foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 06, 2004 04:56 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2003 06:09
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Ehk oskab keegi aidata selles osas, mida need tuttikesed endast kujutavad. Vetikad?
Siit saab ka pilte vaadata http://www.kodu.ee/~merylin/akvaarium/k_P9060006.html
http://www.kodu.ee/~merylin/akvaarium/k_P9060001.html

Ning klaasile on tekkinud ka rohelised laigud, mõned suuremad ja mõned jälle väiksemad. :cry:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 06, 2004 05:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Vetikas on see neh. Roheline on rohevetikas, mida saad eemaldada käsnaga. Mustad tutid on, kui ma ei eksi, pintselvetikas v. must vetikas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 06, 2004 11:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 20, 2004 05:13
Postitusi: 33
Asukoht: Tartu
Mustad on Compsopogon,missest hästi raske lahti saada...Ta näitab ,et sinu vees hästi palju lämmastiku ühindeid.Soovitan sagedamini vee osalist vahetust teha(näiteks üle päeva 10% kaupa).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 07, 2004 08:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
Omal oli ka kunagi selle musta vetikaga probleeme.Ausalt öelda ei lootnudki et temast kunagi lahti saan,aga siis tuli ette võtta kolimine mille käigus pesin ära liiva ja vahetusse läks pool vett.Pärast seda kadus must vetikas akvaariumist ja pole siiamaani tagasi tulnud. Mingeid vee mõõtmisi ma enne ega pärast vee vahetust ei teinud. Kindlasti on olemas ka muid mooduseid mustast vetikast lahti saamiseks

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 07, 2004 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Need tuustid on püsivad tegelased jah......ma proovisin aasta aega igaste nippidega vetikast lahti saada aga ei aidanud miski. Lõpuks proovisin vesinikperoksiidiga ravida, see aitas, tulemus oli silmaga nähtav igatahes. Tavaline apteegis müüdav 3% lahus, kasut. haavade puhastamiseks, maksab mingi 12 eeku 40ml. Lisasin iga päev 5ml seda lahust 200L akvasse ja nädala pärast olid tuustid suht olematuks kahanenud...... Aga sul neid tuuste üsna vähe veel.....pole põhjust kohe keemiaga solgutama hakata. Proovi alguses ntx mahukam veevahetus teha, see võib kah aidata. Aga kui ikka pehmed meetodid ei tööta ja vetikas jõudsalt edasi levib, siis võid peroksiidiga proovida.....Ära ainult üle doseeri :wink:

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 07, 2004 11:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Merylin kirjutas:
Ehk oskab keegi aidata selles osas, mida need tuttikesed endast kujutavad. Vetikad?


Ma sinu asemel võtaksin alustuseks kivid välja ja keedaks kõvasti läbi ;) Enne kui see vetikas edasi paljuneb ja ka taimedele külge hakkab.

Ja muidugi vett vaheta tihedamini.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 11, 2004 03:54 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2003 06:09
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Olen iga nädal korra vett vahetanud. Ilmselt võtan liiga vähe ära.

Alustan siis täna sellest et võtan kivid ja kookose välja ning keedan ära.
Ja teen ka suurema veevahetuse.

Vist on nati juba taimelehtedele ka läinud.

Ega see halba ei tee kui kalad neid tuttikesi aegaialt näksivad?

Alustan siis protsetuuridega.
Edu mulle!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
markx kirjutas:
Need tuustid on püsivad tegelased jah......ma proovisin aasta aega igaste nippidega vetikast lahti saada aga ei aidanud miski. Lõpuks proovisin vesinikperoksiidiga ravida, see aitas, tulemus oli silmaga nähtav igatahes. :wink:


Huvitas sinu katsetes selline asi ,kas vetika hävinemisele viis otsene süstlast peale pihustamine(toimib ehk kui vetikas ei ole väga levinud ja on vaid üksikutes kohtades) või kaob ta ka sealt kust ta ei ole otseselt kokku puutunud ,ehk kas mõjutab teda juba üldine vähene kontsentratsioon vees?

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2004 10:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2003 06:09
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Mida aga teoga ette võtta, ka tema majaka peale on tuttid tulnud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2004 05:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Merylin kirjutas:
Mida aga teoga ette võtta, ka tema majaka peale on tuttid tulnud?


Mida teha, Mida teha :) Ekks ikka keeda tigu ära ;)

Aga eks ikka võta tigu välja ja miski lapiga nühi ta selg puhtaks ja pane vette tagasi. Uus nõudepesu svamm selleks sobib väga hästi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2004 10:23 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2003 06:09
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
No nii. Olen siis asjaga tegelenud niimoodi, et kuna taimedel oli ka vetikas siis lõikasin kõik taimed ära. Kivid keetsin ikka kohe väga kõvasti läbi (akvaariumisse pole neid veel tagasi pannnud).

Vett olen ka tihedamini vahetanud (2x nädalas)

Nüüd avastasin,et ka põhjas oleva kruusa külge on tutte tulnud. Selline tunne,et tuleb kohe suurpuhastus teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2004 10:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Rahune maha. See taimede ära nudimine oli ilmselt viga ja nagu nägid, polnd sellest eriti tolku. Nüüd jäävad taimed virelemea (khm, ma muidugi ei tea, palju sa neilt maha võtsid lehti, kui kõik, siis on suht kindel, et vetikas tuleb tagasi) ja see on vesi vetika veskile. Ka suurpuhastus on ainult ajutine lahendus.

Veevahetuse kohapealt niipalju, et sellest ei pruugi mingit tolku olla, kui sa pole kindel, et sul kraanivees neid lämmastikuühendeid pole (minu näiteks on olnud). NO3 test võiks abiks olla. Olen samuti Tartus ja siine kraanivesi on piirkonniti päris erinev.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2004 11:24 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Dets 27, 2003 06:09
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Selge- sattusin liigselt hoogu. Taimed loomulikult lõikasin ikka kohe päris ära. Aga ajavad juba kenasti ennast uuesti kasvama. Ma olen seni üritanud sellisest keemiavärgist kõrvale hoida (keemia koolis väääga kehv :oops: ). Tuleb siis poodi sammud seada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 10, 2004 10:55 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juun 07, 2004 07:21
Postitusi: 1
Asukoht: Tartu
Olen nende 'tuttidega' jagelenud juba viimased 3aastat (akvaariumiomanik olnud üldse 18aastat), ei ole aidanud veevehatus ega täielik suurpuhastus kus uude akvaariumisse kolisid vanast ainult kalad ja keedetud kivid. Selle aja sisse jääb ka elukohavahetus ühest linna servast teise, ikka sama jama. On alust kahtlustada, et selle'epideemia' sain kaasa koos ostetud taimedega. Mingi vetikatõrjevahend (nime enam ei mäleta) mida poes soovitati tappis õrnemad kalad /sic!/, aga 'tutindus' elab edasi... :evil:
Hetkel, siis lootuse kaotanuna> suuremaid kive harjan, teod on ammu loojakarjas ja uusi ei raatsi sellise vetiakterrori alla tuua, taimedel nokin nakatunud lehti aegajalt vähemaks jne...
Siin soovitatud vesinikperoksiid veel proovimata ja andis uue lootusesädeme 8) alustan uut vetikasõda :!:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 10, 2004 10:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kas siin põhjustega ei võiks tegeleda tagajärgedega tegelemise asemel? Mul on tegelane akvaariumis täitsa olemas, aegajalt maad võttes ja siis taas pea olematuks taandudes... Ei nõe põhjust võitlemisega tegeleda.


Üles
 [ 26 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver