foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Gupid
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 24, 2006 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 29, 2005 11:20
Postitusi: 73
Asukoht: Pärnumaa
Mul selline probleem et viimasel ajal emastel gupidel kõigepealt lääb/kleepub saba uim kokku siis on lõpused hullult avatud ja lõpus juba kõik uimed kahtlaseks ära jäänt ja lõpused hullult lahti ja sis nad surevad ää :shock:

_________________
100L, 2neooni, 1kohversäga, 1ancistrus ja lugematu arv guppisid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 24, 2006 07:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
tee soolavanne, peaks aitama

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 24, 2006 07:38 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
vot ei usu mina, et see asi nii lihtne on, et soolavannid aitavad. sabade kokkukleepumine ja hingeldamine avatud lõpustega viitab sellele, et akvaariumis pole veega kõik päris korras. kahjuks ei saa ma sulle hetkel abi anda, sest sa jätsid läbi lugemata selle: /haigused/5520/index.html
kuna ma ei ole selgeltnägija, siis ei tea ma ka sinu akvaariumist ja selles toimuvast mitte midagi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 24, 2006 07:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 29, 2005 11:20
Postitusi: 73
Asukoht: Pärnumaa
Akva maht on mul 100l,
Pump 300l/H firmat ei mäleta enam :oops:
Vett vahetan 1 või 2 nädala tagant 10liitrit
Temp on tavaliselt 23-25C
Kalad:Guppisid palju :D siis on 4 laterni,2corydorast ja 1kohversäga
Loodan et sellest infist aitab

_________________
100L, 2neooni, 1kohversäga, 1ancistrus ja lugematu arv guppisid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 24, 2006 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
kui kalu palju siis järsku ei piisa sellest vee vahetusest..ja kas vee vahetusega ka sifoonid põhja?

soovitav veevahetus iga nädal ja umbes 20%

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 24, 2006 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 29, 2005 11:20
Postitusi: 73
Asukoht: Pärnumaa
KyBer kirjutas:
kui kalu palju siis järsku ei piisa sellest vee vahetusest..ja kas vee vahetusega ka sifoonid põhja?

soovitav veevahetus iga nädal ja umbes 20%


Põhja ei sifooni iga nädal, siis sifoonin kui põhjas mustus näha!!

_________________
100L, 2neooni, 1kohversäga, 1ancistrus ja lugematu arv guppisid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 24, 2006 09:40 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kaldun samuti arvama, et asi on liiga väikeses koguses veevahetustes. no3 test peaks asjasse selgust tooma. põhja võiks siiski sifoonida iga nädal, kui sul pole põhi just tihedalt taimestikuga kaetud, kuna põhjakivide vahele koguneb bakterite elutegevuse tagajärjel ammoniaak, mis peab kivide vahelt kuidagi väljuma. kui seda ühel hetkel liiga palju koguneb, siis järgmisel korral, kui põhjas kive liigutad ja ammoniaagimullid pinnasest vabanevad, võivad kalad lihtsalt ammoniaagimürgituse saada.
peaksid kontrollima akvaariumi veenäitudest: ph, kh/gh, no3 ja nh3/nh4


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 25, 2006 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 29, 2005 11:20
Postitusi: 73
Asukoht: Pärnumaa
Homme teen ph ja gh testi kuna rohkem teste lihtsalt hetkel ei ole :oops:

_________________
100L, 2neooni, 1kohversäga, 1ancistrus ja lugematu arv guppisid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 30, 2006 10:10 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 07:46
Postitusi: 20
Asukoht: Harjumaa
Mul on samasugune probleem just emaste gupidega.Akvaarium on 25 l temperatuur 27,ph 7.6 ,kh 18 ja no3 oli ka korras (kasutasin azoo teste).Asustus tihedus on peale haige kala on seal veel mõned maimud ja 3 täiskasvanud emast gupit.Veevahetust teen kord nädalas.
Algab haigus selliselt,et selgroog oleks nagu murdunud saba osa on rippu ja kala kõhnub.Järgmiseks on tal saba kokku kleepunud.Poest anti kirjelduse peale ravimit nimega Azoo Magic.Selline olek on nädal aega ja lõpuks kala sureb.Nüüdseks on juba surnud 3 kala iga nädal 1.Näevad välja sellised nagu siin pildil.
Pilt
Mingeid täppe ega muid imelike asju kalale peale ei tule.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 30, 2006 10:20 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
no3 korras tähendab mida? milline oli väärtus numbrites?

pildil oleval kalal on suure tõenäosusega bakterinfektsioon, millele viitab lisaks uimede kokkukleepumisele ka kõhnumine. azoo ravimeid pole mul olnud au kunagi näha ja seetõttu ei oska ma antud firma toodete kohta mitte midagi kosta. mis on selle koostises?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 01, 2006 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 29, 2005 11:20
Postitusi: 73
Asukoht: Pärnumaa
Ma küll aru ei saaks et neil saba alla poole oleks mul, aga jh ainult emased gupid haiged :shock:

_________________
100L, 2neooni, 1kohversäga, 1ancistrus ja lugematu arv guppisid.


Üles
 Teema pealkiri: saba kokku kleepunud
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 01, 2006 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Samasugune saba kokkukleepumine eluspoegijatel ja tasapisi kalade suremine on ka ühel minu tuttaval akvaariumis (60l eluspoegijate ja ühe ancistrusega).Tundub, et see tõbi on ainult eluspoegijatel, sest ancistrus (noorkala) pole haigestunud.
Käisin ta vett testimas ja NO3 oli 5-10 vahel, NO2-0, pH-7,5
Ta on äärmiselt korralik veevahetuste, toitmise ja põhjasifoonimisega. Vesi on alati kristallselge, taimed puhtad ja lopsakad.
Algas see suve hakul, kõigepealt platid ja siis mõõksabad. 15-st noorest kalast on ainult 5 järel. Mis haigus võiks see küll olla ja kuidas ravida?

PS tema kaladel ei esine hingeldamist, lõpuste punetamist ega soomuste turritamist, ainult saba kleepub kokku, kala muutub loiuks ja lõpuks nädala paari jooksul sureb.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 01, 2006 12:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 07:46
Postitusi: 20
Asukoht: Harjumaa
Maria kirjutas:
no3 korras tähendab mida? milline oli väärtus numbrites?

Azoo testi järgi tehes 0 mg/l
Vaatasin siis mida see ravim sisaldab ja ei leidnud kusagilt komponente.Ei olnud kirjas pudeli peal ega ka eesti keelsel tõlkel.
Aga ravib selliseid haigusi nagu saba-ja uimemädanik,haavandid,valged täppid,seentõbi,ussi(Lernaea) ja kaantõbi.See siis kirjas pudeli peal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 01, 2006 05:40 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kessu kirjutas:
Maria kirjutas:
no3 korras tähendab mida? milline oli väärtus numbrites?

Azoo testi järgi tehes 0 mg/l
Vaatasin siis mida see ravim sisaldab ja ei leidnud kusagilt komponente.Ei olnud kirjas pudeli peal ega ka eesti keelsel tõlkel.
Aga ravib selliseid haigusi nagu saba-ja uimemädanik,haavandid,valged täppid,seentõbi,ussi(Lernaea) ja kaantõbi.See siis kirjas pudeli peal.


sellisel juhul on tegemist nn. universaalravimiga, mida mina eriti kasutada ei soovitaks just selle universaalsuse pärast, kuna erinevate toimeainete konsentratsioon on seal väiksem, kui spetsiifiliselt nt. ainult parasiithaiguste raviks mõeldud ravimites. soovitan osta kas jbl, sera või tetra firma bakterhaiguste vastase ravimi ja teha sellega läbi üks ravikuur. lisaks tuleks anda kalavitamiine. kui asi ei parane, siis tuleb põhjust mujalt otsima hakata, nii, et anna märku, kuidas asi edeneb.


sanettele: kui suures ulatuses ja kui tihti toimuvad veevahetused? kas akvaariumis on kasutatud mingisugust akvaariumikeemiat (sh. väetised, konditsioneerid, veeselgendajad vms.)?


Üles
 Teema pealkiri: sabad kleepunud
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 05, 2006 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
selles tuttava akvas veevahetus kord nädalas 1/4 mahust ja filtri puhastus vahel tihedaminigi, kui kord nädalas (sisefilter filtrivatiga), mingitki keemiat pole kasutatud, ka taimi pole väetatud, toidetakse helveste, põjakalade tablettide, spiruliinatablettide ja vahel ka elustoiduga 2x päevas, ülearuseid toidujääke põhjas ei ole;
ainult kui elustoiduga äkki mingi haigusetekitaja sisse tuli?

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver