foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vaese mehe CO2 difuuser
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2013 03:56 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
Mõned nädalad tagasi panin oma 54L akvaariumile külge CO2 süsteemi pärmipudeli baasil. Esialgu sai toru otsa õhukivi pistetud, aga kuna selle toodetud mull oli päris suur ja enamus läks pinnale (ehk kaotsi) ning ka mulksumine oli öövaikuses üsna häiriv, siis tuli leida parem lahendus.

Raha kulutada palju ei tahtnud, seega moodsad klaas- ja keraamilised difuuserid jäid kõrvale. Kiire google otsing suunas edasi, uueks difuuseriks sai tavaline bambusest söögipulk, kuna see on poorne ja laseb gaasi läbi (puidust pulgaga ei hakanud proovima igaks juhuks).

Lõikasin söögipulga otsast ca 3cm pikkuse jupi, torkasin selle voolikusse (väga tihedalt istus) ja pistsin voolikuotsa akvaariumisse dekoratiivsete varemete vahele silma alt ära.

Tulemus: CO2 jookseb ühtlase ja peenikese mulliga vette, imevaikselt ainult siriseb, kui akva kõrval kuulata ja veepinnale jõuab vaid mõni üksik mull, enamus lahustub täielikult ära juba poolel tõusuteel. Tõenäoliselt vajab see pulgajupp ka regulaarset väljavahetamist, kuid võttes arvesse paki pulkade hinda (12 paari ehk 24tk ca 1.5EUR eest) ning kui mitu diffuuserit neist teha saab, on asi sisuliselt tasuta käes.

Pilte küll ei ole pakkuda tehtust, aga google pildiotsing "chopstick co2 diffuser" annab ettekujutuse, mis ja kuidas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2013 04:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kasutan ise puidustklotsi ja arvasin, et see teeb peenikesi mulle aga sinu isetehtud paistab olevat veel parem. Ei tea kas need puidust lihavardad või kuidas neid nimetatakse ei aita?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2013 04:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
Ma pole puidust pulgaga katsetanud, ei tahtnud pudelit lõhki lasta :) Aga kui on piisavalt poorne materjal, siis võiks toimida küll.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2013 06:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Selliste trikitamiste juures ma pistaks voolikule mingi kraani vms. vahele, mis esimesena järgi annab, kui surve suureks läheb. Lihtsalt mu elav kujutlusvõime ning varasem elukogemus joonistavad liiga värvika pildi sellest, mis juhtuda võib. :twisted:

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver