foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Help!
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 04:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 01:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Tere!
Nüüd ilmus siia üks roheline...ja tahaks nii palju küsida...
Mul on kodus "stardikomplekt" - Jõuludeks päkapikud tõid...Seal on 60l kaanega ja valgustusega akva, õhufilter, soojendi, mingid 2 purki, millest üks on ilmselt kalatoit ja teine mingi vee puhastamise vahend. ( kuna ilmselt päkapikud olid sakslased, ja ei toonud mulle mitte midagi eestikeelset, siis ei saa ma ka ilusatest värvilistest brozhüüridest mitte muhvigi aru peale piltide :oops: )
Nüüd võtaks end kokku ja teeks ka sellega ikkagi midagi! Tahaks ilusat akvaariumit! Kuna on ju ka soojendi olemas, siis on ehk lootust ka ilusate värviliste kalade pidamiseks? :roll: Ma olen näinud nii palju koledaid akvaariume, vetikaid täis ja rohelised ja kujundus selline, et kui ka läbi paistaks klaas, siis kalu ikka ei näe... Ma ei taha sellist! Niuks!
Panen akvaariumi lauale?... asetan sinna mere äärest korjatud väga väikesed kivid (eelnevalt keedetud) - muide ämm korjas ja soovitas (..ja tal endal kole-roheline akvaarium :? ). Ons ikke mõtet neid panna?
Ja siis vesi? Kraanist valan kolinal vee peale? Või täidan lapse vanni ja lasen seista enne kui akvaariumi panen? Ja mis need stardikomplektipurgikesed on? Peaks neist midagi kasutama?
Andke nüüd, palun, nõu sellisele, kellel aint ideed ja nägemused, kuid tühi klaaskast kodus on!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 05:38 
Tere!
Tühja klaaskastiga algaja sulle nõu anda ei saa.
Omalt poolt olen enamvähem analoogse asja käima pannud ja annaks siis sellist nõu:
1. Otsusta missuguseid kalu sa pidada tahad. Olles algaja võtaksin suhteliselt vähenõudvamad kalad..
2. Otsi kindel alus kus su akvaarium seisma hakkab (mitte aknalaua lähedale päikese kätte!), alus on väga vastupidav sest akvaariumis on palju vett mis on raske (las spetsialistid arvutavad palju selline asi kaalub...). Kapp mis lahti käib, ei ole hea lahendus, kui ta just väga tugev pole...
3. Sul läheks vaja jämedamat liiva, mida pane põhja no vähemalt 1 cm jagu ja sinna peale veel tasuks kruusa (väga jäme ei pidavat ka hea olema...). Kõik see materjal keeda enne läbi, kui põhja paned.
4. Selle peale pane mingi taldrik ja vala akvaarium vett täis. Vette tasub panna Sera Aqutan'i laadset vahendit (pidi nagu bakteriaalse koosluse korralikult käima lükkama, ehk ma eksin, aga alguseks on hea küll), niipalju kui pudeli peal ette nähtud. Mõistlik oleks enne ikka teada saada, mis selle pudeli sisu on, päris umbes ei tohi ka kallata. Veel paneks vette tigusid, no paar- kolm tk ikka..
5. Hea kui sul on olemas korralik valgustus (mis taimedel kasvada aitab, standardkomplektis kipub see väga vilets olema, eks spetsialistid siit foorumist õpetavad, mida ja kuidas).
Istuta sinna taimi (valiku pead ise tegema, aga need võiks olla esialgu sellised vähenõudlikud, võib ka ujuvtaimi lisada) Kunsttaimi ei soovita kuidagi.
6. Ja siis filter tööle, soojendus ka vajaliku temperatuuri saamiseks ja nii peaks see asi sul sisuliselt 2-3 päeva pärast küps olema. Lase sisse kalad sisse.
7. Edasi tee kindlasti regulaarset akvaariumi hooldust (vahetad vett, sifoonid põhja puhtaks, sööda ikka kalu ka :) ), mingil hetkel võib tekkida ka vetikas (loodetavasti vaid "noore" akvaariumi rohevetikas) eks siis selle vastu pead võitlema, infot saab ikka siitsamast foorumist otsida kõige selle kohta.
Ei tea kas õigesti teen, aga soovitaks läbi lugeda siis see Salakala kodulehekülg enne kui midagi tegema hakkad... Jõudu!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 07:44 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
shokolaad kirjutas:
6. Ja siis filter tööle, soojendus ka vajaliku temperatuuri saamiseks ja nii peaks see asi sul sisuliselt 2-3 päeva pärast küps olema. Lase sisse kalad sisse.

Palun ära pane paari päeva pärast veel kalu sisse, kuna paari päevaga ei jõua seal veel mitte midagi juhtuda, isegi temperatuuri on raske paika saada selle ajaga (oleneb termomeetrist muidugi). Kui jõuludest siiamaani oli kannatust, siis nädal-kaks vähemalt võiks vaadata, kuidas taimed kasvavad ja mõned teod ehk ringi liiguvad. Ja siis juhul, kui midagi peaks juhtuma, siis on palju lihtsam midagi ette võtta, kui kalade pärast ei pea muretsema... Kaladel oleks seal alguses nii ehk naa väga paha olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2004 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 01:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Ups aga olen totaalselt valet infot jaganud - akva hoopis 96 l! Kuid vastanute mõte ilmselt samaks jääb... Aitähh! Ma nüüd hakkan proovima.
See üks pudel, mis kaasas oligi sera aquatan! =D> rõõmu kui palju!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 22, 2004 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Kannatust tuleb palju varuda. Alguses asi nii ehk teisiti vindub, näiteks mul hakkab 150liitrine alles nüüd (2kuu pärast) akvaariumi nägu minema. Vindumise all môtlen kesist taimekasvu ja vetikate vohamist. Vesi ei tahtnud ka läbi paista, aga lôpuks läks iseenesest selgeks.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri: Re: Help!
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 22, 2004 01:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 17, 2004 03:22
Postitusi: 169
Asukoht: Tartu
Minka kirjutas:
Mul on kodus "stardikomplekt" - Jõuludeks päkapikud tõid...Seal on 60l kaanega ja valgustusega akva, õhufilter, soojendi, mingid 2 purki, millest üks on ilmselt kalatoit ja teine mingi vee puhastamise vahend.


...hmm see on kohe kindlasti veefilter :P . Kui õhku hakkad sellega filtreerima siis see kärssab läbi :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 23, 2004 02:23 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Soobli jutt täiesti õige. Pärast akvaariumi asustamist laske paar-kolm kuud rahulikult mööda minna, tekkivatest vetikatest ei tasu ennast häirida lasta. Vahetage aga regulaarselt vett ja kontrollige et kalatoitu põhja vedelema ei jää. Kui selle aja jooksul midagi eriti hullu akvaariumiga tehtud ei ole, siis peaksid vetikad ise ära kaduma (kui neid üldse nimetamisväärselt tekkis).
Varustusse hankige kindlasti ka sifoon (see voolik millega põhja puhastakse). Valgustuse pärast võib hakata hiljem muret tundma - napp valgus kedagi ära ei tapa, lihtsalt taimed kipuvad kiduma ja välja venima.
PS. kui taimi soovite, siis andke märku. Mul vedeleb pesukausitäis rohelist juba nädalajagu laua peal - ootab soojemaid ilmu et kohalikku kraavi risustada. Kui huvi on, siis sorteeriks korralikumad taimed välja ja veaks linna. Kui aga soov on kohe väga ilusad taimed saada, siis peab ilmselt ikkagi poest vaatama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 23, 2004 07:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Paar märkust : Sera Aqutanil pole bakteritega pistmist, tegu kloorieemaldajaga. Kui on tahtmist kiiremini käima saamiseks lisada baktereid siis võib proovida selleks ntx Nitrivec-i.
Ja temperatuuri paika saamise aeg ei sõltu küll kuidagi termomeetrist, termomeeter ikka see riist mis vaid mõõdab temperatuuri.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 23, 2004 04:49 
Sain ka targemaks... Purgi peal saksakeelne tekst, mitte mõhkugi ei saanud aru. Kui poest küsisin, öeldi, et olevat "bakteriaalne kooslus" mis aitab akva kiiresti käima tõmmata... Nojah, niipalju siis poemüüjatest, eks nad kipuvad valeinfot andma ka jah. Igatahes probleeme ei olnud, küllap siis kloorist sain lahti ja bakterid tekkisid ise.. :wink: =D>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 23, 2004 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 01:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
No nii vanad kalad ja noored sägad 8) Olen nüüdseks shokolaadi 4 esimest punkti punkt punkti pealt täitnud (v.a teod veel muretsemata - aga esmaspäev tulekul!)
Uskumatu aga klaaskastist saigi akvaarium, esialgu põhjakividega vibreeriv vesi :)
Tegelt see esimene ja suurim paanika ongi nagu otsas, nüüd sorin siin foorumis... No on ikka asjalike inimesi siin!!!! =D> Võib-olla pole kõike jõudnud veel lugeda (ja siin ikka on seda materjali juba...), et mis ma selle stardikale nüüd veel muretsen? Põhjast sodikorjaja? Missugune see peaks olema? Kummivoolik? Või on midagi korralikku ka olemas? :shock: Ja klaasid, kuidas neid hooldada, et õige oleks? Topin käe sisse ja nühin tolmulapiga? Või on miski õige pulga otsas olev asjandus olemas? Kuulge, vist ikka pean kalapoodi minema või mis? :? Tigu tahaks küll!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2004 12:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Minka kirjutas:
Põhjast sodikorjaja? Missugune see peaks olema? Kummivoolik? Või on midagi korralikku ka olemas? :shock:


Neid vidinaid müüakse igas akvaristikakaupluses, sifoon nimeks. Sisuliselt on voolik mille otsas vanasti oli lehter, nüüd kena plastmassvidin - lihtsalt selleks et veevoolu pisut taltsutada, muidu võib ka kruusa põhjast kaasa haarata. Parematel eksemplaridel on käsipump (kummipalli moodi) kah küljes et saaks kergesti vee voolama.
Minka kirjutas:
Ja klaasid, kuidas neid hooldada, et õige oleks? Topin käe sisse ja nühin tolmulapiga? Või on miski õige pulga otsas olev asjandus olemas? Kuulge, vist ikka pean kalapoodi minema või mis? :?

Klaaside hooldamiseks on IMHO (minu arvates) parim nõudepesunuustik - ühelt poolt tugevama karvaga, teiselt poolt svammi moodi. Oluline et ta poleks mingi juraga töödeldud. Sellega ei kraabi klaasi ja tõhus on kah.
On ka spets klaasipuhastamise magnetid, soetasin endalegi sellise. See on aga suht kallis riist ning kuna korra nädalas nagunii solberdan sees kättpidi siis enamasti kasutan ikkagi sedasama nõudepesunuustikut. Magneti eelis on see et just sügavama akva korral pole käsi õlast saati vee sees nühkimise ajal, nühitav koht on pisut paremini näha kah. Siiski jätaks magneti soetatavate asjade nimekirja lõppu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2004 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Klaasi puhastamiseks on hea ka üks roheline pajebenn, mille otsa käib habemeajamiszilett. Odav oli ka.
Ise aga olen klaasipuhastamise unustanud: 150liitrisel läksid esiseinad iseenesest enamvähem puhtaks, 60liitrises pole vetikatel vähematki lootust, kuna seal dislotseerub mitmekümnepealine ancistruste diviis.
Järgmine pataljon on vist marjast koorumas, isane passib kahtlaselt urus.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2004 10:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 01:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Kuulge abistajad! Mul nüüd akvaarium tervelt 2 päeva sumisemas... Panin täna taimi ka sisse (ilmselt vara - aga hakkab juba see kärsituse periood :?) Ja paari tunni pärast oli Creptocarina (vist on sellise nimega taim - igastahtes taime andja kirjutas sellise nime mulle paberile) leheotsad kaetud "mustade karvakestega". Ilmselt see nüüd mingi vetikaline on, aga kust ta tuli, kui taimed eelmises akvas puhtad ja ilusad olid? Ainuke asi on see, et hoidsin taimi kaks päeva (sellest saati kui esimest korda kirjutasin) kausis vee sees - noh, ootasid seal akvasse panemist. Mulle öeldi, et tohib nii. Või ei? Ja nats on ka teise taime küljes kelle nime ei tea. Täpsemini ei pane nime ja nägu kokku. Selline pusa-taim.
Nii ja mis-ma-nüüd-teen!!! :shock: #-o Hakkab paanika tekkima....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2004 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
paari tunniga? p2ris kiiresti

kas karvakesed on kõigil lehtedel?
kui pikad?
kus t2pselt asuvad?leheotsad?leheservad?terveleht?

kui tegemist on vetikaga siis otsi foorumist m2rgusõna ''vetikas'' ,sest selle kallal siis p2ris palju arutatud ja kindlasti leidad oma probleemile lahenduse

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2004 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Vetikate pärast ei tasu paanikat teha. Vetikad kasvavad niikuinii, näiteks pane pudel keedetud vett (peaks ju steriilne olema) aknalauale päikese kätte. Paari nädalaga on roheline.
Vetikad kaovad siis, kui taimed on täies elujôus ja tarbivad vetikate eest toitained ära.

_________________
Pilt


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver