elts kirjutas:
Mõned näited:
Peale kalade ravimist vaheta alati kogu vesi ära, desinfitseeri kogu akvaarium ja pane uus vesi "vananema". - Hmmmm.
Veel läheb vaja
...
- bakterikooslus (näiteks Biostarter) - no ega ikka ei lähe küll vaja. Sissetöötamisel võib heal juhul kui on värske sellest isegi abi olla, hilisem lisamine veevahetuste ajal nagu tootjad soovitavad on aga kalapoe sponsoreerimine.
KRUUS - kruus osta kindlasti akvaariumipoest, selles pole haigusi nagu loodusest võetud kruusal. - autor vist poega seotud?
Akvaariumi veel tuleb lasta seista kindlasti vähemalt nädal kuni kaks, enne kui esimesed kalad sisse lased. Tegelikult tuleks sellega aga oodata isegi 1,5 kuni 2 kuud. Alles siis on vesi korralikult vananenud ja kalade eluks vajalik bakterikooslus tekkinud (kõigepealt peab tekkima ammoonium, millest toitub nitrosomonas`e-nimeline bakter, töödeldes ammooniumi ümber nitrititeks, millest omakorda toitub nitrobakter). Üldiselt - mida kauem vesi seisab enne kalade sisselaskmist, seda kasulikum neile. - vesi võib seista omaette kasvõi aastaid, kui sinna ei jõua bakterite jaoks vajalikke toitaineid ammoniaagi näol siis sissetöötamist ei toimu. Muide, ammoonium ja ammoniaak pole päris üks ja sama - ioniseeritud ammoniaak ehk ammoonium (NH4+) on kaladele ohutu, ioniseerimata ammoniaak (NH3) on aga kaladele mürgine. AFAIK (minu teada) Nitrosomonas kasutab ammoniaaki, pole öeldud et see just ioniseeritud kujul peaks olema.
Nitraadi tase peab kindlasti olema alla 50. - päris vägev number, kas pole?
Kui su akvaariumis on elustaimed, siis väeta neid kord kuus spetsiaalse akvaariumitaimede väetisega (mõned allikad soovitavad isegi iga kahe nädala tagant väetada). - kui jutt on vedelväetistest siis tegelikult on nii et mida vähem korraga ja tihedamalt seda parem, ideaalne oleks kord päevas, kord kahe nädala tagant on harva.
Pruunvetikaid hävitavatest kaladest võiks esile tuua Otocinclus`t, selle kala puuduseks on tema suur kasv, st vajab suurt akvaariumi. - no comments.
Jne. See oli kiire ja põgus sirvimine, küllap seal leidub veel mille üle imestada. Muidugi enamus juttu on asjalik.
Ehk siis algajatele soovitaksin siiski foorumi artikleid
/404.html.