foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 35 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Gupi- kõhn ja apaatne
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 21, 2013 10:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tõsi ta on jah et uus kala on odavamad kui kogu see raviprotsess , eriti veel kui täpselt ei tea millega tegu. Aegade jooksul akvaariumisse kokku kogutud haigustekitajad jäävad ka ilusasti alles. See on aretajate - edasimüüjate - poodide - KÕIGI nende leib! Teie kalad PEAVADKI surema.

Laske edasi - kunagi oli see ka minu leib. :(


Üles
 Teema pealkiri: Re: Gupi- kõhn ja apaatne
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 22, 2013 05:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sul, Jüri T, on kuidagi väga must stsenaarium. Selge on see, et on erinevaid haigusi - üks leebem teine hullem. Ma ei tea, mis kadalipu Sina läbi oled teinud, mis Sind nii muserdanud on. Mina selle konkreetse kala puhul küll maailma lõppu ei näe (ei tahaks kuidagi tuberkuloosi tolle kala surma põhjustajaks arvata). Olen aru saanud oma akvade pidamiste käigus, et igal kalal on potensiaalne võimalus haigeks jääda. Patsillukad organismis ju olemas. Haigestumise peaks esile kutsuma ebasobilik keskkond (kehv vee kvaliteet eelisjärjekorras). Kui tegu parasiitidega, siis lugu hullem - vaja kogu akvas ravikuur läbi viia. Ka pärast haige kala surma.

Ma olen oma akva alustusaegade alguses omal ka sellist kehva gupit näinud. Ta lihtsalt mandub ja lõpuks sureb. Ja midagi hullemat teiste kaladega hiljem pole juhtunud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Gupi- kõhn ja apaatne
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 22, 2013 07:40 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No variante on õnneks jah et tegu on lihtsalt antud kala individuaalse nõrkusega jne.
Olen tõesti sellise kadalipu läbi teinud et....!
Enam ei jõua, isegi kui kala on garantiinis 1 kuu tervena tundunud ei julge ma teda ilma "töötlemata" suurde akvasse lasta. Just nimelt SUURDE!
Ma olen elu jooksul pidanud tegema totaalse restardi u. 5X. Noh tundub et polegi nii palju. Aga ega see ei ole nii et ühel päeval lihtsalt teed. Algul ravid , siis nagu on parem, siis jälle halvem, jälle ravid, kuni on selline topeltring peal et......No ikka tõeline peavalu, võiks öelda isegi luupainaja.Suure akva uuesti sättimine võtab aega ja kunas ta veel tööle hakkab!

Sellist asja et ma ei olegi teada saanud millega tegu, on juhtunud 2X - tuli kõik hävitada.Ülejäänud juhtudel oli tegu "kurjade bakteritega"(ja siis hiljuti trematoodiga). Kalad ravisin küll terveks aga restardist ei pääsenud. Mõned haigustekitajad on kohanenud eluks suht hapnikuvabas keskkonnas. Akvaariumis on selleks pinnas ja antibiootiline ravi pinnast läbi ei tööta = keetmine. põhimõtteliselt restart.
Vot sellised lood.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Gupi- kõhn ja apaatne
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 22, 2013 11:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei jää muud üle, kui Sulle kaasa tunda ja soovida järgmisel aastal ikka paremat õnne kaladega. Mina õnneks veel siiani midagi nii hullu pole pidanud läbi tegema. Sooviks, et nii jääks ka.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Gupi- kõhn ja apaatne
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 22, 2013 11:14 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
=;


Üles
 [ 35 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver