foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: sabad kleepunud
PostitusPostitatud: Reede Okt 06, 2006 08:07 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
sannette kirjutas:
selles tuttava akvas veevahetus kord nädalas 1/4 mahust ja filtri puhastus vahel tihedaminigi, kui kord nädalas (sisefilter filtrivatiga), mingitki keemiat pole kasutatud, ka taimi pole väetatud, toidetakse helveste, põjakalade tablettide, spiruliinatablettide ja vahel ka elustoiduga 2x päevas, ülearuseid toidujääke põhjas ei ole;
ainult kui elustoiduga äkki mingi haigusetekitaja sisse tuli?


kas filtrit pestakse kraanivees? hetkel on minu diagnoos selline: akvaariumi ülehoolitsus. kipub olema nii, et need, kes üritavad oma akvaariumipidamise juures laitmatut puhtust taga ajada, on just kõige rohkem igasuguste hädadega kimpus.
miks? sellepärast, et liiga sage filtripesu hävitab filtris elutseva kasuliku bakterkoloonia, mille ülesanne on kalade väljaheidetest, toidujääkidest ja muust lagunevast materjalist tekkivaid toksilisi jääke ümber töödelda vähemtoksilisteks. kui võtta arvesse, et see 1/4 veevahetust toimub koos pinnase sifoonimisega, siis suure tõenäosusega sifoonitakse kasulikud bakterid välja ka pinnasest. lisaks toidetakse kalu 2 x päevas, mis ei ole vajalik ja on tegelikult isegi ebasoovitav, kuna kalad omastavad söödud toidust vaid tühise osa. kõik, mis kaladel tagantpoolt väljub, läheb otse vette, bakterite puudumise tõttu aga ei töödelda seda ümber. kahtlus tekkiski eeskätt sellest, et ütled akvaariumivee olevat alati "kristallselge". normaalselt toimiva akvaariumi vesi ei ole kunagi kristallselge, vaid alati kergelt kollaka varjundiga. selline tühine värvimuutus võib olla valgustuse all ka mitte näha aga igaüks saab seda kontrollida, võttes kaks klaasi ja täites ühe akvaariumist võetud veega ja teise kraaniveega ning võrreldes neid kahte klaasi päikesevalguse käes.
tuttaval soovitaks soetada no2 ja no3 testid (esimene peaks sellisel juhul minu sõnade kinnituseks näitama tulemust üle 0,1 mg/l) ja elusbaktereid sisaldava veelisandi (sera nitrivec sobib hästi). kalade toitmist tuleks piirata ühe korrani päevas ja filtrit tuleks näppida nii tihti kui vaja, kuid nii harva kui võimalik aga kindlasti mitte sagedamini kui kord nädalas ja pesta tuleks svammi akvaariumist veevahetuse käigus väljasifoonitud vees. sedasi peaks asi üsna kiiresti paranema.


Üles
 Teema pealkiri: Re: sabad kleepunud
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 07, 2006 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 29, 2005 11:20
Postitusi: 73
Asukoht: Pärnumaa
Ma võrdlesin vett akva vesi oli jh kollakas tava veega võrreldes :D
Aga kas see ei või kalade suremise põhjus olla et liiga kõrge ph?
ja kaua peaks vett hoidma ennem kui akvasse panna?

_________________
100L, 2neooni, 1kohversäga, 1ancistrus ja lugematu arv guppisid.


Üles
 Teema pealkiri: Re: sabad kleepunud
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 07, 2006 04:13 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
audru kirjutas:
Ma võrdlesin vett akva vesi oli jh kollakas tava veega võrreldes :D
Aga kas see ei või kalade suremise põhjus olla et liiga kõrge ph?
ja kaua peaks vett hoidma ennem kui akvasse panna?


üldiselt on lugu nii, et kalad taluvad palju paremini üleminekut madalamalt ph-lt kõrgemale, kui vastupidi. muidugi võib ka see põhjuseks olla aga võib olla ka mitu põhjust korraga. kõrge ph on üldse suhteline mõiste, kuna ph tase, mis ühe kala jaoks on kõrge, võib teise jaoks olla paras või lausa madal.
veevahetustega on lugu selline. kui akvaariumi suurus on alla 50l, on soovitatav vahetusveel lasta seista 24h olenemata vahetatava koguse suurusest. üle 50l akvaariumite puhul võib kuni 20% veest vahetada ilma eelneva seismiseta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 10, 2006 10:15 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 26, 2006 07:46
Postitusi: 20
Asukoht: Harjumaa
Maria kirjutas:
soovitan osta kas jbl, sera või tetra firma bakterhaiguste vastase ravimi ja teha sellega läbi üks ravikuur.

Sai siis läbi tehtud ravikuur Sera ravimiga ja paistab,et probleem sai lahendatud.Pole kedagi rohkem ära surnud ja ei ole ka märganud haigusele viitavaid sümptomeid.
Aitähh Maria!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 10, 2006 02:58 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
PTV [pole tänu väärt]


Üles
 Teema pealkiri: Sera Baktopur
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2010 03:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 04, 2010 12:18
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Minu akvaariumis oli aastaid tagasi sarnaste sümptomitega haiguspuhang. Proovisin erinevaid ravimeid aga ainus mis paistis mõjuvat oli Sera baktopur.
Kui kala välimusest juba aru sai,et midagi valesti on (lahjumine, kehakuju moondumine, uimede kokkukleepumine), siis teda enam päästa ei õnnestunud. Küll aga hoidis baktopur teisi kalu nakatumast...
Eemaldasin kohe kõik gupid, kes haigustunnuseid ilmutasid, viisin läbi mitu ravikuuri ja lõpuks haigus taandus.

Aga et selliseid infektsioone ennetada, on tark lisada oma gupiakvaariumi meresoola. Kasutan 1 tl soola umb viie liitri kohta ja seni on kõik ptüi-ptüi-ptüi OK. Tark on seejuures muidugi silmas pidada et:
- Kasuta kõige tavalisemat jämedat meresoola, ilma joodi ja muude lisaaineteta.
- Ole ettevaatlik soola kogusega. Olgu pigem liiga vähe kui liiga palju.
- Sool ei aurustu, niiet kui valad akvaariumi uut vett aurustunud vee asemele, ära soola lisa.
- Vee peab soolaseks muutma järk-järgult, mitte ühekorraga. Ja uute kalade akvaariumisse asustamisel peab neile võimaldama rohkem kohanemisaega (plastikkotis vm.).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2010 04:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
D3LL - ära liiga hoogu ka mine.. aastate 2006 ja 2007 postitusi ei ole vaja nüüd kõiki ka uuesti üles upitada... Liigne agarus on kohati ogarus :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2010 04:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 04, 2010 12:18
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, kesklinn
:D Vastan ainult teemadele, mis võivad ka edaspidi kedagi huvitada ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 07, 2010 05:09 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
D3LL kirjutas:
:D Vastan ainult teemadele, mis võivad ka edaspidi kedagi huvitada ;)

kui kevadel naabri kapsamaal tallad, võib naaber sügisel sinu kapsad ära viia ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 09, 2010 12:10 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 02, 2009 12:31
Postitusi: 51
Asukoht: Tartu
kahju et D3LL varem ei upitanud. :D
mina jäin oma vähestest gupidest ilma samamoodi, sest nad läksid nii kiiresti, et mul polnud muud teha kui pead sügada :evil:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 09, 2010 10:30 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
HiddenLeaf kirjutas:
kahju et D3LL varem ei upitanud. :D
mina jäin oma vähestest gupidest ilma samamoodi, sest nad läksid nii kiiresti, et mul polnud muud teha kui pead sügada :evil:


sinu puhul oli ju asi pigem veeparameetrites, kui ma nüüd õigesti mäletan.


Üles
 [ 26 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver