foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 18, 2013 01:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mul on akvas kaks noorukest 6 cm SAE-d (Crossocheilus langei) . Tavaliselt sebivad nad akvas ringi rahulikult õlg-õla kõrval. Kuid nüüd on kohati läinud teine teise tagaajamiseks. Ise saan ma asjast aru nii, et üks sae ajab taga teist mitte et toimuks mingi vastastikune tagaajamise lustimäng. Kui mõlemad saed on koos akva paremal poolel siis üks sae ajab teist taga kuni akva vasaku pooleni ning siis jätab järgi ning pöördub tagasi paremale poolele. Teatud aeg ujuvad jälle sõbralikult koos kuid mingil aja hetkel toimub uuesti ühe sae tõrjumine teise poolt akva vasakusse nurka.

Kas toimub noorukeste SAE-de vahel juba mingi akva territooriumi jagamine või on see niisama jõnglaste hullamine? :-k

Samas mingit otsest kismat, kehade põkkumist ja soomuste kitkumist ei toimu. Vaid üks sööstab põgenedes ees ning teine varjuna kannul.

Kui keegi akvaristidest on pidanud või peab SAE-id siis ehk oskate mulle koheselt ütelda või arvata mis toimub ning millega see "ralli" võib lõppeda.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 18, 2013 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
eks see üks jääbki domineerima
mul oli sama lugu
ostsin kolm kala peale nädalat oli üks kala surnud -oli sööstnud peadpidi vastu klaasi :(
Kahest järgijäänust on üks poole väiksem ja istub pidevalt põõsas
kui nina välja pistab aetakse taga.
Mul on ka üks vana fox kuid see on tegelt rahumeelsem kui SAE ning ei aja kedagi taga.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 18, 2013 11:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Kui akva on väike,võib jamaks minna.Minul on 250 liitrises kahekesi ikka hakkama saanud.Vahel ajavad taga ja üks taandub,aga enamjaolt on nad sõbralikud.Juba 2 aastat pole kumbki haavata saanud,ikka tagaajamisega piirdutud.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 19, 2013 05:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan kõiki kes vastasid ja vastavad.

Ma loodan väga isegi, et akvas olevad saed jäävad alaliselt "rallitamise staadiumisse" ning ei hakka üksteise nina all rusikana uimeid rullima. Vastasel juhul tuleb üks ülbematest saedest akvast välja tõsta ja pagendusse saata, st. kellelegi ära anda. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 21, 2013 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vaatasin täna pikalt saede toimetamist. Üks sae ajab pidevalt teist taga, käib mingi musklite mäng ja nõrgema pidev kottimine. Ise teised veel nii noored kalakesed aga näe 180 liitrisesse akvasse ei mahu kahekesi kohe mitte kuidagi ära. Samas netis soovitatakse et võtke võimalusel vähemalt 2 saed et siis neil seltsim olla, veel parem kui võtate lausa 6-8 tk. Muidugi võib nii sattuda et mõlemad saed on sellised rahumeelsed flegmaatilised leebukad. Suuremas grupis aga pannakse hierarhia paika, vahest siis ei pea pidevalt teineteist akvas laksima.

Mul ei jää muud üle kui üks noortest saedest kellelegi ära anda. Vähemalt lõppeb see testosteroonirikas teineteise ahistamine!

Sisetunne ütleb et parem noorukesed saed omavahel lahutada kui oodata millal nad kasvavad 12-14 cm musklirullideks. Kui täiseas kokku lähevad siis hakkavad akvas taimetutid, kiviklibud ja soomused lendama. :lol:

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 22, 2013 07:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Mingil põhjusel soovitatakse neid jah parvena osta.Kui mul neid 5 oli,olid ka nende suhted normaalsed.Nüüd 2 tk jagavad pidevalt maid,aga taimed ja soomused on alles. :roll:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 23, 2013 12:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Sinu probleem on liiga lage akva. kasvata suurem tihnik siis ei jää see nõrgem alati silma

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri: k
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 23, 2013 01:36 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
minul oli ka neid korraga 3 ja kaklesid samat moodi ja mul taimi ja igast muud nänni külluses...nüüd on 1 vend alles veel ja kaklevad hiina kuldsega...ju nad ,siis ikka pole nii parvekalad kui räägitakse :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 23, 2013 05:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: olid ka minu akvas(100l) need tegelased....üks oli suurem-toekam ja tugevam(ca15cm pikkune)- teine veidi väiksem ja saledam - loomulikult ajas suurem väikest taga, aga rohkem igavusest ja mängurõõmust - tõsiselt ei kakelnud nad kunagi....
olid ülimalt toredad ja elurõõmsad kalad :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 25, 2013 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
ega jah mingeid uimetükke ei lenda kuid kiireid sööste tehakse aegajalt
arvan, et algselt oli akva liiga lage ja klaas liiga puhas :D

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 24, 2013 05:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
#-o huvitav- kas sae-d vanemaks saades ka rahulikumaks muutuvad #-o kalad umbes pool aastat vast akvas olnud -ostsin nad 3-4cm suurusena ja ega nad selle poole aastaga väga paljupole kasvanud....
akva käidava koha peal ja alati kui möödun või akva ette tulen põgenevad saed surmahirmus taimetihnikutesse...
teistel kaladel pole minust sooja ega külma pigem tulevad just esiklaasi juurde süüa nõudma....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 02:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Usun et vananevad saed muutvad "isutuks ja laisaks" vetikate söömisel kuid "ülbeks ja tegusaks" teiste kalade paika panemisel. :)

Mul näiteks on akvas vetikat mida võiks suurepäraselt hävitada mõni noor sae kuid ma ei tihka seda kalaliiki võtta, kartuses et vananedes võib sae muutuda teiste kalade suhtes riiakaks tülinorijaks.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 27, 2013 11:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Tead ega need teised kalad eriti pole tuuseldada saanud,pigem ikka teine sae.Päriselt peksa ei anna,aga eemale tõrjub.Kui nad vanemad on,siis söövad lihtsalt teiste kalade eest kõik ära ja lähevad üli paksuks.Mul olid looruimelistel ancistrustel tited ja neile tuli ju kuidagi süüa anda.Pidevalt ronis vana paks kohale,ajas tited eemale ja veeretas ise tabletti, niikaua kui juba päris ümmarguseks läks.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 12, 2013 08:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: jätkaks veidi ,,sae,, teemat...
kolm kala neljast vahetevahel hakkavad ringmängu mängima: keerutavad yksteise ees ja iseloomulik must triip piki keha kaob pea olematuks :!: samas aga soomused sillerdavad sest kalad keerlevad ümber üksteise...
#-o ei tea kas käib võimu võitlus #-o samas nagu otseselt nad üksteist nagu ei hammusta ka-lihtsalt nügivad ninadega #-o, üks kala on veidi väiksem ja tema pole selles mängus kunagi osalenud-vaid hoiab eeemale...

Kunagi oli mul ka akvas 2 saed, aga sellist käitumist ei täheldanud kordagi...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 12, 2013 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
SAE puhul vast ongi mõistlikum suurema akva puhul võtta koheselt vähemalt 4-6 isendit. Tekib grupi vaheline suhtlus ja teisi kalu kiusatakse vähem. Vahest see sae'de "puntratants" on nende sportlik võimuvõitlus ja rammukatsumine ning see väikseim väetim eemale hoidev isend on juba nüüd nö. tõrjutud staatuses.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 28 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver