foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 18, 2016 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Olen kalu alati imetlenud, aga endal pole olnud midagi peale lapsepõlves kaussi püütud konnakulleste, ja needki suutsin saiaga lõhki sööta :( Nüüd kolm nädalat tagasi sai kolikambrist tütre vana 25l akva välja otsitud ja sinna bettad toodud (1 isane ja 2 emast) nädal hiljem põhjakoll ants, tundub et nad saavad omavahel ilusti hakkama.
Täna õnnestus teha hea ost (ma vähemalt loodan et hea), sain ülisoodsalt 140l kasutatud akva (tõsi küll, hetkel sugulase juures ja minuni jõuab alles pühapäeval) kus peaks üht-teist sees ka olema, aga eks selle vaatan üle kui kätte saan ja püüan siis välja nuputada mis on mis.
Olen siin foorumis viimastel päevadel üsna palju aega veetnud ja erinevaid teemasid lugenud, aga ikkagi on tekkinud mõned küsimused. Kindlasti tekib küsimusi veel palju, aga tänaõhtused mõtted siis sellised:
1* millega oleks seda kasutatud akvat kõige mõistlikum pesta? Tegemist on just oma töö lõpetanud (vist pihem küll hääbunud) akvaga mida pole pestud
2* kui asi tööle hakkab, siis tahaks mõne kala juurde, kas skalaarid sobivad bettadega kokku?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2016 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mina olen seestpoolt soodaga pesnud, pead natuke nühkima aga võtab klaasil olevad vetikad maha küll ja pole ohtlik kui vette satub. Väljastpoolt olen tavaliste puhastusvahenditega puhastanud, nii kaua kui akvaariumi vette neid ei aja ei juhtu midagi.

Skalaare ja bettasid üldiselt ei soovitata kokku panna. Võivad üksteisel uimi kakkuma hakata.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2016 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
=D> tere tulemast akvaristide sekka-loodan et saad siit foorumist ka vastused oma küsimustele...loe ja analüüsi põhjalikult enne kui mingeid kalu ostma lähed-tark ei torma :wink:
140l on päris hea mahuga akva kuhu annab ikka üht-teist aretada juba...valgustus, pinnas, tehnika, kalad, taimed. Esiteks püüa selgeks mõelda milliseid kalu sooviksid pidama hakata ja sellest johtuvalt saad edasi mõelda, EDU :)

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2016 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Saan ma õigesti aru, et põhja kruus on need väikesed kivikesed? Kui tahan mõne taime ka istutada, siis kui jäme kruus peaks olema, või äkki hoopis mingi muu põhjakate? Tahaks ju kangesti juba midagi valmis osta :) Valgustuse ja tehnika osas ei oska enne midagi mõelda kui kasti kätte saan, valgustus pidi olema, aga milline seda ei tea, mingit tehnikat pidi ka olema, aga jällegi ei tea mis seal on ja kui töökorras see on. Tegemist on mingi Juweli mudeliga mis üsna pikka aega kasutuses olnud.
Tegelikult on väike hirm selle uue asja ees, õhtul sai see ost ju suures õhinas ära tehtud ja nüüd kahtlen kas ikka saan hakkama, aga loodan teie ablie :) Igatahes on suur rõõm tõdeda, et tänapäeval veel nii asjalik ja toimiv foorum on säilinud, enamus ju kõik FB-sse kolinud ja sealt on väga raske midagi asjalikku leida.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2016 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Üks võib-olla rumal küsimus, aga olen siit lugenud, et filtrisse kogunevad kasulikud bakterid. Kuidas fitrikäsna siis puhastama peaks, kui seda ei soovitata pesta?


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2016 01:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
põhjaks on kõige lihtsam osta ehituspoest SILIKAADI kuivliiv fraktsiooniga 2mm-6mm vist oli midagi sarnast, sisefiltri svamme/käsnasid pestakse akvast võetud vees reeglina...palun loe esimene akva ja ka reinu artilid veelkord läbi ja uuri ka muid teemasid näiteks tehnika, taimed,...jne EDU
viewtopic.php?f=27&t=31467
viewtopic.php?f=27&t=31463

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 19, 2016 06:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
snuffik kirjutas:
Üks võib-olla rumal küsimus, aga olen siit lugenud, et filtrisse kogunevad kasulikud bakterid. Kuidas fitrikäsna siis puhastama peaks, kui seda ei soovitata pesta?

filtrikäsna soovitatakse loputada akvaariumi vees, selles vahetusfondi minevas, sõltub muidugi filtri/ käsna suurusest


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2016 08:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänud vihjete eest :)
Mingi teema alt jäi silma, et akvaariumi alla on vaja alusmatt panna, kas selleks sobib ka mitmekordseks (nelja? kuue? kaheksa?...) kokku volditud parketi alusriie? (Seda kodus pea pool rulli remondi ajast järgi)


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2016 10:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Siin sõltub sellest ka milline on akva kas raamiga või ilma, raamiga akva alla alusmatti pole vaja...ise ostsin igaks juhuks 420l klaasist akvale ikka JBL oma, aga 100L all oli ka minul vist nn parketi aluskate ja ikka ühekordselt oli

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2016 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Tänud!
Kividest ka, kui tahan kasutatad kaunistuseks mere äärest korjatud kive, siis kuidas on neid kõige mõistlikum "töödelda", kas keeta, küpsetada praeahjus või veel midagi muud? Jas kas ned võib liimipüstoliga kokku liimida?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2016 03:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
kividest osa sobib osa mitte-kusagil oli siin foorumis sellest juttu, aga point selles, et kui tilgutad äädikalahust peale ja kihisema ei hakka võib kasutada...piisab ka keeva veega üle valada ja veidi hoida selles kuumas vees - isiklikult olen vaid korralikult puhtaks pestnud sooja veega.... liimipüstoli liim ei kõlba- liimimiseks kasuta ikka akva silikooni-mis peale kuivamist ohutu.

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2016 04:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Aitäh! Seda juba lugesin jah, et need ei sobi mis kihisema hakkavad, otsisin kuurist kunagi roosipeenras olnud kivide seast välja graniitkivid, need ei kihise :) nühkisin just harjaga korralikult puhtaks ja eks valan siis keeva veega üle ja jätan seisma. Selle leidsin ka juba vahepeal, et liimimiseks sobib akva silikoon :)
Oh mida ma küll ilma teieta peale hakkaks :oops:


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2016 10:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Snuffik - Sa oled nii vahva! Tere tulemast meite sekka!

Tegelikult müüakse minu arust ehituspoodides ka silikooni, mida tohib akvaariumites kasutada. Spets akva poest ostetu on minu arust mitu korda arutult ja põhjendamatult kallim.

Akva käivitamiseks soovitaks hankida kelleltki juba käimasoleva akva vett. Saad sealt tiba baktereid juba kaasa. Baktereid lisamiseks müüakse ka akvapoes. Edasi natuke taimi ja paar tigu, et vee käivitumise protsessi kiirendada. Tigudele siis tiba süüa ja asi hakkab liikuma. Nüüd tulevad vajalikuks ka veetestid. Ribatest on hädaabivahend ja kahjuks küll mitte just usaldatav. Pigem ikka tilgatestid - NH, NO3, NO2, (pH). Lase tigudega akval rahus sisse töötada. Kui vee näidud balanksis, siis võid tasapisi hakata väikses koguses kalu sisse tooma. Ikka kontrolli vee parameetreid (testi!), sest alustavas akvas võivad need kiiresti hulluks muutuda. Selga ja klaar vesi ei tähenda veel, et vee kvaliteet korras on. Seda silmaga hinnata ei saa. Ikka tasapisi ja oledki õnnelik akvarist.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Okt 21, 2016 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
KRA kirjutas:
Snuffik - Sa oled nii vahva! Tere tulemast meite sekka!

Tänan sooja vastuvõtu eest :)
Korralikult töötava akva vett mul vaevalt saada õnnestub, see väike (20-25l) kast mis mul kolm ja pool nädalat kapi peal on olnud vaevalt et hes töökorras on, kuigi betad ja põhjakoll ants paistavad end hästi tundvat. Sõprade seas mul ka kalainimesi pole, kuulun koerainimeste seltskonda, seega vee hankimine keeruline ja jääb üle ainult osta valmis bakterid. Testide kohta tahaks küsida, et kas selline komplekt on ok, või on võimalik neid kusagilt soodsama hinnaga ka saada http://www.kalake.ee/catalogsearch/result/?q=nh3%2Fnh4 Pühapäeval lähen Rakveresse, seal peaks olema Kika pood, aga kas sealt midagi saada õnnestub ei tea, loodan et vähemalt seda alustamiseks vajalikku bakterit on :)
Praegu on mõtted sellised, et pühapäeval saan kätte kasti, vaatan üle mis sellega kaasas on, küürin ta puhtaks, panen kruusa, kivid ja mingid vigurid sinna sisse, täidan natuke veega, istutan mõned taimed? (kas on hea mõte?), panen vett veel juurde (koos bakteriga?), kui filter on töökorras siis selle ka kohe tööle, kui ei ole, siis hangin kiiresti uue, kaane peale ja tule põlema (oli vist esialgu 6 tundi päevas?). Kui midagi on valesti, siis palun parandage mind 8)
Kuna CO2 ei plaani lisama hakata, siis oskate ehk soovitada mõnd vähemnõudlikut taime, kas Jawa sammal oleks sobiv? Veel midagi? Millal ja millised teod peaks akvasse panema arvestades et sinna kolivad hiljem betad ja ants (ja veel hiljem kindlasti veel keegi, aga selle peale hakkan mõtlema siis kui asi juba toimib)?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 22, 2016 04:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Kusagil oli juttu, et akvaariumisse sobivad soos ligunenud puuoksad ja juured, kas merevees ligunenud ja liivaga siledaks lihvitud oksi võib ka kasutada?


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver