin sobib isegi. Pakkuda nii täiskasvanud paar, kui ka väiksemaid järglasi (2-3 cm).
Saab pidada ka taimedega, pole siiani ühtegi taime söönud.
Samas ma muidugi ei tea kuidas nad sellise kareduse peale reageerivad!


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 23, 2015 01:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kahjuks on minu 54L see eest kumera klaasiga, seega ei ole piklik - on üsna kandiline.
See http://www.seriouslyfish.com/species/pe ... s-pulcher/ mul avaneb millegi pärast kodeerituna sümbolitesse! :) , kas Pelvicachromis pulcher?
pH on enam-vähem, karedus on natu vist minul kõrge.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 23, 2015 01:54 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
http://www.seriouslyfish.com/species/pelvicachromis-pulcher/


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 23, 2015 09:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Aug 29, 2013 11:25
Postitusi: 232
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Neolamprologus Brichardi paarike?
https://www.google.ee/search?q=brichard ... B666%3B500
Akvale kaan hädavajalik ja krevetid võetakse kahjuks eineks. Veenäidud sobivad.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 24, 2015 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
'timofeje' ja 'Siiam' pakutavaid Cichlid'e võiks muidugi ka kaaluda. Kuigu need kaks valikut on sellised piiripeal olevad.

Kribensis (Pelvicachromis pulcher), kasvab 8-10cm, min. akva 75L, sobivad veenäitajad pH 7-8 ja veekaredus 5-15.
Brichardi (Neolamprologus pulcher), kasvab 8-10cm, min. akva 200L, sobivad veenäitajad pH 8-8.6 ja veekaredus 10-20.
Suuremat akvat vajab Brichardi eelkõige värvikama ja elavama "pulmatantsu" tarbeks.

Nende kahe Cichlid'i puhul on muidugi silmarõõmu läbi prillide pea et 2x rohkem kui väikese Neolamprologus multifasciatus'e puhul. Kuigi viimane langeb rohkem kokku sinu akva ja veeparameetrite nõuetega. Pole kerge valida. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 25, 2015 02:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
250L akva on, aga seal on vikerkalad (Boeseman) ja neile paistab see vesi meeldivat. Aga ilmselt ahvenad neile küll meeldida ei tohiks :)
Vee näitudega sobiksid jah just Tanganyik`järve ahvenad, aga nad tahavad ka suuremat akvat. Neid imetillukesi Tanganyik` ahvenaid naljalt Eesti pinnalt vist ei leia.
54L võib jääda ikka Kirb`le äkki tillukeseks, vee näitajad ehk kuidagi veel. Aga peret mängivad ahvenad mulle meeldivad. Convict Cichlid mul on olnud ja nad on ideaal perekond. Aga sigivad veidi liiga hästi! :) ja oi, oi kuidas neile kakelda meeldib!

Olen veel vaadanud mõnda teist sorti kalu, aga neti andmed (ka minu arust usaldusväärsete lehtede omad) on mõni kord ikka väga kahtlased. Näiteks, kas pärlguraami ikka 60L mahub? http://www.theaquariumwiki.com/Pearl_Gourami
Ikka ja jälle jõuan elussünnitajate platy`de juurde. Ilmselt vaatan veel 3 kuud enne uinumist tühja akvatelekat!

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 26, 2015 03:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Pearl Gourami (Trichopodus leerii) kasvab 10-12cm ja vajaks akvat min. 80L, pH 5.5-8 ja veekaredus 2-30 (laia vahemikuga!). See liik ongi vastupidav. Kuid need soovituslikud akva suurused on netis tõesti kõikuvad. Samas kui kala kasvab ikka 10cm ja rohkem siis suurema tõenäosusega vajab ta ka suuremat akvat.

Platy (Xiphophorus maculatus) ka hea valik: min. akva 54L, pH 7-8 ja veekaredus 10-30, kasvab 5-7cm. Platy'sid saad võtta rohkem kui 2tk. Minu meelest on platy teine hea kandidaat 54L akvasse. :)

Kuid nende kaladega on juba kord selline lugu et koheselt ei pruugi soovitud liiki saada. Tuleb ette tellida (Kalake, Aquatica jt.).

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 40 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver