foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 15, 2013 12:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: niisiis jälle väike uudis...täna märkasin et ka väikseim ,,sae,, on hakanud koos teistega ,,ringmänge,, mängima :)
muidu on ikka nagu on olnud -ujuvad parves....ajavad veidi üksteist taga...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 23, 2013 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Tõstan teema veel kord ülesse.
Mul on 250L akva. Praegu ujub seal üks SAE. Enne oli tal kaaslane kah, oma 2 aastat said kenasti läbi, aga nüüd on jäänud üksi. Kui ma nüüd SAE`d juurde võtan, kas see vana ja suur ei hakka väiksemaid kiusama?
Või võtta hoopis kedagi teist vetikate probleemi lahendamiseks?

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 23, 2013 03:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vana sae on kindlasti alguses noorukese sae suhtes boss ja näitab nublule koha kätte. Küll võib aga hiljem nii juhtuda et kui nooruke on kasvanud piisavalt suureks ja julgeks siis vana sae võib võimust ilma jääda. SAE'de puhul on kahjuks nii et ega nad vanemas eas enam nii tublid vetikasööjad polegi, pigem on pahurad ja ülbed vanakesed.

SAE sööb noorukina samas vetikaid (habevetikas jt) mida teised kalad ealeski ei puutu. Seega pole nagu selles suhtes valikuliselt erilisi alternatiive. Kui sooviksid kedagi teist habevetika sööjat siis minu teada on selleks kalaks American Flagfish (Jordanella floridae). Kuid kahjuks sellel american flagfish'il on akvaristide seas ka selline "paha poisi" kuulsus. Suurtes akvades pidi american flagfish teiste kaladega hakkama saama kuid kui asi läheb "pesapunumise" staadiumisse siis pidid löömahimulisteks muutuma. Vahest on mõtekas võtta ainult isaste kooslus. American flagfish on kasvult poole väiksem kui SAE.

Jäävad üle veel oto'd kuid need kalad söövad teisi vetikaid, habevetikas neid ei huvita. Kuid ikkagi on nad head vetikasööjad.

Paistab et isegi kalade puhul on liigisiseselt erinevaid iseloomujooni ja temperamente. Ühed on tegusad "löömamehed" ja teised vaiksed "lillenuusutajad". SAE ja american flagfish'i puhul sooviksin ma oma akvasse ainult leebeid isendeid, vastasel juhul tekiks kaos. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 23, 2013 03:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: võibolla oleks mõttekam otsida täiskasvanud vanale ,,saele,, uus kodu kus ta omaealiste seas saaks olla...
ja muretseda enda akvasse uus noorte ,,saede,, grupp :idea:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kas keegi oskab öelda kui suur see SAE`de grupp võiks olla, mis akvasse tuua?
Akva on 250L ja ujuvkoosluse tahan laiendada vikerkaladele (hetkel vaid 5 saba) ning ilmselt pean kedagi ka põhja koristama võtma. Ujub veel 3 'Kuhli' Loach, 4 Cherry Barb, vanast akva kooslusest sees 2 Black Ruby Barb, 3 Danio kyathit (vähemalt 3-4 a. vanad, seega kellelegi imelik pakkuda ) ja 1 danio aequipinnatus (pakkumisel).
Samas ega SAE krevettidele ohtlikud liialt ei ole? SAE on piisavalt kiire, et krevetti kätte saada ja ega ta rangelt taimtoiduline ju ole?

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 28, 2013 01:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: minu ,,sae,,-d näiteks liha üldse ei söö, kõik teised söövad- nii et ikka suuremalt jaolt rohkem taimetoitlane-aga ma pole netist täpsemalt lugenud....googelda
minu arvates võiks 5st sabast piisama-aga arvuta oma kalad kokku-siis näed palju võiks teoreetiliselt mahtudaja siis otsustaet kaladel ka ruumi oleks

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 21, 2014 07:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: niisiis on ,,saedel,, toimunud taseme vahetus...
endistest peaaegu põhjakaladest on saanud zebra danio kaaslased st tegutsevad peamiselt akva ülemises tsoonis...
minu meelest toimus see muutus peale ca10 zebra danio soetamist...

mul on ka enne olnud 2 ,,saed,, kes tõesti veetsid enamuse päevast põhja läheduses...

NIISIIS oleks huvitav :?: teada millises kihis TEIE ,,sae,,-d toimetavad :?:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 27, 2014 04:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Seda et SAE teiste kaladega parve hoiab olen täitsa näinud. Minu üksik SAE oli pideavlt koos barbustega. Kui teise SAE juurde tõin siis hakkasid kahekesi koos ujuma ja ei tundund enam barbuste kamba vastu huvi.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 23, 2014 03:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:shock: täna siis vaatasin et mida need SAE-d siis ikka pinna lähedal nii noolivad - ja nägin et mugivad kahe suupoolega :lol: lemlesid, vahel sülitavad lemle juure välja vahel aga söövad lihtalt lemle - lemle järel...nüüd siis selge- miks SAED kurgi vastu huvi üles ei näita...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2014 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Meil on akvas juba paar kuud üks noor SAE, pikkuseks 7-8cm.
Tänaseni on SAE väga hästi toime tulnud. Sööb usinasti habevetikat ja muidugi ka kalatoitu. Välisel vaatlusel jääb mulje et see isend on väga rahumeelne ja leebukas (just seda vaja ongi!). Akvas on seinast seina juurikaid (10tk). Nii et nüüd peaks juurikaid jaguma kõigile: sae'le, sewellia'tele ja botia'tele.
Kuigi jah, botiad peavad kõiki juurikaid enda omaks. On ikka häbematud ülbikud! Kuid sae on kiire ja osav ning saab nende jagelemistega ilusasti hakkama. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 29, 2014 07:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis on minu ca 1,5-2a saed õnneks väga aktiivsed ja söövad jätkuvalt vetikaid päevad läbi...pole laisaks jäänud.
kuigi 2 on ikka parajad paksud silgud ca 11cm ja kaks suht kõhnad ca 7cm pikkused...karta on et 2 emast ja 2 isast
aga selle teadmisega poleks midagi peale hakata, sest minu teada pole neid võimalik paljundada loomulikul teel.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kuna olude sunnil (ümberkorraldused, kalade mitte kokkusobivus) loobusime võimukatest botiatest siis juhtus järgnev kummaline asi.
Nimelt on toitmise ajal hakanud teiste kaladega ülbitsema meie ainuke "tagasihoidlik" 8cm SAE. Millegipärast arvab see SAE et kogu toitmise piirkond kuulub ainult talle. SAE ajab toiduplatsilt eemale barbused ja tetrad. Kohe üldse ei meeldi talle tetrad. Samas ringi laiav SAE ei tunne mingit huvi sewelliate vastu. Viimased võivad süüa kunas ja kus tahavad. Ju siis ei pea SAE neid kaladeks. Kui toiduaeg on möödas siis muundub SAE tavaliseks leebukaks ja tagasihoidlikuks kalaks.

Ja nii see siis nüüd lähebki! SAE kasvab vaikselt suuremaks ja muutub iga sentimeetriga pisut võimukamaks ning pahuramaks. Tundub et kaladegi seas pole vananemine teab mis hingerahu ja õnnistus. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 18, 2015 08:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: sae on sotsiaalne parvekala, 1 isendit pidades võibki olla käitumine selline nagu on.
Minu 4 saed on väga elavad - parves kondavad kalad, kes ei tunne teiste kalade vastu vähimatki huvi- ka mitte söögi ajal.
Enamus ajast nosivad kas lemlesid või pistia juuri...
Akvas 11 daniot rerio-leopardi ja ca 5-6 ancu ning 2 suurt skalaari, 1 suur ja paks marmorguraami.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver