foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 37 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Neoonil "mannatera"?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 17, 2015 12:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 13, 2015 10:57
Postitusi: 23
Pildid: 3
Soovin lihtsalt,et ravi saaks õieti tehtud ja ei peaks pikalt ravima,kuna veefilter ei tööta ja vesi muutub juba häguseks.Sain aru,et söefiltrid ei tohiks kasutada raviaeg,aga mul selline mis on 4 in 1 filter cartridge Clear Max RESUN,sain aru,et üks osa on süsi?
Kas sain millegist valesti aru?
Tänan.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Neoonil "mannatera"?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 17, 2015 09:07 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Tee ravikuuri ikka pakendile prinditud teksti järgi. Ma olen saanud ka erinevaid numbreid lugeda eesti keelde tõlgitud paberi lipakate pealt.
Võid internetist vaadata originaal koguseid. Su filtri kohta ma ei oska kahjuks midagi öelda. Tee selle kuurijärgi millega sa alustasid igastahes lõpuni.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Neoonil "mannatera"?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 17, 2015 10:46 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 13, 2015 10:57
Postitusi: 23
Pildid: 3
Tänan,
tänase seisuga 4päev,sägal Jonnyl on üks/kaks tera vist peal...ta meil tita veel ja arg ka,näitab end harva ja paneb kohe punuma,kui lähemalt tahaks uurida,teised paistavad puhtad,ootan homseni ära ja siis otsustan,kas tuleb teine kuur peale või mitte?Kas keegi veel on sera costapuriga ravinud? Kuidas olete doseerinud ja kas 1-5 päev on siis see ravikuur,esimesel päeval tilgutad ja siis ootad 5päeva? Vabandan,olen tõesti võhik ja võib olla minu küsimused tunduvad rumalatena.Aga küsiks siiski kõik üle,et mitte eksida.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Neoonil "mannatera"?
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2015 12:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
jaclyn kirjutas:
Tänan,
tänase seisuga 4päev,sägal Jonnyl on üks/kaks tera vist peal...ta meil tita veel ja arg ka,näitab end harva ja paneb kohe punuma,kui lähemalt tahaks uurida,teised paistavad puhtad,ootan homseni ära ja siis otsustan,kas tuleb teine kuur peale või mitte?Kas keegi veel on sera costapuriga ravinud? Kuidas olete doseerinud ja kas 1-5 päev on siis see ravikuur,esimesel päeval tilgutad ja siis ootad 5päeva? Vabandan,olen tõesti võhik ja võib olla minu küsimused tunduvad rumalatena.Aga küsiks siiski kõik üle,et mitte eksida.


Olen ravinud. Cardinal tetrad olid esimesed "haigestujad".
Costapur on väga lihtne:
1. päev manustad vastavalt juhendile
2. ei manusta
3. päev manustad
4. päev ei manusta
5.päev mansutad
6. päev ei manusta
7. päev vaatad kas on veel haiguse jälgi (kasvõi üks terake), siis jätkat kuuri PEALE 30-50% VEEVAHETUST. Ehk vajadusel manustad jälle üle päeviti kuni kalad on terved.

Minul läks haigus edasi VÄGA kiiresti ja mina tegin siis 7nda päeva manustamise kah juurde tavalisele 5 päevasele ja kindluse mõttes veel ka 9s päev pool doosi. Idee on selles, et seda parasiiti saab hävitada AINULT siis kui on nii öelda vabalt ujuvas vormis. Tsükkel käib nii, et kala küljes valged täpid on need kus ta toitub ja valmistub paljunemiks, siis tuleb ta kala küljest ära ja kukub põhja ja sealt tulevad uued parasiidikised vabalt vette hõljuma (pole silmaga nähtavad) ning kui nad on vabalt vees hõljuvad, siis Costapur neid tapabki. Tsükkel kestab tavaliselt 3 päeva (kui ma õigesti mäletan), aga costapur ei jõua ära tappa kõiki vabalt hõljuvaid parasiite vaid mõned suudavad enda kala külge "haakida". Mida rohkem on kaladel valgeid täppe, seda rohkem on vabalt hõljuvaid parasiite ja seda kiiremini nad suuvad leida peremeesorganismi.

Kui kalad ei ole veel väga haiged ja organism kannatab tõsta vee temperatuuri 30 kraadini, siis parasiitide elutsükkel käib kõrge temperatuuri juures hulka kiiremini ja lisaks üle 30 kraadi vees hukkuvad vabalt hõljuvad parasiidid ise (ilma ravimita).


Üles
 Teema pealkiri: Re: Neoonil "mannatera"?
PostitusPostitatud: Reede Mär 20, 2015 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Sera Med Professional Protazol mõjub ichi parasiitidele kõikides arengufaasides ning reeglina kestab ravi seega vaid 24h. Väikseim pakendi suurus (2000l jaoks) pole küll eriti hea tavalisele koduakvaariumile.

http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... uct=034105

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: Neoonil "mannatera"?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2015 12:41 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 13, 2015 10:57
Postitusi: 23
Pildid: 3
Tänan,
ravisin neid,kuidas ravisin,kuid terveks me saime :lol:
Ma ikka ei saanud juhendist alguses õieti aru ja minu ravi käis nii,et 1p manustasin,siis alles 5 p 50% vee vahetust ja manustasin jälle.Täpikesed kadusid juba 2-3p neoonidel,kellel ka selle haiguse avastasin,kuid 4p olid mõned kalad veel haigestunud,2 neooni ja üks gupi surid.Nüüd tundub ,et elu ilus neil,vesi selge,titad kasvavad (ca 30 petsiilia poega)Kaks mollikest titte ootel :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Neoonil "mannatera"?
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 31, 2015 12:43 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 13, 2015 10:57
Postitusi: 23
Pildid: 3
ah jaa...vitamiini kuuri said ka peale haigust....


Üles
 [ 37 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver