foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 03:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
[Akva suurusega ei tulnud ükski kompromiss kõne alla kuna korteri ja mööbli mõõte silmas pidades oli see maksimum mis üldse sobis. Akva kõrguse suurendamine,näiteks meetri võrra ei ole ju kompromiss vaid idiotism?

Järelikult oli kompromiss juba korteri ja mööbliga, akva oli lihtsalt selle loomulik jätk. :) Aga OK, see selleks. Ka mulle ei meeldi olla osake hallist massist ja teha kõike nii nagu enamus teeb, samas kõige-kõige-kõige pürgimus on minu meelest sama mõttetu, üldjuhul on alati keegi kellel on pikem-suurem-parem. Aga eks igaühele oma, ma ei arva et kõik peaks nii mõtlema nagu mina.
Automaatse veevahetuse kohta pisut juttu:
http://www.cichlid-forum.com/articles/d ... hanges.php
http://members.shaw.ca/dclubine/drip.htm
Vajalikke tükke saab osaliselt tellida sellisest firmast nagu
http://www.waterboyssystem.ee/ - Tartu firma, abivalmis ja asjalikud inimesed

Ja kui tahad tõsisemalt automatiseerida värki siis võib ka see koht huvi pakkuda:
http://www.automatedaquariums.com/


Viimati muutis Rein, Reede Nov 12, 2004 03:55, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 03:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 11:02
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Pidasin uarusid pea 2 aastat 200l akvaariumis (100x40x50mm). Pisikeset peast olid rahumeelsed. Siis kasvasid suureks... Juurikaid tõsteti ringi, kruusa sisse kaevati koopaid. Taimed lõhuti kõik ära, loomulikult pehmematest alustades. Viimasena pidas vastu Vallisneria Spiralis. Osa söödi ära, osa lõhuti niisama ära (k.a. Microsorum ja Anubias). Lõpuks jäid järgi kännud ja ujuvad taimed. Tulemus oli ilmselt üsna naturaalne, kuna juurikad värvisid vee pruuniks ja ujuvad taimed varjasid valgust. Pealegi kasvasid ujuvad taimed kiiresti ja pideva rohimisega sai ka nitraate/fosfaate veest välja.
Tallinna vesi on kare, seetõttu kasutasin palju osmoosivett. pH hoidmisega oli vahel raskusi, kuna pehme vee puhverdusvõime on madal ja kännud ja kalade elutegevuse jäägid vedasid pH sageli alla 5.
Toiduks andsin suurte kalade graanuleid, k.a. tigikaladele mõelduid, suvel ka vihmausse. Sääsevastseid aasta ringi, lehesalatit, teisest akvaariumist üle jäänud taimi.
Tulemuseks oli kaks suure labakinda suurust elukat kes regulaarselt kudesid. Paraku oli mul ilmselt 2 emast, sest marjast kedagi ei koorunud. Otsisin linna pealt kedagi, kellega ühe emase saaks isase vastu vahetada, aga ei leidnud. Uaru huvilisi on vist vähe.
Albumis on paar pilti.
/404.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 04:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Kuidas oli sul lahendatut vee filtreerimine?

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 12:07 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 11:02
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Filter oleks võinud parem olla: oli Fluval 304. Puhastama pidi tihti ja elektrikatkestuse korral oli alati oht, et impeller pöörlema ei hakka. Korra ta urises omaette vist terve päeva ja läks nii kuumaks, et plastmass läks pehmeks. Maha õnneks ei põlenud. Fluval on viimase paari aastaga parajalt arenenud, aga võimaluse korral soovitaksin ikka Eheimit.
Uarud kasvavad suureks ja söövad palju. Filter peaks hea olema, aga peamine on mitte koonerdada veevahetusega.
Veel üks soovitus: soojendaja ümber peaks kaitse olema. Uarud üritavad urgudesse ja pragudesse pugeda. k.a. soojendaja taha. Mul üks kala sai päris koleda põletushaava. Pidasin teda mitu nädalat eraldi metüülsinise lahuses. Kinni kasvas, aga peale seda on mul alati soojendaja ümber kaitse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 12:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
AK kirjutas:
Veel üks soovitus: soojendaja ümber peaks kaitse olema. Uarud üritavad urgudesse ja pragudesse pugeda. k.a. soojendaja taha. Mul üks kala sai päris koleda põletushaava. Pidasin teda mitu nädalat eraldi metüülsinise lahuses. Kinni kasvas, aga peale seda on mul alati soojendaja ümber kaitse.

No siis on targem juba titaankorpusega soojendi osta, seda enam et neid ka siinmail müüakse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Huvitav,mis soojendiga tegu oli? Minul istub ancistrus pidevalt pulga küljes ja ei huvita seda kas pulk on soe või külm. No ei lähe minu soojendi nii tuliseks nagu keeduspiraal.Tegemist Tetra 200W klaaspulgaga. Aga titaan pole mitte kalade põletuse kaitseks kasutusele võetud vaid rohkem selleks,et suuremat sorti elukad seda mehaaniliselt ära ei lõhuks. Ei ole raske ette kujutada,mis juhtub kui mingi suur kala selle klaasi ära peaks lõhkuma.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 12:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Otse loomulikult on titaankorpus selleks et seda katki ei saaks teha. Väidetavalt võib klaaskorpusega võimsam soojendi ka siis katki minna kui veevahetuse ajal kuivale jääb, pole aga ise sellist õnnetust näinud ja ei oska selle väite tõepärasust kommenteerida. Lugesin AK postitust pisut hooletult ja jäi ekslik mulje et tal kalad soojendi just katki tegidki - on ka tõeliselt üllatav et mõni kala võiks olla selline masohhist et ennast soojendi peal praadimas käib. Ehk jäi ta mingi nipiga sinna vahele kinni?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 01:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
on ka tõeliselt üllatav et mõni kala võiks olla selline masohhist et ennast soojendi peal praadimas käib. Ehk jäi ta mingi nipiga sinna vahele kinni?
Ma ise ka imestan. Aga kui ma ta sealt ära ajasin,ronis ta mõne ajapärast jälle tagasi. Ometi mul vesi kusagil 28 kraadi juures ja ma arvan ,et sellest peaks ancistrusele rohkem kui kül olema aga ikkagi ta vahel ronib sinna pulgapeale. Ehk tegu mingi tõelise sauna faniga?

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 14, 2004 10:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
UARU kirjutas:
Ometi mul vesi kusagil 28 kraadi juures ja ma arvan ,et sellest peaks ancistrusele rohkem kui kül olema aga ikkagi ta vahel ronib sinna pulgapeale. Ehk tegu mingi tõelise sauna faniga?

Mul ka väiksemas akvas pisikesed ancistrused käivad soojenduspulga peal ja selle üle ma isegi eriti ei imesta - katsudes see pulk on vaid kergelt soe. Aga hämmastav on just AK juhtum kus kala on põletushaavu saanud - äkki ta ikka vigastas end kuidagi teisiti. :?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 24 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver