foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Limnatsiidi toimeaeg
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 12:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 12:09
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Peale seda, kui kuldkala suri, on meil akvaariumi põhjas elavad teod meeletult paljunenud. Mitte need pruunid, mis taimedel ringi rändavad, vaid kitsad tornjad teod, kes enamasti põhjakruusas ringi kolistavad.

Kuna taimed kannatama hakkasid ostsin poest limnatsiidi - tigude ja teiste parasiitise vastu.

Vahetasin vett, nagu juhend ütles.
Võtsin veefiltri svammi ära, filtri enda jätsin tööle.
Korjasin apple snailid välja eraldi anumasse.
Panin poolteist korki toimeainet 100-liitrisse akvaariumi. Nagu juhend ütles.

No ja millal ma neid tulemusi nüüd siis näen? Praegu müttab mööda põhja endiselt palju kaitsevärvides tillukesi tegelasi. Rohu panekust on 24 h.

Poest õpetati, et nädala pärast taas hoolega vett vahetada ja siis võib head teod tagasi panna. Juhend ütles, et siis oleks vaja ka bioloogilist tasakaalu taastavaid preparaate panna. Ja et surnud tigusid tuleb hoolega välja korjata.

Kas see preparaat toimib aeglaselt või sai teda vähe? Lahmides juurde panna ei taha. Tore oleks kuulda, kuidas teistel sarnases olukorras läinud on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 12:47 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Kas lihtsam ei oleks olnud lihtsalt suuremad isendid välja korjata? Ma ei ole küll teotapukeemiat kunagi kasutanud, aga kahtlustan kah, et see keerab tasakaalu akvaariumis pisut tuksi.
Teod, kellest jutt, on ilmselt melanoides tuberculata-d. Ise pean kah neid, seni on õnnestunud populatsioon vastuvõetavas suuruses hoida. Aegajalt korjan tosinajagu suuremaid elukaid välja, siis on jälle tükk aega rahu majas. Pinnast korraldavad nad jah oma maitse järgi ümber, kuid otseselt taimede ega juurte söömist pole seni veel tuvastanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 10:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Nende tigude kohta ju ainult kiidusõnu kuulda olnud. Noh, et nagu vihmaussid mullas-sama eesmärgiga tegutsevad. Aga võibolla tõesti, et kui neil enam midagi süüa pole siis söövad taimi juuri. Ma küll pole seda märganud ja mul on neid tõeliselt palju..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 10:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hmm, just eile tõin omale vabatahtlikult sellised akvaariumisse kuna enamasti vaid kiidetakse nende tegevust pinnase kobestamisel ja jäätmete ümbertöötlemisel. Kas on midagi mida peaksin kartma? :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 12:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Elu aeg on nad mul olnud ja negatiivsed kogemused puuduvad. Aga üks küsimus: mingi probleemi puhul ronivad nad kôik mööda klaasi veepinna ligi. Mis puhul nad niimoodi teevad? Endal pole veel juhtunud, aga esivanemate akvaariumis olen sellist pilti paar korda näinud.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 10:40 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
need teod hingavad lõpustega ja see võib tähendada et põhjas on liiga vähe hapnikku või kisub muidu asi neile ebasobivaks.
see hapnikureziimi rikkumise meetod on ju hea võimalus nende hulgakaupa väljaõngitsemiseks...


Üles
 Teema pealkiri: limnacid
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 13, 2004 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:21
Postitusi: 83
Asukoht: Jõgevamaa
Njah...sain oma superpaljunejatest-tigudest ka limnacidi abiga lahti...aga ehkki doseerisin ainet õieti, keeras ancistrus kah kõhu ülespoole, ja vallisneria lehed kipuvad veidi mädanema :(

_________________
400l 2 RedBlood Parroti, mõne Antsu, Labidochromise, Botia,jne. Aga kõik vahivad niikuinii parroteid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 12:11 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Tõnu Oga kirjutas:
need teod hingavad lõpustega ja see võib tähendada et põhjas on liiga vähe hapnikku või kisub muidu asi neile ebasobivaks.

Mul hakkab üldine ränne veepinna suunas mõni aeg peale tulede kustumist... Panen öösel tuled põlema ja seinad-taimed puha tigusid täis :lol:
Seni olen neid tigusid alati ainult säästnud kui võimalik ja mitte kordagi ühtegi hävitama pidanud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: limnacid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 09:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Henri kirjutas:
Njah...sain oma superpaljunejatest-tigudest ka limnacidi abiga lahti...aga ehkki doseerisin ainet õieti, keeras ancistrus kah kõhu ülespoole, ja vallisneria lehed kipuvad veidi mädanema :(


Ma pole küll kuskil näinud limnatsiidi koostist kuid usun et üks olulisemaid komponente on vask, see on aga üks ainetest mille kõrge kontsentratsioon on kaladele ohtlik (vt. raskemetallide ohutud tasemed inimese ja kala jaoks). Vallisneeria on taimedest vase suhtes üks tundlikumaid, kui vase kontsentratsioon on liiga kõrge võib ta lausa "ära lahustuda". Väliselt võib taimede raskemetallide mürgistus omada samu sümptomeid mis toitainete puudus sest taimed ei suuda enam veest toitaineid omastada. Kloori ja raskemetallide eemaldamise vahendid on abiks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: limnacid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:21
Postitusi: 83
Asukoht: Jõgevamaa
Rein kirjutas:
Henri kirjutas:
Njah...sain oma superpaljunejatest-tigudest ka limnacidi abiga lahti...aga ehkki doseerisin ainet õieti, keeras ancistrus kah kõhu ülespoole, ja vallisneria lehed kipuvad veidi mädanema :(


Ma pole küll kuskil näinud limnatsiidi koostist kuid usun et üks olulisemaid komponente on vask, see on aga üks ainetest mille kõrge kontsentratsioon on kaladele ohtlik (vt. raskemetallide ohutud tasemed inimese ja kala jaoks). Vallisneeria on taimedest vase suhtes üks tundlikumaid, kui vase kontsentratsioon on liiga kõrge võib ta lausa "ära lahustuda". Väliselt võib taimede raskemetallide mürgistus omada samu sümptomeid mis toitainete puudus sest taimed ei suuda enam veest toitaineid omastada. Kloori ja raskemetallide eemaldamise vahendid on abiks.


Aga kas uue keemia lisamisel niigi juba vasepreparaadiga reostatud veele on mõtet? Üritan limnacidi jääkidest iganädalase 30%-lise veevahetusega vabaneda praegu...

_________________
400l 2 RedBlood Parroti, mõne Antsu, Labidochromise, Botia,jne. Aga kõik vahivad niikuinii parroteid


Üles
 Teema pealkiri: Re: limnacid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 10:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Henri kirjutas:
Aga kas uue keemia lisamisel niigi juba vasepreparaadiga reostatud veele on mõtet? Üritan limnacidi jääkidest iganädalase 30%-lise veevahetusega vabaneda praegu...

Kloori- ja raskemetallide eemaldamise vahend on siiski suht süütu asi. Veevahetuse kohta on preparaadil aga ilmselt juhised olemas ning neid tuleks järgida, veevahetus on muidugi abiks.

Mingeid limnatsiidi sarnaseid mürke ma poleks aga mingil juhul nõus kasutama, samamoodi mis iganes vetikatevastast keemiat - mida ka ei räägitaks on seal enamasti komponente mis on kahjulikud nii kaladele kui taimedele.
Aga üldpõhimõte on emasti tõesti lihtne, tsiteerides üht tuntud akvaristi: ÄRA SOLGI VETT! :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: limnacid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 10:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:21
Postitusi: 83
Asukoht: Jõgevamaa
Rein kirjutas:
Henri kirjutas:
Aga kas uue keemia lisamisel niigi juba vasepreparaadiga reostatud veele on mõtet? Üritan limnacidi jääkidest iganädalase 30%-lise veevahetusega vabaneda praegu...

Kloori- ja raskemetallide eemaldamise vahend on siiski suht süütu asi. Veevahetuse kohta on preparaadil aga ilmselt juhised olemas ning neid tuleks järgida, veevahetus on muidugi abiks.

Mingeid limnatsiidi sarnaseid mürke ma poleks aga mingil juhul nõus kasutama, samamoodi mis iganes vetikatevastast keemiat - mida ka ei räägitaks on seal enamasti komponente mis on kahjulikud nii kaladele kui taimedele.
Aga üldpõhimõte on emasti tõesti lihtne, tsiteerides üht tuntud akvaristi: ÄRA SOLGI VETT! :)


Noh, ma lihtsalt ei saanud lubada, et tigude hävituspataljon mu taimedest üle käib - eelmise akvaga elasin selle üle nii, et peale rootsude eriti midagi järele ei jäänud taimedest. Aga muide, tsiteerin Limnacidi kasutamisõpetust (eestikeelset muidugi ei ole): "...before use, change 1/3 of aquarium water..." ja veevahetusest PEALE mürgitamist pole seal mitte üht sõna! vaid surnud teod kästakse välja korjata. Noh, mulle lihtsalt tundus loomulik, et nagu pärast tuleks vett vahetada ka...aga äkki oleks pidanud seda suuremas mahus tegema?

_________________
400l 2 RedBlood Parroti, mõne Antsu, Labidochromise, Botia,jne. Aga kõik vahivad niikuinii parroteid


Üles
 Teema pealkiri: Re: limnacid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 11:32 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Henri kirjutas:
...before use, change 1/3 of aquarium water..."

Tsitaat on kontekstist liiga välja kistud, ehk oli enne seda shake ja pärast after use :wink:


Üles
 Teema pealkiri: Re: limnacid
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:21
Postitusi: 83
Asukoht: Jõgevamaa
albert kirjutas:
Henri kirjutas:
...before use, change 1/3 of aquarium water..."

Tsitaat on kontekstist liiga välja kistud, ehk oli enne seda shake ja pärast after use :wink:


ha-haa, see oleks siis selline itaalia-inglise keel ma pakun. No krt, mai viitsi kogu juttu siia küll sisse trükkida sealt juhendist :)

_________________
400l 2 RedBlood Parroti, mõne Antsu, Labidochromise, Botia,jne. Aga kõik vahivad niikuinii parroteid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 14, 2004 01:24 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Ongi nii, ega näiteks saksa firmade toodete ingliskeelsetest kasutusjuhenditest mõnikord ei saagi aru, mida tegema peab. Siis on ainuke võimalus otsida mõni saksa keele oskaja, kui ise ei juhtu seda valdama, ja kahte teksti omavahel võrreldes saab ehk tegelikkusele lähemale. Mõnedel toodetel on veel rohkem tõlgete variante kaasas. Loe ja imesta, miks küll eri rahvustest klientidele erinevat infot pakutakse :shock: .

Aga iga kord ei aita seegi. Kord otsustasin meeleheites ühte vetikatevastast preparaati kasutada, mille kasutusjuhendis oli öeldud, et skimmer tuleb välja lülitada. Samal ajal oli firma koduleheküljel olevas kasutusjuhendis, et vastupidi, skimmer peab töötama. Küsimusele, kuidas siis tegelikult asjad peavad olema, mingit vastust ei tulnudki. Läksin siis kuldset keskteed pidi ja lasin ainel pool aega mõjuda väljalülitatud skimmeriga ja siis lülitasin sisse. Midagi eriti hullu ei juhtunudki, aga ka vetikad elasid pärast sama hästi edasi :evil:

Nii et analüütiline kaine mõistus tuleb mõnikord kasuks. :mrgreen:


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver