foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 57 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: täielik newbie....
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 05:32 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Kõik sai alguse 20.03.2004 kui käisime lapsega (6 kuune) arsti juures ja seal oli väike kökats akvaarium kus oli 2 kala vist... Lapsel oli kõrge palavik ja ainuke asi mis, teda rõõmustas oli see kala seal akvaariumis keda ta väga üritas kätte võtta...

Järgmine päev läksin tartu mnt Zoo poodi ja soetasin Juwel Rekord 60 (suurus on tingitud rahast ja ruumist). Lisaks ostsin veel 5 kg 2-7 mm kive, mis on selgelt vähe nii , et peab 2 kg kindlasti juurde ostma. Sai ostetud veel sifoon ja määriti pähe firma azoo "aquaguard" ja "cloudy treater".

Pakkisin lahti ja valisin maksimaalselt sobivaima koha. Valida oli kas otse akna alla või siis kõige tagumisse seina toas.
Pilt


Kruusa/liiva (kuidas keegi tahab) Pesin hoolikalt sooja veega nii kaua kui vesi jäi täiesti puhas ja asetasin akvaariumi põhja (5kg jääb selgelt väheks). Esmaspäeval hangin lisa vähemalt 2kg kui mitte 3kg. Täna käisin Rocas ja ostsin 2 taime 55.- tk nime ei taibanud vaadata. Järgmine nädal lähen siis vaatan ja kirjutan üles. Peale selle ostsin juurika mis hetkel õppib uppuma.

Seis hetkel (välguta):
Pilt

Taimedel, mis ma ostsin on pruunid lehed kas ma peaks need kiiresti ära korjama? Ja kuna ace ei olnud siis ei saanud ma ka neid leotada ...:S loodan et see ei hukuta minu akvaariumi tulevikku ...

Vettvalades lisasin mõlemat lisa ainet vastavalt kogusele (soovitati).

Kas ma olen jätnud midagi tegemata mida ma peaks kindlasti tegema veel. Aknas paistab normaalne valgus kas ma pean kindlasti lisa valguse ka panema? Ja ikka pole ma saanud konkreetset vastust mis kala ma võin kuna panna? Poest öeldi et kuldkala 3-4 päeva pärast ja neid alati paaris ...

ahjaa ... terve akva on väikseid mullikesi täis on see normaalne ???
:oops:

Ootan kommentaare ...:)

Egon

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Viimati muutis egonr, Pühapäev Mär 28, 2004 10:00, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 07:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Tere tulemast foorumisse Egon!

Seni oled õigel teel. Väikesed mullikesed uue vee lisamisel on täiesti normaalsed, midagi valesti ei ole. Taimede klooritamine ei ole ilmtingimata vajalik, saab edukalt ka ilma. Ära pruune lehti ära korja, las kõdunevad seal ja tekitavad toitaineid.

Kaladega võiksid oodata vähemalt nädala, seni pane sinna hoopis mõned kollased teod (applesnail, lad.k Pomacea bridgesii). Lisa ka natukene kalatoitu (põhjatabletid), seda nii tigudele toiduks kui ka niisama lagunemiseks (head bakterid hakkavad arenema).

Kui akvaariumisse kalu hakkad lisama, siis tee seda tasapisi, et akvaariumi keskkond jõuaks kohaneda uute elukatega. (Ühe kuuga akvaariumi silmini täis tuupida ei ole hea mõte)

Akvaariumi originaalvalgus toimib hädapäraselt, taimed püsivad elus aga ilusast vohavast taimepadrikust sellega ei saavuta. Samas on kaladele valgustugevus ükskõik. Seega, valgustuse tugevus ja eripära sõltub sinu prioriteetidest.

Kui sa veel pole seda teinud, siis loe läbi salakalakas (www.hot.ee/salakalakas), sealt saad vastuseid paljudele alguses tekkivaile küsimustele. Lehitse ka seda foorumit, probleeme on siin lahendatud juba üksjagu.

Jääbki üle vaid soovida kannatliku meelt ja ära ehmata ära ajutistest tagasilöökidest... neid juhtub kõigil

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 07:34 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
tänud ...:) salakala on läbi sirmitud vajalikumad kohad läbi uuritud:)) valgusega teen nii et vaatan kuidas asjad arenevad. Mul päeval on toas väga valge sest naise soovil/minule käsuks on sellised valgust hästi läbi laskvad kardinad. Sellest võib suvel isegi probleem tulla ... Eks soetan kalatoitu ja põhjatabletid...

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 09:06 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
egonr, ma vaatan seda kappi, millel sinu akvaarium asub ja kuidagi ohtlik tunne on... Toda pealmist plaati ei toesta vist miski peale mõne tüüblikese :shock:
Akvaarium on raske asi... Check it out man :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 09:26 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
4 metallist polti toetab otstest ...;) eriti hea on see et see akvaarium on just nii lai kui ta on poldi otsad jäävad akvaariumi alla suht ... 8-[

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 27, 2004 09:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
No eks sa ise tead paremini - mulle tundus kahtlane...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
mul seisab oma 74l analoogse riiuli otsas. paitab, et peab vastu küll. igatahes mingit raginat vms pole kuulda olnud ja lisaraskusena käib paks 7 kilone kassjurakas ka veel akva otsas aelemas. 8)

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 01:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 14, 2004 06:14
Postitusi: 88
Asukoht: Rakvere kant
Parimate soovidega- aluskapi pealmine plaat ei toetu külgmistele, vaid poltidele ja seega julgen väita, et võib akvaariumi raskusele mitte vastu pidada. Poldiga ei juhtu midagi, aga : plaadi sisse on ju puuritud auk, mille sisse käib polt ja vaata, palun, kui õhuke on plaadi kiht augu kohal, see võibki murduda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 02:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
käisin uurisin oma kappi lähemalt. mul jookseb ikkagi mingi vahetugi keset riiulit, mis seda ülemist plaati toetab :roll:

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 02:33 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
vastavalt andrese soovitusele ostsin täna SERA plankton tabs mida müüja arvas sobivat. Avastasin et peale kirjutatud manustamise kohta ... palju või mitu ma peaks panema ja kas ma lasen need lihtsalt põhja kukkuda?

NB! Peale on kirjutatud et ideaalne mereveeakvaariumitele loodan et sobib ikka minule ka.

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 02:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
egonr kirjutas:
NB! Peale on kirjutatud et ideaalne mereveeakvaariumitele loodan et sobib ikka minule ka.

Mina isiklikult ei paneks seda akvaariumisse :shock:

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 02:48 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
seda et, ma nüüd ei oska küll midagi nende planktonitablettide kohta öelda, otseselt ei miskit positiivset aga samas mitte ka negatiivset. ainus mida ma öelda oskan on see , et sellised müüjad tuleks maha lasta... kuna sul kõigi eelduste kohaselt on magevee akvaarium, siis peaks ka kõik sinna sisse käiv olema magaveele spetsialiseerunud. põhjatablettide all mõtles andres toidutablette mageveelistele põhjakoristajatele. eeldusel et nende lagunemine simuleerib elu akvaariumis (mis tegelikult laias plaanis nii ka on). tablettide lagunemise tulemusena peaks tekkima bakterite koloonia vette...muidugi müüakse eraldi ka kohe pudelikestes neid baktereid. et lihtsalt lisad akva veele.

P.S. - IMHO (minu arvates) on see bakterite lisamine ja toidu pildumine käivitatavasse akvasse täielik kräpp. minu arusaamist mööda tekib see bakterikooslus sinna täitsa ise kui seal juba mõned taimed on. mina isiklikult olen pannud värskesse vette kohe mõned vallisneeriad - küll siis see bakter tekib. aga eks neid käivitamisi on igasuguseid.

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 02:57 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
ja siis veel üks asi:

ma annan sulle oma "retsepti"

1.pinnas puhtaks pesta ja siis akvaariumisse.
2. vesi akvaariumisse
3. kas kohe või järgmine päev mõned lihtsamat taime sisse (vallisneeria, crypt, vms).
4. peale esimest ööpäeva mõni kergem tigu ka sisse
5. võid mõned gupid vms, rämpskala sisse, testiks

ja nii see bakterikooslus tekibki

P.S. tegemist oli minu meetodiga, tesitel võivad teised olla. eelpool kirjeldatu pole ainuõige ega absoluutne. ma lihtsalt kirjutasin äärmiselt lihtsa variandi. eks siia hakkab tulema kohe varsti mahategemise-kirju minu meetodi kohta aga c'est la vie..

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 09:31 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
krdi mtf erid on küll ikka inimesed sõpruse pst. 222 aga yks asi oli seff ... neil oli seal kloun kala hästi ilus muidu tume ja punaste triipudega ... ja passis seal mingi taime vahel, mitte müüdav. Sellesse akvaariumi teda kahjuks ma panna ei saa :( aga siht on silme ees ... tahan saada seda kala koos selle taimega ...:D

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri: update
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 10:03 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Sai juurikale uppumine selgeks õpetatud :D ja yks taim niidiga kinni külge seotud ...;)

Pilt

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 [ 57 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver