foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Abi palun kiiresti.
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 04, 2011 11:27 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Tere. Palun kiiret nõu. Sai pandud mingi aeg tagasi akvasse suureleheline taim, et mu skalaari paarike enam filtri külge marja ei heidaks. See õnnestus. Nüüd asi nii kaugel, et nädala vanused maimud akvas. Täna hakkasid kõik ujuma. Akvast tõstsin välja 3 Tetrat ja 1 Guraami, kes kogu pesakonda terroriseerima hakkasid nii kui maimud ujuma hakkasid. Tõstsin nad kiiresti 20l akvasse, et päästa oma skalaari pesakond, sest varem ei ole maimud nii kaugele arenenud, tavaliselt kuni 4 päeva, praegu nii hea vaadata kuidas vanemad oma maimudega toimetavad ja hoolitsevad, loodan et äkki tuleb midagi välja neist. Aga nüüüd tekkis probleem, avastasin , et ühel Mollyl on silm paistes, ilmselt bakterjaalne infektsioon, vaatasin piltidelt millega tegu võiks lla. Tahaksin ta terveks ravida, kuid maimudega koos ravi samas akvas teha ei saa eks? Ja kuna terroristid tõstsin ümber ainsasse väiksesse akvasse, siis probleem kus ravida mollyt? Võimalus oleks ka ravi teha suures akvas, ja maimud 20l akvasse tõsta. Samas ei taha vanematest ka lahutada neid, nad nii agarad.Äkki keegi oskab soovitada midagi. Ja lisaks küsimus, kas peaksin maimudele midagi lisaks süüa andma või piisav kui saavad teistega sama helbelist toitu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 12:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 08, 2010 06:35
Postitusi: 14
Asukoht: järvamaa
maimud tahavad maimude toitu helbed liga suured ja tõsta maimud ringi 20l sest ema isa hakkavad ka neid sööma! :?

_________________
250L vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 07:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Varem on mari vastu pidanud 4 päeva ja ära söödud, ilmselt vanemate poolt. Praegu maimud poolteist nädalat vastu pidanud ja praeguseni on vanemad nii hoolitsenud maimude eest. Pisikesed ujuvad suht parves, kui keegi eemale üksi uitama läheb, siis kumbki vanem püüab ta suuga kinni ja paneb ta parve juurde tagasi. Ei taha seekord uskuda, et nad enam oma maimud nahka pistavad. Ma ise ka mõtlesin et tõstaks maimud 20 l akvasse aga vanemate juurest ei taha eriti ka ära võtta neid. Dilemma ees täiesti :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 07:23
Postitusi: 53
Pildid: 19
Asukoht: Keila
Mina toetan seda mõtet, et maimud peaks vanemate juurde jääma. Ega nad ilmaasjata isu pärast neid ära söö. Ju siis ei ole eluvõimelised. Mul skalaaridega kogemus liiga kauge aja tagant, et targutama ei hakka. Aga sel ajal, kui minu skalaaridel maimud olid müüdi poes marjakalde maimudele tuubis pasta toit. Pole seda poes näinud enam. Midagi ilmselt oleks igaksjuhuks vähehaaval juude vaja anda.
Teil tuleb nüüd oma sisetunde järgi tegutseda. Kui hoolida kalaperest, siis mina neid ei eraldaks. Vanemad ju nii hästi hoolitsevad ja nad on piisavalt inteligentsed kalad. Kui peale "toodangu" muu pole tähtis, siis võetakse maimud eraldi. Palju õnne ja jõudu nendega! :D

_________________
Inimene õpib kogu elu,...
akv: 200l,102l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 03:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Poodides müüakse mingit tolmumoodi sööki (JBL-i Novo Tom artemia). Mine küsi. Nii suures akvas vist munakollasega söötmine keeruline? Või kui püüad pritsida näiteks süstlaga parve keskele.

Soovitaks veel ise arteemia mune hautada. Müüakse ka külmutatud valmis varianti. Kas Rakveres Zoo planet on? Sealt sain ise pisikesi kuubikuid. Aga värske, oma hautatu on kosutavam.

Kuigi tited Sul juba suht kaua olnud, soovitaks ööseks mingi lambi neile põlema jätta, et ema-isa näeksid paremini valvata. Aga võib-olla pole see enam vajalikki. Seega siis olen ka seda meelt, et tited jätta emme-issiga kokku.

Molli probleemi soovitan Sul panna haiguste rubriiki. Kirjelda seal hetkelist olukorda ja loe läbi enne päises olev juhis, mida kõike veel vaja infoks kirjutada, et Sind aidata osataks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 05, 2011 07:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Maimudele ostsin täna toidu. tundus et midagi nad sõid. Esimese korraga panin liiga palju, tegelikult panin ainult küüne otsaga veidi, aga terve akva oli seda puru täis . Korjasin enamuse ära. Akva suur, korra mõtlesin et äkki peaks nende söötmise ajaks pumba seisu panema, siis vesi ei liigu, aga eks ma katseta. Vanematest neid ei lahuta, nad nii hoolitsevad. loodan et nad saavad ise hakkama ja vähemalt mõni suureks kasvab.
Aga guraami ja tetrad pean eraldi nii kaua hoidma. Kellel kogemust, kas oskab öelda keegi kui kiiresti sklaari maimud piisavalt suureks kasvavad, et guraami neid enam ei kiusaks? Jama neid teisi ka väikses akvas kaua hoida. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 06, 2011 08:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pumba seismapanekut olen ka ise praktiseerinud. Siis ei "jookse" toit kohe filtrisse, seisab ehk mõnda aega paigal, et tittedel selle ülesleidmine kergem. Kui Sul selles suuremas akvas veel mõned kalad ja teod, siis vist pole väga vaja paanitseda titetoidu kokkukorjamisega.

Ja ikka olen sedameelt, et las lapsed jäävad emme-issiga.

Vähe keerulisem lugu on vast ümbertõstetutega 20-sesse. Kas see oli Sul juba käimas akva? Soovitaksin hoolega tolles veeteste teha (eriti kui värskelt käima panid hädaabinõuna.

Mis on mollist saanud? Muide - tema on ka usin tittede sööja!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 09:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
20l akvasse panin suurest akvast võetud vee ja natuke uut ka. just selle pärast, et muidu keskond nii teine. Maimude toitu korjasin esimene päev just selle pärast ära, et seda oli ikka liiga palju. Mollyd maimusid ei ole puutunud. Kuid iga päevaga jääb parv väiksemaks. Kasvaks kasvõi mõni suureks oleksin ka õnnelik :) Esimene pesakond kes nii kaugele jõudnud, ma usun, et iga järgneva korraga suudavad vanemad veel paremini oma pisikeste eest holitseda. Haige mollyga on nii, et tal silm paistes aga muidu aktiivne. Täna tahan ravikuurile ta panna eraldi anumasse. Ei tea kas saab terveks , kuid proovin. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 08:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas Sa mollile Marialt abi oled saanud? Tead mis rohtu panna? Proovi ikka ravida. Pärast, kui oled kala terveks arstinud, on endal uhke tunne sees, et said hakkama.

Sul seal 20-ses ikka vajalik atribuutika on? Filter näiteks. Minu kogemuste põhjal kipub tolledes hädaabi akvades üllatavalt ruttu vesi tuksi minema.

Ikka on nii, et kõik tited ellu ei jää. Eks nõrgemad surevad ja tugevamad jäävad alles. Ja ära heida meelt, kui seekord skalaarid tittede kasvatamine untsu läheb. Eks emme-issi ka alles õpi. Ja küll nad Sul veel marja panevad.

Mul marjatasid Mogurndad. Päris suur hunnik marja oli, kuid suureks kasvasid üksikud.

Kui ma nüüd puusse ei pane, siis akvarist Veronikal peaks olema kogemusi skalaaride kasvatamisel. (Mine tea, kas nimi õige - see oli nii ammu, kui temaga suhtlesin.)

Aga - jõudu ja jaksu Sulle!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 10:03 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Ja 20 l akvas kogu sisustus olemas. filter jne. See oli mul esimene akva ja nüüd tagavara akva nö.
Haige molly kohta uurisin foorumist, marialt otse ei küsinud, kui sain teada mis tal viga ja täna panin ta ravikuurile eraldi anumasse, laenuks sain filtri ka. Nii ei mul tuba akvasid täis :D
Maimudega jh nii, et tore oleks kui mõnigi suureks kasvab, kuid kui seekord luhta läheb, siis ma tean et poolteist nädalat ja uus pesakond, sest nad mul väga aktiivsed. Kui üks pesakond luhtub, siis maksimum poolteist nädalat ja uus pesakond voolitakse valmis. 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 07, 2011 10:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tubli oled!

Aga tuba akvasid täis on vast alles siis, kui ühes seinas on 900-ne, akna all konnad 54-ses, vastassseinas 900-sele on 240-ne, põigiti (tuba poolitamas) on sissetöötamist ootamas 300-ne, selle taga piki seina äärt 128-ne, tolle kõrval triitonid 54-ses ja edasi, pea viimases seinas on riiulitel pisikesed akvad (alates 25-50 liitrit, 3 tükki) ja siis veel üks 54-ne molli tittedega! Ja nüüd oleks mul kiiresti vaja välja nuputada, kuhu panen oma pea 150-pealise karja albiinotittesid!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 08:00 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Vot sellele jään alla nüüd küll jh :D Kas selline on sinu koosseis?
Aga molly silm tundub täna hommikul juba palju parem :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 09:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tore, et mollil paremini läheb.

Aga loetelust jäid välja siiamilaadne kass ning taksilaadne koer!

Eks seis ole hetkel nende akvadega niisugune jah! Plaanis on pärast 128-se ümbertõstmist 300-sesse (kuldkalad) pisemad pudinad akvada likvideerida. Too võtab aega. Eks ikka foorumisse müüki saa nad sokutatud. Sügise poole vast hakkab midagi vähendamise poole liikuma.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 11:30 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Täna hommikuks olid viimased pisikesed ka kadunud :( Aga nu kogemus näitab, et poolteist nädalat ja uus pesakond tuleb kohe . Loodan et järgmisega läheb paremini. Lasin tetrad ja guraami tagasi suurde akvasse. Tegin õhtul mõlamas akvas puhastuse nii taimedest (jube kui kiiresti kasvavad) ja veevahetuse. Viimasel ajal täpselt selline seis olnud, et täpselt siis kui mina plaanin akvat puhastama hakata siis nemad panevad eelmisel õhtul marja :D Seega juba pea kolm nädalat olen oodanud et akvat puhastada, aga kui pesakond sees, siis puutuda neid ei tohi, sest vanemad nii tigedad . Aga nüüd nii hea kohe akva vaadata.´
Aga nüüd mõtlen et mis teen kui uus pesakond tuleb. Jama on igakord graami ja tetraid eemaldama ka hakata. Või siis tõsta seekord pisikesed eraldi? Dilemma :roll:
Muide ühes rakvere kalapoes öeldi, et akvaariumi taimed talvel ei kasva. Ma ei tea minu omad vohavad vahet pole mis aastaaeg on :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 08, 2011 11:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mis, skalaari tited kadunud/otsas? Ei ühtegi?! Kurb!

Eks lohutuseks vast ole, et kui juba tegid marja, siis teevad veel! Ja eks emme-issi õpi ka kogemustest, kuidas täpselt lapsi kantseldad/kaitsta.

Akvat pead ikka sifoonima. Eks siis songi sealt, kus marja pole ja ettevaatlikult - tundega.

Vaat, nüüd tagantjärele oleksin Sul soovitanud mõnedki skalaarikesed siiski titelõksu panna. See taas omade konksudega teema, aga katsetamist ehk siiski väärt.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver