foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2014 01:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 02, 2014 01:45
Postitusi: 5
Pildid: 0
Tegemist on siis algajale mõeldud akvaariumiga.Kui akva sain siis kaasas oli tal õhupump veesisene ning veesoojendi.viimast ei kasuta sest kesküttega korter on meil väga soe.Hetkel on elnikeks 4 isast guppyt ja 2 põhjakoristajat.Akvas on veel pisike dekoratiivne majake,kusnt taim.Pumbaks on aquael fan mini 4,2 w .Vett vahetan korra nädalas pool ja pool siis.korra päevas süüa ka saavad.Emaseid guppysid peaksin varsti juurde saama.Plaan on ka üks või kaks kala liiki juurde võtta.silma on jäänud neonid.kun ise sellest akvaristindusest midagi ei jaga aga vaikselt siin uurin ja loen ikka,siis tekib küsimus et milliseid kalu teie soovitaks ja kui palju.soov on ka soetada siis ehtsaid taimi akvasse ning olen mõelnud ses osas mingi sambliku peale ja miskit siis suurtemate lehtedega taime peale.Ja ses osas ootan ka soovitusi et algul midagi lihtsamat ikka siis.Ja kas oleks mõistlik mingi tigu ka lisada või siis pigem neist loobuda.Kuna filtrit akval pole siis millist soovitate?Akva on kaanega ja pirini pesa olemas kuid pirn puudub ja ses osas ehk saate ka aidata et kui võimsa pirni peaksin sinna panema.Kõik soovitused on teretulnud!


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2014 08:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hakkan otsast peale Su kirjutist lugedes vastama.

Kuna veesoojendit ei kasuta, siis ilmselt on Sul termomeeter, kust näed akvavee temperatuuri. Mingi 25-26 võiks soojaveekalade puhul vähemalt olla.

Ei saa aru - vett vahetad korra nädalas: "pool ja pool siis."

Filtri peaksid kindlasti hankima. Targemad ehk soovitavad Sulle marki.

Kalu enam sinna juurde ei mahu.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2014 09:59 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 02, 2014 01:45
Postitusi: 5
Pildid: 0
st pool akvaariumi veest vahetan välja


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 10, 2014 10:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Iganädalane veevahetus peaks olema keskmiselt 30 %, kui just veenäidud suuremat veehavetust ei dikteeri.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2014 07:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Iganädalane veevahetus peaks olema keskmiselt 30 %, kui just veenäidud suuremat veehavetust ei dikteeri.


50 % on täitsa OK. See ei ole ju mingi a-la 500 liitrine akva, et vesi kallis , õrnad kalad (nt. discused) jne.

Jätka samas vaimus...

Edu.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2014 09:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kadinski - ma ei pidanud silmas vee kallidust, mis kulub veevahetusele, vaid tavapärast standardset iganädalast rutiinset veevahetust normalselt toimiva akva puhul, mida mina igalaupäevaselt oma akvadega teen. Võib vabalt vahetada ka 50 %, kui selleks otsest vajadust. Kui vee parameetrid jonksus, siis võib lõdvalt ka nädala vahele jätta. Mulle endale meeldib küll kangesti tibakenegi värske lisamine sifoonimise läbi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 16, 2014 12:27 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 02, 2014 01:45
Postitusi: 5
Pildid: 0
olen jõudnud põhja tegemisega ühele poole ja eks paistab kuda akva käima akkab.aga küsimus selline milline testi komplekt on mõttekas võtta!?Eks algaja peab ikka katsetama ja uurima ja eks oma kogemustest ja siinsetest loetust on ka miskit meelde jäänud.Lisan lähiajal ka pildid.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 23, 2014 01:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Küsiks ka veevahetuse kohta.Akvaariumis vett ca90l , vahetan nädalas 12l ehk ühe ämbrijagu.
Vesi lõhnab väga vanalt,samas NO3 on max 10 , no2 on null.Enne veevahetust.
Kas peaks rohkem vett vahetama?Kalade heaolu silmas pidades. Üsna raskelt lõhnab vesi.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 23, 2014 05:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 02, 2014 01:45
Postitusi: 5
Pildid: 0
Nii vee testid sain ka tehtud ja seis järgmine. N03-10 ,No2- 0, GH->16d ,Kh-20d ,PH- 8,0 ja Cl-0.Kh tase kõrge kuidas seda madalaks saada või on ehk ka ph liiga kõrge?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2014 07:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Ph saab madalamaks co2 lisamisega.kalakese veebipoest saad seda tellida , kulub vähe , ei ole kallis lõbu.
kh-d alla saada suht keeruline.Mul on ka kh 20 ja taimed kasvavad ilusti.
kasutasid 6-1 ribateste eksole , nendega mul näitab alati no3 10. olen mõõtnud kahes akvas kokku 45 korda ja alati on no3 10.
stabiilne värk või on vigased testid.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2014 08:30 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 02, 2014 01:45
Postitusi: 5
Pildid: 0
Täpselt need testid!Eks jälgin asja.mis PH olema peaks guppydega?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2014 10:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Joker kirjutas:
Ph saab madalamaks co2 lisamisega.kalakese veebipoest saad seda tellida , kulub vähe , ei ole kallis lõbu.


Räägi mulle ka palun, mis see odav co2 on... :roll: ,sest see tavaliselt just üks kallimaid...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 26, 2014 02:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2014 11:44
Postitusi: 166
Pildid: 0
Asukoht: Põhja-Tallinn
http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... ct=6304000

Eeldan, et see :)

_________________
Kalasupid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 26, 2014 10:16 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
FishHouse kirjutas:
http://pood.kalake.ee/store/Store/Details?product=6304000

Eeldan, et see :)


sellist asja näen esmakordselt.

aga pidasin silmas seda http://pood.kalake.ee/store/Store/Details?product=304311
100l akvale jätkub keskmiselt 8 kuuks.
kandindki ilmselt ei teadnud vedelast co2-st midagi , aga pole ka imestada , Tartus(küllaltki suur linn siiski) näiteks pole seda üldse olemaski.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 17, 2014 02:21 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 10, 2013 07:44
Postitusi: 9
Asukoht: Pärnu
Mina olen ka soetanud 54l akvaariumi nö endale. See hetkel küll klaastkast, kuid tänud siinsetele foorumitele olen saanud õpetused kuidas kaas ise ehitada.
Olen kõigi algajatele pakutud informatsioonidega tutvunud. Aga segadusi tekitab veidi ikka veel. Plaanis on cuppyd , mõned neoonid äkki ja paar põhjakoristajat, ega rohkem vast mahugi, või teab keegi soovitada mõnda veidi suuremat kala mis samuti kena värvikas, mille võiks asendada soovitud kalade asemele. Ega 54L väga kalu nagu mahu vist.
Nimelt nüüd küsiksin üle veel- vaja on mul kindlasti filtrit(kas need soodsamad sisefiltrid õigustavad end ära?). Elustaimi hetkel ise ei plaani kasvatada,s eega läheb kunst.
milline pump sobiks sellisele akvale? Nii palju kui aru olen saanud siis need kalad spetsvalgust vist ei vaja?! aga plaan on mingi neoonvalgus sinna luua muidu - sellist http://www.aliexpress.com/item/Aquarium ... 08010.html

lisaks igaksjuhuks termoregulaatori


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver