foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 30, 2012 10:10 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Ega küll spets kalade antibiotsi pole kuskil näinud,kui keegi on kasutanud võiks lihtsalt ja arusaadavalt välja tuu mida ja kuidas kasutada.Uurisin ise ka kunagi natuke,aga kuna kasutamiseks ei läinud,siis asi ununenud,pilt oli ka päris kirju.Samas pean kurvastusega ütlema,et minuarust ka asi ikkagi vees,kuna sellised tavalised haigustekitajad on kogu aeg kõigis akvades,teine asi on parasitaarsete ja mõnede raskemate bakterhaigustega.äkki ikkagi peaks ph natuke allapoole tooma ja mulda mitte kasutama?Lapsepõlvest mäletan,et vatitupsud tulid peale suuremat veevahetust või kui vesi oli liiga jahe.Sel ajal oli igasugune akvatehnika täiesti lapsekingades,kuna nõukogude tehnika keeldus koostööst ja lõpuks sai filtratsioon lahendatud auto sisekummi baasil,tagantjärgi mõeldes tundub omalegi naljakas,aga haigusi praktiliselt ei esinenud.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 30, 2012 04:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Ega minagi antibiootikumidega otseselt kokku ei ole puutunud.
Samas, kui kindel ei ole, millega tegu, siis võiksid proovida JBL Furanoli, kuna tootja poolt antav info väidab, et mõjub laiale hulgale bakterhaigustele, sh gramm-negatiivsetele bakterhaigustele, sh columnaris. Vähemalt kalakese poe kodukal on toode ja kirjeldus olemas. Iseenesest väidetakse jah, et ka columnaris ilmneb eeskätt halva vee korral ja sagedasemad veevahetused oleks siin abiks

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 01, 2012 09:02 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 14, 2009 10:38
Postitusi: 114
Asukoht: Tallinn
Ise prooviksin enne antibiootikume veel väliste haigustunnustega kalade vannitamist 30 minutit kaaliumpergamanaadi lahuses. See toimiks nii Columnaris'e kui ka Saprolegnia puhul. Kontsentratsioon võiks olla 4-6 mg kuivaines liitri puhta vee kohta pooletunnise vannitamise jaoks. Lahuse võib valmistada näiteks akvapoe kalade kilekotti. Kilekoti puhta veega võib asetada juba enne lahuse valmissegamist temperatuuride ühtlustamiseks samasse akvasse kust kala võetakse.

Arvan et Biolan'i alusmullast tuleks teil ravile vaatamata ikkagi kiiresti loobuda. Ei tea kuhjuks kuidas seda kaladele võimalikult valutult teha. See oleks kaladele suur stress mida te hetkel ei taha. Ise kaaluks võibolla ajutiselt isegi korralikult läbipestud liiva pealevalamist (mulla paksemat katmist). Ostsin kunagi selleks otstarbeks ehituspoest 50mm diameetriga 50cm kanalisatsioonitoru jupi ja ettevaatlikult peale valades ja settida lastes kasvatasin nii töötavas kaladega akvas (toru otsa vastu põhja edasi nihutades) põhjasubstraadi paksust.

Eraldi anumas vannitamine annaks akvaariumi elustikule võimaluse ravimitest veidi "puhata". Lähtusin sellest. Kahjuks ei tea kuidas oleks õigem. Võibolla on ajafaktorit silmas pidades aquarius'e mõte parem.


Üles
 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver