foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 22, 2015 04:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 12, 2014 11:44
Postitusi: 13
Väga hästi aitas raavimine "Sera Nematol". Kolmas kuu juba läheb, ja siiamani kõik on tip-top, kõik kalad on terved.
Sain ka igas juhuks paar pakki Decarisi.

Sain selline info et enamus aasia kalad on infitseeritud selle ussiga.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 11, 2016 06:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Nii...
Akvaariumis elutseb camallanus cotti.
Olen teinud JBL Nedoliga ravi algul 9 päeva ja siis vahetasin 80% veest nagu õpetusel kirjas, ning lisasin uue doosi sisse, nüüd siis peaks jälle see teine doos sees olemas 9 päeva ja siis jälle 80% akvaariumi veest vahetada ja veel kord ravim sisse 9 päevaks. Kuid tundub et see ravim ei toimi, kuna ussid on ikka veel alles, ravi kestnud 12 päeva. Saan aru, et surnud ussid peaksid ikkagi ära surema, seega ka kaduma pärakust, kust nad preagu rõõmsalt veel nagu välja vaatavad. Surnud ussid seda vist ei teeks või kuidas? Üks skalaar on ka kõhnunud ja juba 2 nädalat söömata, vahel vist äkki võtab mõne palukese. Ära ka ei sure...
Teisel skalaaril vahivad ma ei tea mitu ussiotsa seal pärakust välja ja ära ei kao, ühel teisel skalaaril jälle ainult üks, ussidega skalaaridel on isu hea.
Ühel teisel väiksemal kalal ka pärak paistes ja usse tundub olevat kaks ja ka ei ole ära kadunud.

Ostsin ka valmis juba sera nematoli ravimi kuna olen eelnevalt siin foorumist lugenud, et osadel ei ole se JBL nedol toiminud ja on lahti saanud hoopis Sera nematoliga, mille ravi on kordades palju lihtsam, et hoiad kõigest 2 päeva ainult sees ja siis peaksid ussid surnud olema ja mõned kommenteerinud ka, et seraga said lahti, aga Jbl-ga mitte.
Tekkis siis küsimus, et kas neil rohtudel on siis vahe sees:
JBL Nedol sisaldab Benzimidazoli 5000 mg 100 ml
Sera Nematol emamectin benzoate 320 mg 100 ml

Kas neil on vahe siiski?

Loodan, et hiljem on kellegil ka kasu sellest teema arendusest.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 11, 2016 07:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
On vahe, toimeained on erinevd. Ussid peavad pärakust loomulikult kaduma(lahti laskma). Selle ussiga võitlemine on üldse suht müstika, mis ühel on aidanud ,pole teisel jällegi mingit effekti andnud............tuhlasin omal ajal netis - seal palju inffi.
Aga üks "läbiv joon" on, ussid mitte ei sure sedatüüpi ravimite toimel, vaid muutuvad teatud ajaks paralüseerituks. Et siis, kui ravi on visuaalselt tulemuslik , tuleb peale seda suurematsorti pinnasepuhastus ette võtta.
Samas ,ma ei tea kas see teooria paika peab. Mul omal ajal vedas = polnud "Gotti"..........haiged surid lõpuks maha ja ükski terve haigeks ei jäänud. [-o<


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 11, 2016 08:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Aga kas tuleks siis lõpetada ravi JBL-ga või oodata seda imet, kuigi ravi on juba kestnud päris kaua ja tulemusi ei ole näha ühelgi kalal, kellel on näha olnud, et ussid olemas, selle imet oodates maha surra. Oh koera ja kassiga oleks palju lihtsam, annan tabletti sisse ja asi korras enavähem. :lol:
Noh kõige pealt üritan neist ussidest lahti saada kalade sisikonnast ja eks siis tuleks jälgimine ning suvel või sügise poole ka pinnase vahetus kui mitte varem.
Praegu tahaks lihtsalt neist lahti saada kala sooltest. [-o<

Pigem kaldun arvama, et nv-l filtreerin vee söega läbi ja proovin teist ravimit, kuid eks kui too ka ei toimi, siis on jama, tuleb kuksil äkki hankida seda levo... värki, millest ka siin juttu on olnud.
Muidugi ei ole hea jätta ravi pooleni....eks mõtleb....

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 11, 2016 09:15 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ma arvan et tee ravi ikka lõpuni. Kui halb mõju sellel kaladele on..? Samas camallanus iseenesest erilist enesetunde halvenemist ei põhjusta.Pikemas perspektiivis siiski läheb asi "hapuks". Uss ajab end tegelikult välja alles mingi 2 kuu möödudes peale nakatumist. Nad on SU kalades juba ammu.......... On see "otsa välja ajamine seotud mingi munemisega"???.........aga ,toida kalu hästi....kehvveresus on esmane mida camallanus tekitab - ta imeb sooleseinast verd.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Reede Veebr 12, 2016 10:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Lihtsalt on kahju oma ajast ja energiast kui kõik see vaev vilja ei kanna ja nagu iga ravim siis ka see nõrgestab kalade immuunsüsteemi ja tekitab muid kõrvalnähte. Kui algul suurde akvaariumisse ravimi sisse panin (õhtul, sest siis oli aega sellega tegeleda peale tööd), siis hommikul hulpisid kõik kalad vee piiril isegi arad imisuusägad, siis panin lisa õhustuse (sisefiltri) ja rookisin üle poolte taimedest akvaariumist välja, sest need takistasid veevoolu ehk veepinna liikumist, siis olukord paranes peagi, üks neoon andis õnneks ainult otsa. Kirjelduses on, et ei sobi tigudele ja krevettidele, siiamaani teod (killerid) ja isegi üks krevett alles, ei tapa vistneid siiski või vähemalt mitte väiksema ajaga.
Tekib ka küsimus, et kuidas arvestada seda asja olu, et JBL ravimil on ettenähtud 10 ml 40 liitrile veele vms., aga kuidas seda siiski võtta kui on 240 akvaarium, seal sees ju ka kive, kände jne (mis võtavad mingi mahu ära vee eest) või peaksin ikka lähtuma ainult akvaariumi litraasist.
Eks variant on jah veel, et teen JBL ravi lõpuni ja siis kui vaja Sera ravi veel otsa.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Reede Veebr 12, 2016 02:02 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Proovi ikka visuaalselt ,nii"umbes täpselt" juurikad ja pinnas maha arvestada. Mitu liitrit võiks juurikas täita......mõõdulindiga peaks ehk pinnasest veepinnani mõõtma.....siiski natuke pinnase piirist altpoolt alustama - sisaldab ju seegi rohkem või vähem vett, olenevalt fraktsioonist.
Päris täpselt vist ei õnnestu. Põhiline on siiski et vähem ei doseeriks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Reede Veebr 12, 2016 02:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Eks ma proovisin ikka arvestada neid siseasju maha umbes visuaalselt, hakkasin lihtsalt kahtlema, et kas tegin õigesti kuna ravi veel eriti nagu tulemusi ei ole andnud visuaalselt. Ma pigem kaldun arvama, et ma vähem siiski ei doseerinud.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Reede Veebr 12, 2016 07:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ok. Panin tähele et plaanisid osta Sera ravimit. On silma jäänud Pärnu poodidest, et Sera vastav ravim = Sera "Nematol" on sarjast Sera Proffessional , aga Sera Professionali tooted on ülitõhusad "uue põlvkonna " ravimid. Mõnd olen proovinud, kasvõi siis seesama Sera "Protazol" proffessional - manna vastu - ravi kestvus ainult 1 ÖÖPÄEV! Toimis, testitud :wink:


Viimati muutis Jüri T, Reede Veebr 12, 2016 09:50, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Reede Veebr 12, 2016 09:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 06, 2015 09:13
Postitusi: 22
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mina sain oma kalad nematoliga terveks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 13, 2016 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Mul see Sera nematol valmis ostetud, sain Tartust Annelinna Prisma Kikast.
Kunagi eelmine aasta sai ravitud JBL ravimiga nn. mannatera haigust, oli ka mingi pikk ja keeruline protsess, täiesti vastuvõetamatu.
Lihtsalt praegu ma ei näe, et sellel JBL nedolil oleks efekti, lihtsalt enda ajast ka kahju kui tulemust ei ole.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 14, 2016 10:16 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Jep! Peale "Totaalset" põrumist ,ei puutu ka mina enam vastavat brändi :cry:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 17, 2016 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Nii siis proovin 100 liitrises sera nematoliga ravi ära, eile sai 50% veest vahetatatud ja söega filtreerimine otsa 24 h.
Täna siis panen uue ravimi sisse ja eks näha ole kas on efektiivsem. Kui mõjub siis läheb reedel ka 240 liitrisesse ravim sisse.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 18, 2016 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Nii siis, eile õhtul sai ravi sisse ja hommikuks olid mõned kaod gupide näol :(
Kas sai liiga kange doos või lihtsalt tugevam ravim, filtratsioon ei ole ka preagu selles akvas intensiivne ehk tugev, kuid enamus kalu tunnevad ennast normaalselt.
Õnneks on apistogramma borellid elus [-o<
Eks hiljem paistab kas ravi ka tulemust annab.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Ussid ründavad!
PostitusPostitatud: Reede Veebr 19, 2016 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Täna lisan sera ravimi ka suurde akvaariumisse. Oh ei kujuta ettegi, mis kadusid võib tulla, aga proovin pigem lahjema teha kui kangema doosi.
Nii kõrini... :evil:

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 [ 38 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver