foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Juweli kaas
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2006 05:45 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Soovin Juweli kaane alla teised lambid panna, aga selleks pean lahti saama ballastipesalt liimitud katte
Proovisin algul vaibanoaga ääred üle käia ja siis kruvikeeraja ja pahtlilabidaga lahti kangutada, aga lõhub nii päris palju kaane äärt.
Kas keegi oskab nõu anda, kuidas kõige viisakamalt sellelt ballastiosalt see kate maha saada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2006 06:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2005 06:10
Postitusi: 92
Asukoht: Põlva
Minu mees saagis rauasaelehega.Päris kähku käis see tal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2006 06:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 02, 2005 06:10
Postitusi: 92
Asukoht: Põlva
Lugesin nüüd uuesti ja sain aru et sa tahad seda pealmist kaant maha saada.See tuli meil küll lihtsalt noaga kangutades.Võib olla oli viletsalt liimitud.Rauasaelehega saagis ta kaane altpoolt selle karbi lahti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 19, 2006 07:39 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Suur tänu anx
Minu Juweli kaanel tundub see pealmine plaat küll väga tugevalt liimitud olevat, aga eks ma kangutan siis edasi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2006 12:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 15, 2004 10:10
Postitusi: 53
Asukoht: Keila lähistel
Tere tere

see keskel olev plast kobakas on päris "mehiselt" seal kinni ja mis kõige hullem ta on seal topeltpõhja ja stuffiga. Kinni on ta pandud mitte liimiga vaid "kuumalt" :? kui sa seda niisama seal kangutama hakkad lõhud kaane ära.
Parim viis kuidas sa selle sealt kätte saada on nii:
vaata piltti albumist
tegin kiire vabakäe ristlõike, jämedate noole kohtadest lõika ta lahti, saad selle sisu kätte. Servad mis püsti jääbad murduvad hiljem mõistlikku jõudu kasutades ilusti ära. Proovi võimalikult tervelt see kupatus sealt kätte saada, saad hiljem uuesti ära kasutada :wink:

Kui nyyd see plast kupatus käes võta terav teibinuga ja lõika ta peenete nooltega näidatud kohast lahti. Saad sisu kallale.

Nüüd edasine on sul oma mõttelend mis moodi sa teed. ma tegin olemas olevaid asju kasutades selle täidasa ümber ja 112l juveli kaane all on mul nyyd 4x18w. ja mis mulle omale kõige rohkem meeldib, olemasolev ava jäi ka 90% ulatuses paikka. Ainuke mis juurde tuli muretseda oli väline lisaballast. Ku mul poleks plaanis täiesti uue kaane ehitamist siis oleks ma sinna pannud elektroonse ballasti ja kõik 4 lampi oleks saanud siis oma vajaliku toitte läbi selle 1.
je veel KOGU see upatus mahub mul nyyd 1 nurkka risti kaanega 8)

Kui küsimusi, siis anna aga teada :roll:

Best
Tony


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2006 02:10 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Tänud, tony
Mainisid topeltpõhja, aga sinu joonist vaadates tundub et ikka ülemine pool on topeltkaanega vist? (kaane peamine pool on ühtlane, see ballastikamber jääb ikka sissepoole, akva poole).

Küsin täpsustuseks üle: kui ma lõikan kaanel selle sinna külge sulatatud ballastiluugi välja, siis seal see veel teine "karp" mille sees see ballast siis on? (kui nii siis võibolla õnnestub lihtsalt olemasolevale teine toru ja ballast kõrvale panna)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2006 03:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 15, 2004 10:10
Postitusi: 53
Asukoht: Keila lähistel
Kivi kirjutas:
Mainisid topeltpõhja, aga sinu joonist vaadates tundub et ikka ülemine pool on topeltkaanega vist?(kaane peamine pool on ühtlane, see ballastikamber jääb ikka sissepoole, akva poole).


Just, pilt sai tehtud nii nagu sul oleks kaan maas ja sa vaatad talle sisse

Kivi kirjutas:
Küsin täpsustuseks üle: kui ma lõikan kaanel selle sinna külge sulatatud ballastiluugi välja, siis seal see veel teine "karp" mille sees see ballast siis on?


Mis moodi ma seletan :roll:
kaane külgservad on 1 kordsed, aga see külg mis on "liimitud" kaane külge on 2kordne. Kui sa vaatad joonist, siis seal on ka näha. Kui sa lõikad (mina väikse relakaga) sealt servapealt ( paks nool ) asja lahti, siis saada sa selle plast kobaka kätte. Kui sa selle oled ära teinud siis saad sa ka kohe aru mis moodi edasi käituda.
PS kui sa hakkad ka relakaga lõikama siis otsi mingi freesketas sinna otsa, kuna minul hakkas ta PVC'd sulatama mitte lõikama. Frees omab kindlasti paremat lõikeomadust. usun et kui akutrelli otsa mingi asja osta/ehitada/aretada peaks päris hea saama, pöörded ka PALJU madalamad ja sellest tulenevalt hõõrdumin ja kuumus väiksem.

proovin õhtul kodus paar piltti ka üles panna

Best
Tony


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2006 06:15 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:49
Postitusi: 124
Asukoht: Rakvere
räägite te siin ikka samast juweli kaanest?
st. Rekord seeriat saab avada vaibanoaga, kuid muud juwelid vajavad tõesti nati rohkem abivahendeid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 20, 2006 11:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 15, 2004 10:10
Postitusi: 53
Asukoht: Keila lähistel
õdak

nu mul on juweli oma ja kogu minu poolt jagatud info siis juweli kohta

lubasin piltte, panin albumisse
keskmise lambi asemel oli siis umbes see elektri osa mis ära lammutatud sai. Samast järgi jäänud materjalist ehitasin siis ka uue "kambri" mis on mahtus täpselt vasakusse serva (28cm) ja niiskuskindlaks sai ta kuumaliimiga tehtud.
Algul oli töös 2 lambiga ja kui välises korpuses ballasti leidsin, siis panin 2 tk juurde. Enne oli kogu kaan ja elektri osa ehitatud 98% samadest materjalidest millest ta enne koosnes, 1% on mõningad juhtme vahetused ja 1% läheb kuuma liimi arvele 8)

Väga "ilus" ta ei saanud, juhtmeid palju, kuid ajutise lahendusena kuniks uue kaaneni on ta piisavalt hea. Kui uue kaane valmis saan ja see ka norm toimib, siis viskan ka joonised siia kuhugi üles.
Uues kaanes saab olema koht 4 toru jaoks, kohad öövalgustus led'ide jaoks, norm elektrilahendus (pääseb igakell juurde), ilus ruumikas koht elektroonika ( kui Flech oma kontra valmis saab ja jagama nõus on :wink: ) ja ballasti jaoks, jahutusvendid ja teiselpool siis ka ilus lahendus sissetõmbeavade kaudu. Materjaliks 8mm veekindelvineer.
Vot sellised plaanid siis.



Best
Tony


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 21, 2006 01:10 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Tänud tony
See et see ballastisüvend välja lõigata ja selle asemele toru panna on väga hea mõte, ja ballast mahub ka ääre peale.
Ma esimese hooga mõtlesin, et jätan selle ballastisüvendi alles, aga panen sinna sisse lisaballasti või siis uue ja üritan lisatoru kuhugi ära mahutada.
Aga kui kaane põhi sile, nagu tonyl, siis rohkem mängimisruumi :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 11, 2006 10:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 18, 2006 02:37
Postitusi: 31
Asukoht: Pärnu
Lõpetasin eile operatsiooni Juwel Rekord 120 kaanega. Esmalt kangutasin ära tagumise pika kaaneluugi - peitel vahele, siis näpüd ja nii ta pool meelitades tuli. Siis võtsin kätte rauasae lehe ja ca tunniajase higistamise peale oli ballastikamber kaane küljest lahti nüsitud. Kavatsen kaaneluugi tagasi liimida ja tekkinud ruumi (esimestest toimisluukidest tahapoole) mahutab vabalt kõrvuti kolm toru ära. Kaanele tuleb vist keskkohta ka mingi tugevdus välja mõelda - jäi teine natuke vedalavõitu ja kipub keskelt nats läbi vajuma.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver