foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 49 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 11, 2004 12:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Rein kirjutas:
No üks tõenäoline põhjus on Hardi poolt juba mainitud - kui KH on 13 siis pH alla 7,2 on juba ohtlik, Sera pH testiga on väga lihtne puusse panna. Ja kiired muutused on kah ohtlikud, kahtlustan et CO2-ga mässamise ajal võis seda juhtuda.
Jah saan aru aga 1 suri enne seda, kui ma co mullitaja sisse panin. ja kõik surevad samamoodi, st et jäävad liikumatuks pmt ja liigutavad ainult neid väikseid küljeuimi aga pmt liiguvad ikka ainult veevooluga edasi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 11, 2004 03:00 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
jeff, sa vaata hoolikalt oma kalad üle - kuidas näevad välja lõpused (kas need on rohkem laiali,kui tavaliselt), ega sabad/uimed ei narmenda, ega soomused pole lahti või nahale tekkinud hallikat kaed. millegipärast kahtlustan seenhaigust või sisemist bakteriaalset infektsiooni - nende puhul võivad välised sümptomid olla pikka aega märkamata ja kalad surevad "ilma mingi põhjuseta" ükshaaval maha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 11, 2004 05:16 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Kalad tunduvad kõik normis. Millegipärast on nii et 1 skalaar ajab teisi taga, 1 klaaria ajab teist taga ja 1 molli ajab teist taga ja 1 Botia modesta ajab teist taga ( http://www.aquahobby.com/gallery/e_modesta.php siin on tal vähemalt selline nimi, eestikeelset ei tea ja minu omal on ainult tagauim punane) Eri liikide vahel nagu tagajamisi pole, va see et söögiajal klaaria vähe hirmutab teisi ja võtab söögi isegi suust ära :D (Elustoidu korral)
Lõpused on kõigil kenasti vastu keha vms iganes. Kuldkaladel mul natukene lõpuse katted vms on eemal ja lõpused piastavad aga nood on juba pikemat aega maal teises akvas olnud. Laigulisust ei tähenda kellelgi. Ühel skalaaril on natuke 1 uim ribadeks aga väga vähe ja usun et keegi teda hammustanud ja see pole haiguses tingitud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 11, 2004 05:56 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
nonii,vaatasin su täna albumisse lisatud skalaaride pilti ja väidan 99% tõenäosusega,et narmendava uimega skalaaril on bakteriaalne infektsioon, sest narmendava uime otsad on valged


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 11, 2004 07:29 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
See narmendav on ka surnud :( Need kes elavad on nagu korras (ühel on uim veidi katki aga vähe) Aga kuidas seda ravida? Ega skalaarid ju soolvett ei taha :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 12, 2004 03:41 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
bactopur direct abiks, muide soolavanne taluvad küll


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 12:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Võiksid jah teha ühe kuuri baktopuri directiga. Päris tihti on kaladel nn. sooltepõletik voi soolte infektsioon, mis ei pruugi kaladel eriti välja lüüa, kala lihtsalt kõhneneb ja sureb.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Viimati muutis berta, Esmaspäev Dets 13, 2004 12:48, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 12:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
berta kirjutas:
Võiksid jah teha ühe kuuri baktopuriga.

Lihtsalt täpsustuseks - bactopur ja bactopur direct on erinevad ravimid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 06, 2004 11:02
Postitusi: 64
Asukoht: Saue
Päris erinevad nad siiski pole. Toime neil ühine, lihtsalt vorm erinev.

_________________
150 l akva, kus elavad 4 skalaari, 4 kuldguraamit, 2 kohversäga ja 3 SAE-d ning 22 erinevat taime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 02:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
mirru kirjutas:
Päris erinevad nad siiski pole. Toime neil ühine, lihtsalt vorm erinev.

No tundub et Sera arvab pisut teisiti:
http://www4.sera.de/site/products/produ ... anguage=en
sera baktopur reliably combats bacterial diseases such as mouth and fin rot and grayish-white resp. fluff-like areas on the skin and the fins of freshwater fish in aquarium and pond.
http://www4.sera.de/site/products/produ ... anguage=en
sera baktopur direct reliably and rapidly combats severe bacterial diseases such as dropsy or bleeding inflammations resp. ulcers in fresh and saltwater fish.
Mul pole Sera raviraamatut käepärast kuid mäletamist mööda soovitati neid erinevate haiguste vastu ning Bactopur Direct oli tiba kõvem kraam, vist isegi raskematel juhtudel soovitati koos pruukida. Muide, Bactopur Directi puhul Sera rõhutab et see tapab maha kasulikud bakterid, Bactopuri juures sellist hoiatust pole (mis ei tähenda muidugi et see ei võiks sama teha).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 07:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 26, 2004 08:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Minu skalaarid surid välja seoses filtrivahetusega. Vahetasin sisefiltri võimsama välifiltri vastu. Selle peale skalaarid konutasid omaette nurgas ja loobusid toidust. Mingeid väliseid haiguse tunnuseid ei olnud. Lõpuks suri kolm skalaari ära, üks jäi alles. Mina ei osanud neid kuidagi aidata. Arvatavasti mõjus keskkonnavahetus halvasti.
Skalaarid vajavad sooja ja pehmet vett (ph 7 piires).

Akvaarium 120 l. Elanikud: 2 skalaari, 5 mõõksaba, 3 gupit, 1 ansistrus.

_________________
ks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 07:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 26, 2004 08:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Minu skalaarid surid välja seoses filtrivahetusega. Vahetasin sisefiltri võimsama välifiltri vastu. Selle peale skalaarid konutasid omaette nurgas ja loobusid toidust. Mingeid väliseid haiguse tunnuseid ei olnud. Lõpuks suri kolm skalaari ära, üks jäi alles. Mina ei osanud neid kuidagi aidata. Arvatavasti mõjus keskkonnavahetus halvasti.
Skalaarid vajavad sooja ja pehmet vett (ph 7 piires).

Akvaarium 120 l. Elanikud: 2 skalaari, 5 mõõksaba, 3 gupit, 1 ansistrus.

_________________
ks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 06, 2004 11:02
Postitusi: 64
Asukoht: Saue
Ok Rein--anna andeks, et ennast halvasti väljendasin.
Toon siis inimeste peal näite: kui sinul on klamüdioos ja minul on klamüdioos--mina ravin haigust 1 grammi ühekordse annuse azitromütsiiniga, sina aga ravid end 10 päeva järjest hoopis doksütsükliiniga--ja mõni mees ravib selle doksütsükliiniga hoopis koolerat---siis terveks saame me kõik, kui on õigel ajal jaole saadud :D Sest---antibioootikumid jäävad antibiootikumideks ja toime on neil sama--bakteritsiidne. Seega-- kui kasutada Bactopur directi asemel Bactopuri-- siis mõjuvad nad mõlemad bakteritsiidselt. Seega tapavad kõik bakterid-kui just mõni neist resistentne pole :shock: , mida ma siiski ei usu.
Sai küll teemast mööda ja väga pikk aga siiski...
Rahu...

_________________
150 l akva, kus elavad 4 skalaari, 4 kuldguraamit, 2 kohversäga ja 3 SAE-d ning 22 erinevat taime.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 11:54 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 28, 2004 06:03
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
mina ntx ei ole nõus väitega, et kahel eri ab-l on sama toime. kui teatakse täpselt mille vastu minnakse, soovitatakse ju igal juhul inimese (miks mitte ka kala) puhul kitsama spektriga ab-d. lai spekter hävitab liigselt nn kasulikke bakterieid, ja minuarust see vahe neil kahel rohul just ongi: nad on erineva toimespektriga.

_________________
2 kiiversäga, 3 antsu (1 albiino), 3 terneetsiat
Echin. tenellus, Java moss, Crypt. wendtii "green", Anubias nana, Echin. "Rose", Crypt. crispatula, Vallisneria sp., Ludwigia repens, Hygr. Corymbosa, vetikapall


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 13, 2004 11:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
mirru kirjutas:
Toon siis inimeste peal näite: kui sinul on klamüdioos ja minul on klamüdioos--mina ravin haigust 1 grammi ühekordse annuse azitromütsiiniga, sina aga ravid end 10 päeva järjest hoopis doksütsükliiniga--ja mõni mees ravib selle doksütsükliiniga hoopis koolerat---siis terveks saame me kõik, kui on õigel ajal jaole saadud :D Sest---antibioootikumid jäävad antibiootikumideks ja toime on neil sama--bakteritsiidne.

Et tegelikult väidad et pole vahet mis haigust ravime, võta sisse ükskõik millist antibiootikumi ja tulemus on sama? :shock: Siin jään küll eriarvamusele ja usun rohkem Sera juhendit ning kalade ravitsemisel ntx columnarist raviks baktopuriga ja erytrodermatiiti baktopur directiga, mitte vastupidi.
Kui Su revolutsioonilisel väitel oleks tõepõhja siis poleks mõtet toota erinevaid ravimeid, uhaks alati kõige odavamat antibiootikumi ja kõik oleks õnnelikud. Haigused on muutunud ravimite suhtes vastupidavamaks ja sestap tuleb kasutada suunatumaid ravimeid (ei saa lihtsalt doose kasvatada), aastakümneid tagasi oleksin Su väitega rohkem päri olnud - ehkki jah, Sul on õigus et _mingi_ mõju oleks vast pea igasugusel antibiootikumil. Ehk on tõsi ka see et keefiris sisaldub alkoholi, kas sellest õnnestub purju jääda on aga iseasi.
Tegelikult pole ma meedik nii et parem rohkem ei targuta. Mina usaldaks kalade ravimisel ravimitootjate juhendeid, kirjandust ja Mariat, kui keegi teeb teisiti siis minu poolest lasku käia. ;)


Üles
 [ 49 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver