Pobo kirjutas:
On küll jah.
Pobo kirjutas:
65 l akvas võib ju kah see haigus sees olla, seal ju suri alles väike Ants!/viewtopic.php?f=5&t=
Siis jälgi hoolega ka oma 65 L akva kalu ja kui keegi peaks mingitki haiguse tundemärk näitama veel, siis samamoodi koheselt karantiini, st eraldi teistest.
Väga tähtis on, et iga akva jaoks oleks eraldi tarvikud - kahvad, sifoonid, ämbrid, puhastusvahendid jmt, et akvade vesi omavahel kuidagimoodi kokku ei puutuks. See väldib võimaliku haiguse levikut teise akvasse.
Samas, kui vaid ants on surnud ja teised kalad selles ok, ei pruugi veel tähendada haigust - põhjakalade surma sagedased põhjused on
alatoitumus (paljud ei toida neid üldse, kuid põhjakala vajab samamoodi toitmist nagu teisedki kalad, kuna reeglina akvas ei ole nii palju vetikaid, et põhjakala oma kõhu täis saaks; lisaks on põhjakalad öise eluviisiga, keda tuleks toita siis, kui tuli kustunud, muidu söövad teised kalad tal lihtsalt toidu eest ära),
toitmine vale toiduga (põhjakakaladel on erinevad toidusoovid, mõni, nagu Ancistrus, on valdavalt taimetoitlane, kellele sobivad just taimtoiduliste põhjakalade tabletid, mis sisaldaksid ka palju spirulinat; plecostomuste hulgas aga on ka selliseid liike, kes noorena taimtoidulised, vanemaks sades aga muutuvad rohkem loomtoiduliseks ja seda tuleb ka arvestada neile toitu valides.
kõrge nitraatide-nitritite-ammoniaagi sisaldus vees. Põhjakalad, sh antsud, on üsna tundlikud nende ainete osas ja ancistrustel soovitatakse nitraatide tase hoida alla 25 ühiku (NH4/NO3 nullis muidugi). Pikemat aega liig kõrge jääkainete sisaldus vees viib nende haigestumise ja hukkumiseni.
vale ph-tase. Noored ancistrused on küllalt tundlikud vale ph suhtes (6.0-7.5 on õige vahemik, kui ei soovi just aretada neid) ning pikemaaegne vale ph viib kurbade tagajärgedeni. Täiskasvanud ants suudab üsna edukalt kohaneda ka veidi madalama v.kõrgema ph tasemega.