Nii kahju kuulda,e t kalake omadega otsa sai
Akvaariumi puhastamisest - võta ta tühjaks, pese kroralikult ära. Desinfitseerimisest on siin foorumis varem ka räägitud. Õnneks on 20 liitrine nii väike, et seda saad sa ka ise rohke veega ja svammiga pesta. Kruusa võid läbi keeta mõnes potis, samuti kännu. Igast muid plastikust dekoratsioone sa väga keeta siiski ei saa. Filtri osas võid osta ka uue svammi sisse, muu filtri osa lihtsalt pese ära ja pane kuivama paariks päevaks.
Kui sa asja uuesti käivitada tahad, siis pane vesi ja dekoratsioonid sisse, pump tööle ja lase sel veel näiteks 1-2 päeva niisama ringi käia. Selle aja jooksul kaovad veest ka lõpuks üleliigsed õhumullid ära. Soovitav on sul osta JBL Denitroli, sellega saad sa luua heade bakterite kommuuni vette kiiremini. Mina, oma 125 litirist käivitades, ostsin kalad kuskil 3-4 päeval sisse. Ka gupid. Lisad vastavalt juhendile Denitroli ja uuri siit akvaariumist otsingu abil uue akvaariumi sissetöötamistsüklist, et millal tasuks teha 1. veevahetus jne. Gupid on palju tugevama tervisega. Lisaks gupidele peaks sinna sobima ka platid või muud väikesed kalad. Gupidel on lihtne vahet teha - emane on suurem ja vähem värviline, isane on pisike ja alati hästi värvilise sabaga.
Ja kindlasti ENNE kalade võtmist UURI palun, kui suurt akvaariumit kalad vajavad, kui suureks nad kasvavad, kas on parvekalad või saab neid 2-3tk korraga pidada jne. Ära ancistrust võta sinna (kasvab liiga suureks), ära corydoraseid ka võta (parvekalad). Sobivadki kas gupid, platid, mollid, neoonid (võibolla isegi, neoonid aga suurema parve kalad, ei tea kuidas ruumi osas on + nad tahavad soojendust vette, st jääb veel vähem ruumi). Aga kindlasti uuri uuri ja veelkord uuri, enne kui uusi kalu ostad