foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 24, 2004 11:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Minka kirjutas:
Ja paari tunni pärast oli Creptocarina (vist on sellise nimega taim - igastahtes taime andja kirjutas sellise nime mulle paberile) leheotsad kaetud "mustade karvakestega". Hakkab paanika tekkima....


Sul on nii värske akvaarium et paanikaks pole mingit põhjust. Seda et paari tunniga karvad kasvasid ei suuda küll uskuda, küllap need ikka varem olid. Halvim mida teha võid oleks mingi keemiaga mässama hakata. Need vetikad kaovad Sul ajapikku ise ära.
Igatahes on sabistamise asemel mõistlik end tasapisi asjadega kurssi viia.
http://www.hot.ee/salakalakas/index.html
http://www.matmice.com/home/akvaarium
ja seesama foorum võiksid anda mõneks ajaks lugemisainet.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 25, 2004 12:54 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Huvitav kelle oma see Reinu toodud matmice leht on? Täitsa värskendav stiil ja rõhuasetus, siin foorumis väljakujunenust igaljuhul pisut erinev.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 25, 2004 03:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pean tunnistama et kõigega mis seal kirjas on raske nõustuda nii et kõhklesin selle lisamisel. Kui nüüd uuesti pilgu üle lasin siis hakkas silma selliseid pärle et kahetsesin et selle välja käisin - ntx " Peale kalade ravimist vaheta alati kogu vesi ära, desinfitseeri kogu akvaarium ", "Akvaariumi veel tuleb lasta seista vähemalt 2-3 päeva, enne kui kalad sisse lased" jne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 25, 2004 08:47 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mnjah.
Tegemist on enamikus üks-ühele tekstiga neist ilusatest uutest värvilistest eestikeelsetest raamatutest.
Ja nende sisu on enam kui kaheldava praktilise väärtusega.
Aga muidu tore.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 25, 2004 12:29 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
õpetussõnade osa ma ei uurinud. akvaariumipäevik näitas igaljuhul, et inimene hoolib oma veeelukatest ja asi edeneb. eks ta natuke algaja värk on, aga mis seal's ikka. ma lugesin kah alguses gupisid ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 25, 2004 12:36 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Omades vähe lähemat infot seal toimuva kohta, ei saa ma , Tõnu, su entusiasmi jagada kahjuks:(
Asjad ei edene, juba ammu enam mitte.
Aga loodan, et saavad taas parema käigu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 25, 2004 01:00 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Ilmselt on ta siis Tiffi näol hea juhendaja leidnud ja kunagi saavad asjad jälle korda (entusiasm ei taha veel kaduda :) ).
Kui sa selle akvaomanikku ligemalt tunned, siis tee talle ettepanek et ta oma mured kah kirja paneks - ilmselt oleks selline akva 'praktilise' poole valgustamine märksa väärtuslikum, kui vaid positiivsete sündmuste kirjapanek.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 26, 2004 12:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 01:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Vabandust, et segan teie intensiivset mõttevahetust aga mul uus küsimus... :oops:
Lugesin siin teemat a`la esimesed vead ja Tiff mainis üheks selliseks, et õhutaja pidevalt töötas.. Kas ei peaks ja mida see paha teeb sel juhul? Mul on näiteks see õhutaja koos filtriga... Mis?
Ja endiselt kasvavad taimedel mustad karvakesed - enamasti lehtede ääres aa juba tikuvad ka keskpaika. Kas peaks nad mehhaaniliselt eemaldama või lihtsalt ootama?
Ehh kuidas vaja oleks, et keegi suur ja tark vaataks ja ütleks mis õige... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 30, 2004 01:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Õhutaja väljalülitamiseks filtri juures tuleks sule see õhuvõtuvoolik filtri küljest kas eemaldada või sulgeda, et õhk filtrisse enam ei pääseks. Pidev õhutamine on vajalik vähkidele ja üksikutele kalaliikidele, kes kärestikus elavad originaalis. Sellest, mis ta täpselt halba teeb on kusagil siin juba kirjas, aga üldiselt niipalju, et õhumullid viivad endaga veest hea-parema kaasa ja õhutamiseks piisab üldjuhul sellestki, kui filtrist tulev vesi veepinnale suunata selliselt, et veepind liiguks.
Vetikast niipalju, et "noores" akvaariumis tekivad need nagunii ja peaksid aja jooksul ise kaduma hakkama kui üldiselt kõik tasakaalu saab. Praegu võiksid eriti rämedalt karvased lehed välja võtta.
Loe foorumis vanu teemasid ja kannatust ning jaksu sulle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 30, 2004 01:23 
Isiklik arvamus: Kui see asi niimoodi on päris alguses juba, siis mina viskaks need taimed hoopis minema ja ostaksin uued. Seejures desinfitseeriksin neid "õrnlillas" vees nii 10-20 min, loputaks ja paneks uued taimed akvasse. Lisaksin ka Tetra Algu Min, ei ole kahjulikku toimet täheldanud, pidavat olema looduslik vahend ja kõlbab vetika profülaktikaks. Seda teeksin enne, kui see vetikas üle terve akva levib. Veel on aega ju... Aga meie spetsialistidel võib hoopis teine nägemus olla muidugi ja alati on võimalus vetikatega võidelda keerukamal moel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 03, 2004 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 01:54
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Nu tere raffas! :roll:
Et te ka mulle edaspidi nõu ja jõuga abiks oleksite siis kirjeldaksin enda kohutavaid läbielamisi...
Nimelt nädal ja üks päev pärast akva käiku laskmist ilmusid meie majja 4 kala - 2 ancistrust ja 2 põhjakoristajat... Lootsin, et äkki nad kambaga suudavad mustade karvakestega mingil määral võidelda. Kõik oli ilus 2 päeva.. Andsin neile ka põhjakate graanuleid (ilmselt siiski liiga palju) ja siis tundus et vesi hakkab hägunema... Peaks siis esimese puhastuse akvas korraldama! Lükkasin õhtuks edasi... Ja õhtul koju tulles akva läbi enam ei paistnud (kõikjal selline kollakas-rohekas-hallikas vine ja mingi väike sodi - minu põhjakad aga lendasid rõõmsalt ringi ja ajasid omi asju.
Üks põhjakoristajatest selline sell, et meeldib sabaga põhja üles lüüa ja siis lõigi! Ja mida kõike ei hõljunud selle tagajärjel vees! Toidujäänused kaetud miskise vetikalimaga, öäk! Asi kapitaalselt untsus!
Niisiis, eile saatsin oma kalad ämma akvaariumisse komandeeringusse, kus nad lõbusalt suvepuhkust peavad ja alustagem otsast peale! Ega ma ikka nii kergelt ka alla ei anna, kuigi kurvaks veits teeb :?
Ja ikkagi veel küsiks, kuigi olen nüüd niiii palju igalt poolt kõike lugenud, et kui mul ei ole veel teisi kalu, vaid aint põhjakad kui tihti siis söötma peaks ja kas üldse sellist kooslust pidada saab?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 03, 2004 03:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Minka kirjutas:
Ja õhtul koju tulles akva läbi enam ei paistnud (kõikjal selline kollakas-rohekas-hallikas vine ja mingi väike sodi - minu põhjakad aga lendasid rõõmsalt ringi ja ajasid omi asju.
Niisiis, eile saatsin oma kalad ämma akvaariumisse komandeeringusse, kus nad lõbusalt suvepuhkust peavad ja alustagem otsast peale! Ega ma ikka nii kergelt ka alla ei anna, kuigi kurvaks veits teeb :?
Ja ikkagi veel küsiks, kuigi olen nüüd niiii palju igalt poolt kõike lugenud, et kui mul ei ole veel teisi kalu, vaid aint põhjakad kui tihti siis söötma peaks ja kas üldse sellist kooslust pidada saab?

Tohoh, pelgalt rohelise vee teket nimetad kohutavaks läbielamiseks? :? Seda rohelist vett on nii mõnelgi meist olnud - jah, on tüütu ja pole ilus vaadata kuid kaladele ega taimedele see mingit ohtu ei kujuta. Küllap siis pingutasid üle toitmisega, eriti hull lugu kui mingeid väetiseid pruukisid. Aga ka see roheline vesi pole alustava akvaariumi juures mingi erakordne sündmus. Roheline vesi taandub ise kui toitainetega mitte laiutada, lõpuks saavad toitained lihtsalt otsa (kui Sa neid juurde ei küta). OK, kui kohe kuidagi närvid vastu ei pea siis kõige ohutum meetod lahtisaamiseks on pimendamine, oma varasemast postitusest - pimendamiseks tuleks:
- sööta kaladel kõht korralikult täis (tegelikult võib ka ilma, 4-5 päeva saavad nad hakkama küll selletagi)
- enne alustamist võiks teha veevahetuse ca 25% (lihtsalt vetikate kontsentratsiooni vähendamiseks)
- katta kõik kinni (ntx mustade prügikottidega), ainult õhuavad lahti jätta
- kontrollida et on korralik õhustamine - kuna taimed pimedas hapnikku ei tooda võib seda hakata nappima
- pimendada 4-5 päeva, valgust korrakski andmata (ei mingit söötmist, eriti veel valgustuse sisselülitamist)
- hea oleks kontrollida ammoniaagi ja nitritite taset (eriti kui kalu palju) sest vetikad võivad kasulike bakterite toidu nahka panna ning need võivad hukkuda, tulemusena peale vetikate tapmist kiire ammoniaagi ja/või nitritite taseme kasv ja kalade surm (kui näidud kõrged tuleb teha osaline veevahetus)
- pimendamine tuleb lõpetada sujuvalt - parim viis eemaldada kate õhtul magama minnes kui tuba pime, kui seda päeva ajal teha siis tuleks algul tasakesi avada vaid nurgake (valgustust mitte sisse lülitada) et kalad saaksid varjuda kuniks valgusega jälle harjuvad.
Kuna Sul kalu seal hetkel pole siis veel eriti lihtne teoks teha, vaja vaid 5 päevaks kinni katta ning asi korras.

Aga kordan, roheline vesi on tüütu kuid suht süütu, pole vajadust rapsida.
Uuesti otsast alustada on mõttetu, jõuad tõenäoliselt samasse punkti välja.
Rahu ja veelkord rahu. ;)

Ah jah, kui kusagilt viitsiksid püüda vesikirpe siis need paneks Su rohelise vee nahka. :)

Update: kuna mu lootused ei täitunud ning keegi Su küsimustele kalade kohta ei vastanud siis üritan ise. Kalu nimega "põhjakoristajad" ma ei tea, kuid oletades et need on Corydorased arvaks et kooslus iseenesest vast toimiks (kogu elutegevus käiks küll vaid akva põhjas), kuid antud kontekstis oleks kummaline - Corydorastest pole vetikate tõrjumisel AFAIK (minu teada) tolku, lisaks on jäänud mulje (võib-olla küll ekslik, pole neid ise pidanud) et nad on küllaltki nõrgad kalad nii et alustava akvaariumi puhul ma neid küll ei kasutaks. Ancistrused söövad küll vetikaid kuid vähemalt minu omad on vetikate suhtes üsna valivad ning kui veel lisaks süüa anda siis nad vetikatest ei huvitu kuigivõrd.
Pakkusin ju Sulle mollisid, nendega oleks olnud lihtne - paar mollit sisse mis oleks piisavalt palju akva käivitamiseks ning piisavalt vähe et seal ei tekiks kohe ohtlikult palju jääkaineid. Siis sissetöötamise ajal süüa poleks üldse vaja anda, mollid näriksid vetikaid ja kõik oleks rahul...


Üles
 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver