foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
lotukene kirjutas:
Mul 1 küss veel... Kas nii ei või, et ma võtan nii palju puhast vett akvast ära ja panen kuskile mujale ja siis pesen kivid ära. sest see ''kaka'' on kõik kivide all... Seda on juba näha.


Kas sa mõtled, et sa nagu tõmbad jäägid vahepeal ära ja paned sama vee jääkideta tagasi? Nt. kahe veevahetuse vahel. :?:

lotukene kirjutas:
Ma tean seda. Aga millega !!!!!!! :idea:


Sifooniga. :P

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Ma mõtlesin niimoodi, et võtan ära nii palju seda eelmist vett kui on vaja noh nii palju kui tuleb seda peaaegu puhast. siis panen selle kuskile purkidesst või ma ei tea veel kuhu. siis pesen selle ''kaka'' sealt ära. koos kividega, sest see on kõik kivide alla vajunud. (Mul on see mull, seal on ju paha sifoonida.... ) nii kui kivid on puhtad siis panen selle vee tagasi + puhast vett juurde....

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
ja kui sul sifooni pole : siis osta või meisterda ise :wink:
vanat vett ära küll tagasi pane vaid uus vesi :idea:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Kuskil ju öeldi et tervet vett ei tohi vahetada... :roll: :?: :?: :?:

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
lotukene kirjutas:
Ma mõtlesin niimoodi, et võtan ära nii palju seda eelmist vett kui on vaja noh nii palju kui tuleb seda peaaegu puhast. siis panen selle kuskile purkidesst või ma ei tea veel kuhu. siis pesen selle ''kaka'' sealt ära. koos kividega, sest see on kõik kivide alla vajunud. (Mul on see mull, seal on ju paha sifoonida.... ) nii kui kivid on puhtad siis panen selle vee tagasi + puhast vett juurde....


Nojah... Tegelikult saab mullist vägagi normaalselt sifoonida. Sinu pakutud võimalus tekitab minu arust kaladele mõtetult stressi.

Kuid. Kuna akva maht on väike ja kruusa vähe on see siiski mõeldav.

Nt. Alustad veevahetust t tõmbad vee akvast välja koos kaladega, pesed kruusa ära ja paned kalad koos osa veega tagasi ning siis puhta vee.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
ei tohigi vahetada tervet vett, ja ega sa ju puhastamise ajal kogu vett välja ime :shock: vaid KUNI 20% veest .

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
saurlygien kirjutas:
lotukene kirjutas:
Ma mõtlesin niimoodi, et võtan ära nii palju seda eelmist vett kui on vaja noh nii palju kui tuleb seda peaaegu puhast. siis panen selle kuskile purkidesst või ma ei tea veel kuhu. siis pesen selle ''kaka'' sealt ära. koos kividega, sest see on kõik kivide alla vajunud. (Mul on see mull, seal on ju paha sifoonida.... ) nii kui kivid on puhtad siis panen selle vee tagasi + puhast vett juurde....


Nojah... Tegelikult saab mullist vägagi normaalselt sifoonida. Sinu pakutud võimalus tekitab minu arust kaladele mõtetult stressi.

Kuid. Kuna akva maht on väike ja kruusa vähe on see siiski mõeldav.

Nt. Alustad veevahetust t tõmbad vee akvast välja koos kaladega, pesed kruusa ära ja paned kalad koos osa veega tagasi ning siis puhta vee.


Nojah. võtan kalad välja ja siis vee ka. ja siis pesen kruusa ''kakast'' puhtaks.. ja siis panen vana vee tagasi ja panen puhast juurde.

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
sa ju põhimõtteliselt teed iga kord hakkad akvaga otsast pihta nii küll ei tehta loe kõik sifoonimise ja veevahetus teemad läbi enne kui midagi teed...see oleks minu soovitus :idea:

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Appiiii!!!!!!!!!!! Mul on ju väike akva... See võtab võibolla kõige rohkem tund. ja nii saaks minu meelest selle s*** kõige lihtsamalt kätte... :roll:

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
teed valesti seda!
sifooniga saab väga kergeltt määrata väljavoolava vee hulka.
sa peaksid vahetama välja 20% veest ja kohekindlalt mitte nii palju et kalad välja võtad ja põhjakruusa!muretse sifoon!nii ei saa ju teha veevahetust nagu sa teed!sul kald stressi ei lähe?

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 08:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Kuskohast ma selle sifooni siis saaks... Pudel mul on aga kuskohast ma vooliku saaks ja mul ei ole õrna aimu kah kuidas see toimima peaks...
Esimeste kaladega vahetasin alati terve veee ära kuna ma ei teadnud et ei tohi... Aga nüüd tean... Kuidas ma siis seda teen kas ma siis ei või teha nii et pesen kivid ära ja panen natuke üle poole vana vett tagasi ja ülejäänud uue vee....

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 03:45 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 06:52
Postitusi: 66
Asukoht: Keila
Sul on nii väike akva, et pudelist sifoon jääb suureks. Kasuta sifooni valmistamisel pudeli asemel süstalt (kuskil siin foorumis on ka valmistamis õpetus) või osta poest kõige väiksem sifoon. Voolikut saab muidu osta näiteks Ehitusmarketist (seal on odavam, kui Zoo keskuses). Käib see aga nii nagu voolikuga vee laskmine kõrgemal asuvast nõust madalamal asuvasse nõusse; sifoon on selleks, et kivikesed ja liiv põhja puhastades "sodiga" kaasa ei tuleks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 21, 2005 10:14
Postitusi: 81
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tegelikult pole ka sellest suuremat draamat, kui mõni kivike voolikuga välja tuleb. (saad ju tagasi panna) :) Nii väikeses akvast - tõesti, süstlast tehtud sifoon oleks mõistlik või lihtsalt voolikuga põhjast jama välja korjata. Kusjuures - peenema vooliku otsa, mida nad müüvad istub med. süstal "kak raz". Muud polegi vaja, kui sisu välja kangutada ja voolik taha. Imemisvõimsus natuke nadim kui lihtsalt voolikul...millegipärast..pole füüsikas eriti tugev :oops: .

_________________
~100 liitrit vett ja peotäis torntigusid, 2x botia, 2x ancistrus, neoonid ja gupid
30 l - kardinalid+ 1 x kollane ancistrus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 05, 2006 02:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 26, 2005 04:51
Postitusi: 41
Asukoht: Tõravere, Tartumaa
konn kirjutas:
Nii väikeses akvast - tõesti, süstlast tehtud sifoon oleks mõistlik või lihtsalt voolikuga põhjast jama välja korjata. Kusjuures - peenema vooliku otsa, mida nad müüvad istub med. süstal "kak raz". Muud polegi vaja, kui sisu välja kangutada ja voolik taha. Imemisvõimsus natuke nadim kui lihtsalt voolikul...millegipärast..pole füüsikas eriti tugev :oops: .


Sifooni otsast (sealt, kust sodi sisse tuleb) tuleb mingi aja jooksul sisse täpselt sama palju vett, kui voolikust samal ajal ämbrisse voolab.

Vee voolamise kiirus voolikus on põhimõtteliselt tingitud ainult sellest, kui madalal ämber akvaariumi veepinna suhtes on (proovi, tõsta ämber nii kõrgele, et seal oleva vee tase on ainult veidi madalamal akvaariumi veetasemest..). Vee voolamise kiirus ei tohiks ideaalis sõltuda vooliku läbimõõdust. Kui akvaariumis vee tase langeb ja ämbris tõuseb, muutub ka veevool aeglasemaks (ja lõppeb, kui veepinnad on samal kõrgusel).

Kui vee voolamise kiirus voolikus on nt. 10 cm sekundis, siis ühe sekundiga voolab torust välja 10 cm pikkune ja toru läbimõõdu jämedune "veevorst". Sentimeetrise läbimõõduga torust tuleb sama ajaga 4 korda rohkem vett kui poolesentimeetrise läbimõõduga torust.

Asendades muist voolikut "jämedamaga" (st. sifooni otsaga), siis voolab selles osas vesi aeglasemalt, sest nii sifooni otsa kui voolikut peab sama ajaga läbima sama veehulk. Ja voolava vee hulk on paika pandud vooliku (väiksema läbimõõduga) läbilaskevõimega. Ehk siis eelmises lõigus toodud näidet teisipidi pöörates: poole cm läbimõõduga vooliku ja 1cm läbimõõduga sifooniotsa korral voolab vesi sifooniotsas 4 korda aeglasemalt kui voolikus (näiteks siis 10cm/sek ja 2.5cm/sek).

Kui nüüd sifooni ots on vooliku jaoks liialt suur saanud, on selles vee vool nii aeglane, et reklaamides näidatud kruusakivikeste hüplemist suure tõenäosusega ei näe. Eriti kehval juhul ei saa isegi sodi kätte (nt. 0.5l plastpudel ja poolesentimeetrine voolik ;-)).

Et väga pisikese akvaariumi korral kogemata mitte liiga palju vett välja lasta, võib üks kord ära mõõta, kui kiiresti vesi välja tuleb. Nt. pooleliitrise purgi sisse vett lastes ja selleks kulunud aega ära mõõtes (pea igal mobiilil on stopper olemas..). Näiteks: pool liitrit poole minutiga -> liiter minutis -> 10 liitrit 10 minutiga. Ja edasi jääb üle ühe silmaga vahel kella kaeda, teisega ämbrit.. :-k Ahjaa, see töötab siis, kui akvaarium on nt. laual ja ämber piisavalt madalamal, näiteks põrandal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 19, 2006 03:19 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 15, 2006 03:22
Postitusi: 12
Asukoht: Edinburgh
hm, just avastasin, et Starteri pudelil on peenike kael. Järgmisel veevahetusel proovin ära, loodetavasti saan kruusa keerlema:)


Üles
 [ 47 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver