foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 09, 2004 06:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Oleks huvitatud kogemuste vahetamisest.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 09, 2004 10:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
kunagi olin neist kaladest sisse võetud,aga olen neid poes müügil näinud ainult korra...

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 09, 2004 10:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pole ime et neist palju kuulda pole sest suht palju mäsu nendega, nõudmised ju nagu discustel - soe (27-29) ja pehme vesi, pH 6-6,5, vesi peab olema värske ja puhas, läbi turba filtreerimist peetakse hädavajalikuks ja akvaariumi küljepikkus peaks olema üle 1.20. Heledat valgust nad vihkavad ja õrnu taimi kah näksivad.
Üldiselt loetakse uarusid kaladeks keda on sedavõrd tülikas pidada et see on rohkem spetsialistide rida. Kaua neid juba pidanud oled, probleeme pole olnud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 10, 2004 01:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Need mul poolteist kuud nüüd olnud ja erilist jama pole nendega õnneks veel ette tulnud. Vesi on kül tänu turbale tumedamaks läinud ja tänu sellele pean hakkama valgustusse raha kulutama. Suurim probleem on taimedega. Nimelt need elukad tegid mu akvas esimese nädalaga täieliku puhastuse. Enamus taimi lihtsalt pandi pintslisse. Aga õnneks nad sindrid kõiki taimi ei armasta,mõningad jätsid ikka alles kah. Praegu tegelengi katseeksitus meetodil taimede valikuga,et mida edaspidi saaks muretult kasvatada. Tänaseks on teada,et nad ei söö näiteks Crytocoryne undulatat,Ludwigiat. Ka anubiased kasvavad suht edukalt kuigi kipuvad noori,tärkavaid lehti ära näksima. Lilaeopsist katkuvad kah jõudumööda kuid õnneks kasvab ta kiiremini juudre kui nad hävitada jõuavad,sama kehtib ka Echinodoruste kohta. Praegu on mul akvas kuus isendit aga niipea kui nad endale õige paarilise leiavad kavatsen enamuse neist ära anda ehk siis ainult ühe paari jätta. Siit ka küsimus,et mis ajal peaks nende sugu ilmnema hakkama? Praegu on nad umbes 7cm pikad ehk alles lapsed.Ja ka värvus on veel peebikirju.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 10, 2004 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 14, 2004 06:14
Postitusi: 88
Asukoht: Rakvere kant
Uarud olevat vaese mehe diskused :)

Minul on kaks uarut, oktoobri algusest. Vahvad sellid, aga taimedega on neil tõesti eriline suhe: echinodorus tenellus pügati kruusapinnaga tasaseks, vallisneria hekseldati juppideks, egera densast alles ainult varred.
Hetkel on minu uarude olukord tiba kurb: tõstsin nad ajutiselt väikesesse akvaariumi "asumisele", et suures saaksid taimed kosuda. Eks aeg näitab, aga tundub, et me ei saa neid endale jätta.

Müügil olen näinud "Reti" poes (70.-) ja Mustamäe keskuse väikeses zoopoes. Kellel nende muidu vahvate kalade vastu huvi, soovitan olla tublim kui mina- loe ja uuri enne, siis jääb hiljem kuklakratsimine ära.
Kauplusest uarude kohta väga palju infot küll anda ei osata.

Pildid albumis.


Viimati muutis ubina, Pühapäev Jaan 15, 2006 06:50, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 10, 2004 11:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
Siit ka küsimus,et mis ajal peaks nende sugu ilmnema hakkama? Praegu on nad umbes 7cm pikad ehk alles lapsed.Ja ka värvus on veel peebikirju.

Ehhhee - nende kohta on kirjutatud et väljaspool paaritumise aega on sugude vahe tegemine täiesti võimatu. :) Isase genitaalid muutuvad nähtavaks mõned päevad enne paaritumist ja paaritumise ajal. Ja nende kalade paljundamine väidetakse olevat tõsine väljakutse ka vilunud spetsialistidele.
Kordan veel et need kalad ei kannata absoluutselt heledat valgust, nii et sellega on ilmselt taimekasvatus piiratud vähese valgusega leppivate liikidega (nagu ikka Anubias ja Microsorum pteropus võiks sobida, neid nad vast kohe ei suuda ära kah tükeldada). Ujuvad taimed näikse nende kalade puhul olevat kah kasulikud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Uarud saigi sellepärast ostetud sest lootsin tõsisemat väljakutset. Kupide pidamine ei ole minu jaoks. Foorumitest nüüd natuke vaatasin ja minu arusaamist mööda ei ole see valgusprobleem primaarne. Nad pidid edukalt hakkama saama hästi valgustatud akvaariumis kui neil on seal piisavalt koopaid ja tihe taimestik kuhu hirmu korral peitu pugeda.Hoopis suuremaks probleemiks on vee filtratsioon. Nimelt loeatkse parimaks veevahetus tsükliks 10 akvatäit tunnis mis minu nõu puhul teeks 2500l/h...
Praegu aga on mul kõigest Eheimi filter mis andmete järgi peaks pumpama 600l/h kuid seda minuarvates ei saa päris tõsiselt võtta. Peaks vist ise mingi mehhaanilise filtri veel lisaks meisterdama,või peab ka bioloogilist puhastust suurendama? Veetestide põhjal arvan,et ainult mehaanilisest puhastusest peaks piisama? Suurim häda nende kaladega ongi see,et nad põhjast koguaeg saasta ülesse keeravad. Ja kuidas ikkagi selle sootunnusega lood on. Uaru pidi endale parvest ikkagi paarilise leidma,kellega ülejäänud vangipõlv veeta. Aga millal see võiks toimuda,kas vahetult enne marjaheitmist või varem? Tahaks võimalikult varakult teada saada,et saaks liiksed isendid ära anda kuna minu akva kuuele kalale väikseks kipub jääma.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 01:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
Uarud saigi sellepärast ostetud sest lootsin tõsisemat väljakutset. Kupide pidamine ei ole minu jaoks.

No nende suht äärmuste vahele mahub ikka omajagu põnevaid kalu.
UARU kirjutas:
Foorumitest nüüd natuke vaatasin ja minu arusaamist mööda ei ole see valgusprobleem primaarne. Nad pidid edukalt hakkama saama hästi valgustatud akvaariumis kui neil on seal piisavalt koopaid ja tihe taimestik kuhu hirmu korral peitu pugeda.

No eks siis tulemuseks olegi et nad saavad vähevalgustatud elupaiga.
UARU kirjutas:
Praegu aga on mul kõigest Eheimi filter mis andmete järgi peaks pumpama 600l/h kuid seda minuarvates ei saa päris tõsiselt võtta. Peaks vist ise mingi mehhaanilise filtri veel lisaks meisterdama,või peab ka bioloogilist puhastust suurendama? Veetestide põhjal arvan,et ainult mehaanilisest puhastusest peaks piisama? Suurim häda nende kaladega ongi see,et nad põhjast koguaeg saasta ülesse keeravad. Ja kuidas ikkagi selle sootunnusega lood on. Uaru pidi endale parvest ikkagi paarilise leidma,kellega ülejäänud vangipõlv veeta. Aga millal see võiks toimuda,kas vahetult enne marjaheitmist või varem? Tahaks võimalikult varakult teada saada,et saaks liiksed isendid ära anda kuna minu akva kuuele kalale väikseks kipub jääma.

Tjah, need on üsna spetsiifilised mured, ilmselt on õigem otsida mingist piiritagusest foorumist kogenud saatusekaaslasi. Tegelikult on muidugi nende kalade vajadused diskustega sarnased, on mainitud ka et neid saabki diskustega koos pidada - ehk saad diskusepidajatelt ka kasulikke vihjeid. AFAIK (minu teada) on akvaariumi automaatse veevahetuse süsteemid siinmail on saanud ka alguse just diskuste tõttu sest nad vajavad mitte lihtsalt vee pööritamist vaid ka just värsket vett.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 11:03
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Siimu juures
Kindlasti leiad osa vastuseid järgnevalt lingilt:
http://fish.mongabay.com/species/Uaru_a ... oides.html
Mis aga puutub vee filtreerimisse ja vahetusse siis ka Discuste pidajad on osaliselt eriarvamustel. On akvariste kes soovitavad vahetada kuni 50% vett päevas ning akvariste kes peavad veevahetust olulisesks kuid sellest olulisemaks vee parameetrite stabiilsust ning teevad paar korda nädalas veevahetust ning väiksemas mahus 10-15% korraga. 10 akvatäit tunnis tekitab akvaariumisse ju orkaani (kui vaatad amazoonast siis tegu ju suht rahuliku vooluga suht sügava jõega). Minu ideaalses akvaariumis ei toimuks regulaarset veevahetust vaid pidev kuni liiter tunnis uue vee pealevool ning vana äravool.

_________________
240L P100K60L40 käivitatud 14.04.04
http://fotokala.ee/ToNt/view_album.php? ... =ToNt-Akva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 01:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
ToNt kirjutas:
On akvariste kes soovitavad vahetada kuni 50% vett päevas
Huvitav mis valemiga vee karedust siis madalal saab hoida,kraanist ju mingi 8 tuleb,kas säärase hulga vee vahetus ei eelda mitte tohutut kaadervärki?
ToNt kirjutas:
10 akvatäit tunnis tekitab akvaariumisse ju orkaani (kui vaatad amazoonast siis tegu ju suht rahuliku vooluga suht sügava jõega).
Orkaani saab ehk pisut reguleerida tagasivoolu toru diameetri suurendamisega. Nad ei ole pärit mitte Amazoonase jõest ainult,vaid jõgikonnast mis tähendab ,et seal peaks jaguma nii väiksevoolulisi kui ka kärestikulisi jõgesi ning ka järvi.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 02:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ToNt kirjutas:
rahuliku vooluga suht sügava jõega). Minu ideaalses akvaariumis ei toimuks regulaarset veevahetust vaid pidev kuni liiter tunnis uue vee pealevool ning vana äravool.

See on ka minu meelest parim, nii ei muutu vee parameetrid - kui just veevärk ei üllata. Mul nii käibki ainult kogused on märksa pisemad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
UARU kirjutas:
Uarud saigi sellepärast ostetud sest lootsin tõsisemat väljakutset. Kupide pidamine ei ole minu jaoks.

Rein kirjutas:
No nende suht äärmuste vahele mahub ikka omajagu põnevaid kalu.
Ei kompromissidele. Kunagi tahtis naine taksikoera. Koera aga muretsesin mina ja nüüd on meil kodus Bernhardiin.Autoga sama jama,Sõidan suure ameeriklasega mis võtab 20 sajale.Siin elus ei peagi kõik nii lihtne olema.Tegelikult võiks ju eksootilisi kalu ka Loomaaias vaatamas käia,nimelt seal kuulu järgi uus akvamaja avati.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 02:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
Ei kompromissidele. Kunagi tahtis naine taksikoera. Koera aga muretsesin mina ja nüüd on meil kodus Bernhardiin.Autoga sama jama,Sõidan suure ameeriklasega mis võtab 20 sajale.Siin elus ei peagi kõik nii lihtne olema.Tegelikult võiks ju eksootilisi kalu ka Loomaaias vaatamas käia,nimelt seal kuulu järgi uus akvamaja avati.

Offtopic, aga 20 sajale on ameeriklase kohta üsna nõrk tulemus - eeldaks et siis juba korralik Hummer oleks ja mitte see taskuformaadis mänguasi mida viimasel ajal Hummeri kaubamärgi all promotakse. ;) Sõbra eelmine ameerika päritolu auto ei saanud mäletamist mööda ka alla 25 hakkama, ehkki oli üsna tavaline uus sedaan (no pisut sportlik jah). Ja 250 liitrine akvaarium pole ka tänapäeval just suurte hulgast. Nii et kompromisse oled juba teinud küll. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 02:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Offtopic, aga 20 sajale on ameeriklase kohta üsna nõrk tulemus
Bensukulu ei olegi eesmärk omaette aga kui tahta,ei valmista raskusi,saada tulemuseks 40l+ 2 mm rehvi sajale.:)
Rein kirjutas:
Ja 250 liitrine akvaarium pole ka tänapäeval just suurte hulgast. Nii et kompromisse oled juba teinud küll. :)
Akva suurusega ei tulnud ükski kompromiss kõne alla kuna korteri ja mööbli mõõte silmas pidades oli see maksimum mis üldse sobis. Akva kõrguse suurendamine,näiteks meetri võrra ei ole ju kompromiss vaid idiotism?

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 02:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Kas kellelgi on selle automaatse veevahetus süsteemi kohta äkki mingit joonist pakkuda?

_________________
www.basset.ee


Üles
 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver