joonistasin asja, mida peaks lähemalt uurima:
Pesumasina klapid on hea mõte, tänud heixer´le. Ilma klappideta ei õnnestu hästi. Ainult õhupump ja lahusepudel toimivad ka aga võiks natuke parem olla. Mõtlen ikkagi et üks ühine õhupump kõigi lahuste peale koos rõhuanduriga oleks väga ok. Siis ongi vaja igale lahusele väljundi peale magnetklappi.
1. 24h taimer käivitab õhupumba (taimeri väljund 4). Magnetklapid on suletud, lahused ei liigu veel. Rõhk pudelites hakkab suurenema.
2. Mingi aja pärast (oleneb pudelites oleva õhu ruumalast, õhupumba tootlikkusest ja rõhuanduri seadest) lülitab andur õhupumba välja. Sama kontakti kaudu saab taimer aru, rõhk on ok ja võib lülitada magnetklappe (väljundid 1,2,3). Klapid võivad avaneda korraga või ükshaaval, ei ole vahet. Klappide avatud oleku aeg on taimerist muudetav ja see tähendabki lisatud lahuse kogust. Kuna rõhk on alati sama, voolikute takistus ja kõrgus ka ei muutu, siis töötab päris täpselt.
Üks kahtlane koht: et doseerimise tsükkel järgmisel korral algaks, peab rõhuandur olema selleks ajaks tagasi algseisus (nii nagu joonisel näha). See tähendab rõhk pudelites peab olema natuke langenud. Arvatavasti õhupumba tagasivooluklapid nii palju lekivad, et rõhk pudelites läheb ööpäeva jooksul alla. Lahuste alanemine ei vähenda rõhku märgatavalt, sest kogused on väikesed.
Nublakad, mida saaks kasutada:
Pesumasina solenoidklapid sobivad kindlasti.
Rõhuandur ehk samast kohast aga ei ole kindel kas seda annab reguleerida 0,2 bar peale. (ma arvan, et selline rõhk peaks pudelites olema, kui lahuseid 1-1,5m kõrgusele ajada)
Suvaline akvaariumi õhupump sobib.
Taimeriga on jama. Sellise funktsiooniga valmis asja ei ole, võib-olla oskab Felch aidata. Tavalisi 24h taimereid ei saa kasutada, asja olemusest ei jää siis midagi järele. Äärmisel juhul pumba käivitamiseks võib olla tavaline taimer, klappide juhtimiseks on ikka mitme väljundiga ja täpemat kui 1minuti sammuga vaja.
Sellise konstruktsiooni hea külg on veel see, et väljundid peale magnetklappe võib ühendada välisfiltri voolikusse akva all. Tagasivooluklapid võiks ka igaks juhuks vahele panna sel juhul.