foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 11:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
nagu ma ütlesin on mul vaja esimesed asjad osta... seega ma olen mõelnud ja uurinud ja puurinud(jne) ja ma hektel mõtlesin et oleks vahva teha n-ö needed list kuhu tuleks asjad järjekorras ja rahapidi panna, hiljem tegevused :) its going to be a long road, but after that- salvation, seega:
1. akvaarium( olen valinud suuruseks 60-85l , kast seega u. 400-700.-
2. kaas.. selle kohta ei tea öelda kas kaasas(parandage mind kui eksin oke?)
3. valgustus. umbes 200-300 eeku peaks asja katma
4. filter/pump kuskilt lugesin et 500-600 eek
5. taimed. paar nutsakut vb saab kuskilt ja kui ei saa siis plaanib 150 eeks
6. kala :wink: . selle kohta pole veel otsustanud keda just võtta kuid kui teil on soovitusi täielikule võhikule siis need on loomulikult teretulnud :? . ei hakka selle kohta huupi pakkuma kuna tõesti tunnistan et ei jaga teemast s*****i.
7 sisustus. 100-150 eeks peaks ka asja katma
koguhind: kaladeta pole võimalik arvestada aga kaladeta oleks muidu1800-2000 eeks

hmm.. huvitav mis mul välja jäi? hetkel ei tule meelde aga kui teil on tore mõistlik meel ja hea syda :D siis vb te aitate mul natukenegi kainet mõistust leida siin ilmas mis on täis idiotte ja nendest kaasnevaid ohte

ette tänades


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 11:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
1. osta mingi starter komplekt, maksumus umbes 1500.-
vaata sealt hinnakirja all on olemas täitsa soodne täiskomplekt kids 60.
http://www.kalake.ee/
2.siis ei pea seda enam ostma kui valid selle variandi, kuna seal kõik see juba olemas.
3.----"----
4.----"---- ja saab ka odavamalt fan tüüpi sisemised filtrid sobivad sinna ideaalselt kusagil 300 läheb sinu filter.
5.saad siitsamast foorumist ära anda artikli alt sokolaadi vastu, tuleb odavam.
6.loe siit natsa saad kindlasti targemaks.
/404.html
7.see juba on jah sinu enda valik ja võib ka kallimaks minna.

siia juurde lisaks kindlasti 1 kahva, 1 sifoon millega põhja puhastada ja samas saad ka veevahetuse sellega tehtud, siis veel mingi 10l ämber millega oleks hea seda vett tassida, siis veel mingi nõudepesu svamm, mis oleks ühelt poolt tugevam, et saaks klaasile sadestunud vetikat probleemideta eemaldada ja muidugi võiks olla ka mõned veetestid.


Viimati muutis mrst, Teisipäev Mär 28, 2006 09:58, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: re:mrst
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 11:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
see kids 60 on päris vahva kuid see oli 54 l... tahaks nagu ikka natu suuremat... niii 70 ringis või rohkem :) . Kalade osa aaditsatõdedest olen läbi lugenud kuid seal oli asjast minu jaoks nats liiga yldiselt. äkki keegi soovitaks läbi ja lõhki lollikindlaid kalu. to mrst: mis sa sellest teenie 80-> 96 l arvad? kas läheb sips raskemaks või saaks hakkama, ise pooldan suuremat varjanti.
lisaks tuli veel kysimus kuda ma co2 te vette taimedele hakkan panema? nad surevad ju ää kuna selle fotos asjaga nad ju toitu saavadki ja selleks vaja co2


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 11:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
1. 63 l akva hind on 345 kr
2. kaas kuskil 500
3. niiskuskindel valgusti 950, juurde veel lambitorud mingi 120-150 kr tükk
4.Sisefilter 450-550 (eheim), kui foorumit jälgid, saad siit odavamalt
5. Taimed al 55kr tükk, siit foorumist saad šokolaadi eest
6. Sellisesse väikesesse akvasse saad panna nt guppisid ( 25 kr), mõksabasid (35 kr), platysid ( 30-45 kr), neoone (15 kr) mollisid (50 kr), mingi väike põhjakoristaja ( 45-80 kr)
7. Sisustuse koha pealt, põhjakruus maksab 12 kr/kg, seda läheks mingi 7-8 kg, juurikad on u 150 kr/kg, laavakivi 55kr/kg, dekoratiivkive poest osta on liiga kirves minu meelest.
Termoregulaatorit on ka vaja (200-300 kr,kui just kuldkalad ei taha sisse panna) :D

Teine variant on osta nö stardikomplekt, nt Juweli Rekord, kus on valgustus ja muu tehnika juba sees. Algajale on see minu meelest paras. 70 l stardikas peaks natsa üle 2 tuhande maksma.

Juurde tulevad sul veel sellised asjad: sifoon, voolik, ämber?, toit, paar testikomplekti võiks ka soetada, kahv...

Kindlasti pead südameasjaks omale tegema, et pead regulaarselt vett vahetama ja korralikult põhja puhastama. Toitmise koha pealt kui kalad päeva söömata jäävad, pole see veel maailmalõpp :P Ette ja tagantjärgi ei tohi sööta, samuti ei tohi üle sööta, siis tekivad sul akvas probleemid nagu vetikas, nitraatide üleküllus...

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 11:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
jah mida suurem seda parem iseenesest, kui midagi viltu hakkab akvas minema siis ei käi see nii kiiresti kui väikses purgis. see 96l pole midagi paha õelda, filter on sisemine eheim mudelit kahjuks ei oska õelda, soojendi on minuteada jäägri toodan mis on ka ausees kaubamärk, aga 1 halb asi nende komplektide juures on valgustus, mis on neis ebapiisav, vajaks natu ümberehitust, siin foorumis tehnika all on sellest kah päris mitu juttu, co2 te ma kohe alguses lisama ei halkkaks, las taimed ikka hakkavad korralikult juurduma ja harjujvad olukorraga, iseenesest ei soovitata co2-te lisada enne kui on niipalju taimi et suudavad seda tarbida, ja nede hulk võiks siis olla sellises mõõdustikus, nagu akva tagasein leks taimedega kaetud, muidu lihtsalt kaasitad seal oma kalu ja siis on paha paha.
nüüd sai vist suht keeruline ja segane jut, kui midagi puusse panin siis parandage.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 11:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
nendes komplektides peaks 2010 või 2008 eheimi filtrid olema, aga ma pole Kalakeses neid juba tükk aega näinud, minu meelest neid ei tellita enam.

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri: ehm
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 12:03 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
sain sust vist suures plaanis aru... vist... aga selle valgustusega on nii et kas on võimalik sinna lihtsalt tugevam allikas panna või tuleb kohe uus kaas osta/teha ja sinna osta tugevam valguseallikas. juhul kui teha siis mina isiklikult ei oota endast eriti head tulemust(erapooletu ja väga õige arvamus)ning juhul kui peaks isegi selle asja ostmiseks minema(akv ilma hea valgustuseta) ning peaks minema uue kaane tegemiseks( juhul kui ei saa sobivat kena kaant osta) siis oleksin loomulikult huvitatud inimestest kes oleks nõus mingi raha eest seda nö kaant valmistama ning juhul kui kohe mitte midagi yle ei jää siis tuleb teha naturaalmajandust-> kõik ise


edit... lisame siis siia ka selle et kui palju umbes saaks neid kalu sinna ytleme 80 l akvasse toppida. yks ytleb cm l kohta, teine cm laiuses kohta kolmas kes-teab-mida. MIS ON KÕIGE USALDUSVÄÄRSEM MEETOD? see oligi editi mõte.täname


Viimati muutis just_another_guy, Reede Mär 03, 2006 12:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 12:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
Siit saad lugeda kaane ümber ehitamisest ja näed teadjamad mehed ära, kelle käest nõu küsida /tehnika/5717/index.html

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 02:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
1. Soovitan valida kohe 100l. Hea suurus, selles mõttes et sellises suuruses akvaariumis saab juba teistsuguseid ja mitmekesisemaid. Soovitan kuskilt tellida, sellepärast, et siis saab rohkem erinevate mõõtudega katsetada. Erinevates kohtades erinevad hinnad. Alla 500 peaks kasti ikkagi kätte saama.

2. ja 3. Kaas on juba rohkem enda ilumeele ja rahakoti otsustada. Üks võimalus on see komplektakvaariumiga kaasa saada. Seda eriti ei soovitaks, kuna nt. Juweli komplektidel on ainult üks valgustoru ja seegi taimede jaoks ebapiisav. Teine on see loomapoest tellida. Probleemiks võivad tekkida akvaariumi mõõdud, kuid muid nurisemisi kuulnud pole. Kolmandaks on kõik ise ehitada. Juhendeid on terve internet täis, kui ise uurida tahad. Neljandaks on hoopis kaane ära jätmine. Tekib rohkem välisveekogu tunnet ja kaas ei sega igapäevasel akvaariumihooldusel. Seljuhul tuleks kasutusele rippvalgustus. Seal oleneb, kas teed ise või ostad nt osa poest ja teed ülejäänud ise. Kokkuvõttes on veel neid kaane ja valgususe variente, kuid jutt sai isegi pikk. Kaante hinnad varieeruvad 1000 ümber, peal ja all.

4. Jällegi erinevaid variente ja hinnaklasse. Filtri tüübid on nt. välisfilter, sisefilter jne. Mina soovitaksin sulle sisefiltrit Eheimi firmalt, kuna a) sisefiltrid on tavaliselt odavamad; b) Eheimi toodangu kvaliteet on kõrgem, kui mõnel teisel. Filtri ostmisel on vaja teada seda, et filter peaks tunnis vähemalt 3 korda akvaariumi kogu vee endast läbi pumpama. Filtrite hinnad jäävad nii 500 krooni juurde.

5. ja 6. Alguses saad siit foorumist kas täitsa tasuta, või magusakraami eest.

7. Ei soovita mingeid lossikesi ja luukeresid, kuna need näevad tavaliselt akvaariumis üsna maitsetud välja (nagu mobiilipoes mobiilikestadki). Akvasse sobivad aga nt. erinevad kivid ja juurikad. Viimasega on veel see jama, et see tuleb a) poest osta või b) rabast tuua. Tuleb meeles pidada, et akvaariumi ei tohi toppida igasuguseid saastunud jms objekte ning akvaariumi pandavad objektid tuleb enne kergelt läbi keeta ja loputada.

Lisaks veel muud asjad:
Kruus. Tavalisse akvaariumi sobib 2-6 mm fraktsiooniga. Hea nipp on osta seda ehituspoest. Seal maksab kilo nii 1 krooni ringis, aga loomapoodides maksab kilo üle 10 krooni.
Sifoon, kahv, ämber ja nõudepesunuustik. Viimane kasutamata ja immutamata. Kõik kokku peaks minema alla 100 krooni või selle ringis.
Veetestid. Enim soovitatud on Sera dk/kh ning nt JBL ph, no3.
Söök. Vastavalt kaladele.
Soojendi. 1w/1l. Troopikakalade jaoks on soojendi väga vajalik. Regulaatoriga soojendi hind peaks jääma alla 500 krooni.

PS: valgust läheb 0,5W/l.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri: ee.. tänud
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 07:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
mulle on nagu otse söödetud palju kasulikku infot ning loomulikult olen ma väga tänulik :wink: tahtsin lihtsalt et te seda teaks :D . oke, veel oleks saurlygienile või kellegile muule teadjale inimesele veel see küsimus et mis on see vahva koht kus saaks 100l kasti alla 500 krooniga?
niipalju kui ma tean(ja ma tean vähe) on need kasti hinnad >100l kastidel ikka poes rohkem kui kopikas kallimad( tean et juttu pole hetkel just poest kus kast 500kr aga ok) sooviks lihtsalt teada kust seda saada, kasvõi mõni juhatav link kui kellelgil enam pole viitsimist mulle 25 rida moraali lugeda :) .
muidu on selle info eest vägatänulik kuna see on suht kõik(või peaaegu kõik)
mida yks võhik võib vajada enne akvaariumi soetamist :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Ma soovitan sul seda ise uurida.

Mõned lingid:
A-Akvaarium
Akvaariumistuudio (see on vist see, mida Kadrioru Akvaariumistuudios hüütakse, aga täpsemalt ma ei tea)
Kalake

Tee hinnapäring ja siis vaata, kus kohast tellid.

_________________
:/


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver