foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 57 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 28, 2004 10:38 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
egonr kirjutas:
... neil oli seal kloun kala hästi ilus muidu tume ja punaste triipudega ... ja passis seal mingi taime vahel, mitte müüdav. Sellesse akvaariumi teda kahjuks ma panna ei saa :( aga siht on silme ees ... tahan saada seda kala koos selle taimega ...:D

Sa pead vist silmas seda vahekäigus olevat akvaariumi. Kui kala nägi välja umbes nagu alloleval pildil Premnas biaculeatus, ainult tumedam, siis on see seesama, mida mina seal nägin.

Pilt

"Taim", milles ta passib, pole üldsegi taim :wink: , pigem loom, tegelikult Entacmeae quadricolor anemoon.

Pilt

Tegemist on mereakvaariumiga \:D/ , kui sa seda ka unes näed, siis on õige koht edasiseks jutuks SIIN :!:, seal on praegu käimas jutt väikestest, nn. nanoakvaariumidest. Ka mereakvaarium võib olla väike, ainult et sellega toimetulemine on tunduvalt keerulisem kui suuremaga. Miks? The truth is out there...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 04:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2004 10:04
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Kuna olen ise ka algaja akvarist, siis väga ei julge suud pruukida, kuid ühtteist hakkab piltidelt silma.
Egon, sinu akvaariumi asukoht ei ole siiski parim, probleem tekib mürast ja vibratsioonist. Müraallikad on sul akvale mõlemalt poolt liialt lähedale sätitud ja akva alla oleks võinud sättida mõne müra ja vibratsiooni summutava vaibakese või plaadi.
Teleri ja muusikakeskuse pead kindlalt kaugemale tõstma, vaip on teisejärguline.
Edu!

_________________
45L akva (käivitatud 12.03.2004)
elustaimed 5 liiki, õunatigu, tetrad, mollid, ancistrus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 29, 2004 08:04 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
selles ongi probleem ... et midagi ei anna lihtsalt ümber paigutada ...:S aga kas sul on akva tulevikus käivitatud?

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 16, 2004 10:04
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
eeee... ups, märts ikka

_________________
45L akva (käivitatud 12.03.2004)
elustaimed 5 liiki, õunatigu, tetrad, mollid, ancistrus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 12:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Kurat ... juurikas on akva vee kollaseks teind veits ... lasin küll 2-3 päeva liguneda ja vahetasin pidevalt vett ... mis teha siis? juurikas välja võtta ... ma ei taha sellist kollast vett ... ja teine asi täna hommikul avastasin et mulle on tekkinud akvasse elanik ... väike läbipaistev tigu uhas mööda akva klaasi ... imepisike ... tuli vist taimedega kaasa ... võib selle sinna elama jätta vist .. täna tahaks kalad ka sisse panne mõned ... gupid vist ... 4 tk näiteks ... aga mis selle kännuga saab? :S

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 12:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
ajapikku peaks see värv ära kaduma, veevahetuste käigus. siin ka teisi selliseid muresid olnud. eraldi küssa et kui kollaseks ta teeb. õrn vine ei tohiks midagi hullu olla. kui on ikka konkreetselt kusekarva siis võta välja ja leota kuskil veel - sagedaste veevahetustega

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 02:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Ise panin kah juurika akvasse .... (mitte kodumaise) .... ja ei ole miskit vett värvinud ... leotasin ainult ööpäeva (kui nii paljugi) ja vett vahetasin 3 korda.
Lasin kraanis kuuma vett lihtsalt. Samas võibolla lihtsalt seda õrna värvi ei märka .... aga sellisel juhul ei ole ju vahet. Ise olen rahul. Ja samas selline veitsa kollakas-pruunikas toon on kohati päris äge .. oleneb muidugi kaladest kah .. aga tekitab sellise veitsa süngema ja looduslikuma mulje ... nagu päris veekogu põhjas :D

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 04:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Hertsogi akvaariumi käivitamise retseptiga olen 100% nõus. Ise olen nii kolm akvaariumi tööle pannud ja probleeme pole esinenud. Aga kui keegi soovib 6-8 nädalat oodata... laske käia, nii saab ka.

__________
Anu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 05:00 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Aga kui keegi soovib 6-8 nädalat oodata... laske käia, nii saab ka.


Anu, sa ei ole täisvarustuses tihedale ja nõudlikule taimestikule orienteeritud kasti käivitanud...
Või vähemasti ei ole sa sellest siis rääkinud...
Akvaariumil ja akvaariumil on vahe vahel...
Paranda mind, kui eksin...


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 09:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Tõsi, mina tõesti ei ole aga näiteks see tegelane on:

http://mike-edwardes.members.beeb.net/plant/lotech.html

Tema ootas istutamisega nädala ja kalad pani sisse kaks päeva peale istutamist.

Tean et läheb teemast mööda aga... Oma viimase akvaariumi (mis on 10 liitrine) sisustasin järgnevalt:
kast 10 liitrit
valgustus 40 W osrami taimekasvatuseks mõeldud pirn (annab 5X vähem valgust, kui valgustoru seega "tavamõistes" 0,8 W/liitrile)
ilma filtrita, ilma soojendita, päeval paistab aknast päike otse akvaariumile (keskmine temperatuur 25 kraadi).

esimene päev: 24 h seisnud vesi sisse+pinnas (tavaline peeneteraline kruus) kohe ka taimed. Lisasin tilga tavalist toataimedele mõeldud vedelväetist.
teine päev: elanikud sisse (5 aafrika kääbuskonna)+mõned väikesed teod.
Taimed kasvavad, toodavad hapnikumulle kuna kast on igas mõttes mini siis peab neid varsti pügama hakkama.

Siiamaani olen vahetanud ühe korra vett (20%) ja siis nühkisin pisut vetikat seinte pealt maha.

Praegu 3 nädalat hiljem ootan ikka millal need probleemid siis hakkavad...
_______________
Anu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 10:31 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Jah, see kõik on väga kena.
Nagu ka varem olen öelnud - sina oled kogenud akvarist ja oskad erinevaid nüansse hinnata ja ohu märkidele vajadusel reageerida...
Mulle ei valmista samuti probleeme kast kohe käima vedada...

Aga mida teeb inimene, kelle jaoks on see esimene kast ja tema soovid nig ootused on väga kõrged...
Ta teeb väga imelikke asju, mis on loogikavastased ja mida üles lugeda pole siin ilmselt vaja...
Ja siis juhtub asju... :shock:

Aga võib-olla ongi hea kogu jama läbi kogeda ?
Teisalt võib see viia loobumiseni...
KOlmandaks oleks muidugi elementaarne, et inimene on enne kasti soetamist põhjalikult eeltööd teinud - elu näitab aga muud...

Sestap olekski selline kaunis 6-nädalane tsükkel alguseks lollikindel...
Samas ei ole ma ka nii naiivne, et keegi seda järgida võtaks - alguses on alati kiire :P

Seega austan ja jälgin huviga sinu tegemisi ning ootan pikisilmi mingitki toetavat pildimaterjali... (:shock: :shock: :shock:)

Akvaariumime on erinevaid
Akvariste on erinevaid
Tehnoloogiaid on erinevaid

Parimat,
Tiff


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 30, 2004 10:54 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
jah, tehnoloogiad on erinevad. mina omalt poolt püüdisngi anda retsepti algajale. lollikindel meetod kuidas akvaariumit üles seada. ning vaevalt, et kohe orienteerutaks tihedale ja nõudlikule taimestikule. võib ju üritada, aga vaevalt et algajal se õnnestub. see oleks nagu peale õhtust vahekorda hommikul sünnitust oodata...natuke läheb ennem ikka aega :wink:

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri: no nii
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2004 08:22 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Kännule on mingi imelik kiht peale tulnud vt. pilt

Pilt

mis asi see on ??? tundub väga kahtlane ...

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2004 10:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 27, 2004 02:43
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Kristiine
kas keegi tea midagi siis??? igatahes võtsin juurika ära ... ja likku uuestu peab vist ikka korralikult läbi keetma ...

_________________
54L Juwel
käivitatud 27 märts 2004


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 31, 2004 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Keeta vast ei ole mõtet ... läheb äkki pehmeks ja hakkab lagunema .. siis ei jõua ka põhjakad seda sodi ära 'süüa' mis sellest juurikast eralduma hakkab.

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 [ 57 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver