foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 17, 2014 03:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
littleone112 kirjutas:
mis PH olema peaks guppydega?


Gupid armastavad aluselisemat vett ehk siis ph min. 7.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 06, 2014 02:36 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 10, 2013 07:44
Postitusi: 9
Asukoht: Pärnu
Nii panin üleeile akvaariumi vett täis,jõhker kus mulle oli ikka;) aga nüüd mure, eile õhtul ja täna hommikul vesi hägune,pole selge. Eelnevalt lohutasin lossi kuuma veega üle ja kivisid keetsin ka pea 30min,kas võib olla ka see et need kuumad kivid tegid vee liiga ruttu soojaks ja hägustas miskit kividest miskit veel:( plaanisin täna filtri tööle panna ja homme kalad osta....pean osa vett ära vahetama uuesti?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 09, 2014 08:51 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ilmselt olen nüüd juba hiljaks jäänud, aga kui siiski ei ole, siis viska kalade soetamise mõte paariks nädalaks kapi otsa. Ehk siis vara veel. Palun saa kõigepealt oma akvaariumis vesi korda.

Mul tekkis küsimus - Kui vee akvaariumisse panid, miks sa filtrit tööle ei pannud. Või siis kui sul ei olnud enne filtrit, siis miks sa vee akvaariumisse lasid - sisuliselt roiskuma.

See selleks. Nüüd vaheta vesi ja pane uus, samal ajal ka filter käima. Kuumi kive ei soovita üldse akvaariumisse panna, sest klaasid võivad ebaühtlase soojenemise tagajärjel puruneda, ikka korralikult mahajahtununa(nii kiire nüüd ka ei ole). Samas võid ka mõned taimed pinnasesse istutada, nendega ei juhtu midagi halba(loomulikult, kui elustaimi üldse plaanid)
Kui see tehtud võid akvaariumi paariks päevaks omapead jätta ja suunduda Reinu artiklite juurde, eriti kus räägitakse akvaariumivee sissetöötamisest. Kui need teadmised omandatud, võid hakata planeerima, keda oma akvaariumisse saaksid/tahaksid võtta. Samas võid läbi lugeda ka teised 4 Reinu artiklit.

Ma loodan et saad sealt palju kasulikku infot ja võid kindel olla, et ei pea pärast, mingite lolluste pärast kahetsema.
Vabandan otsekohesuse pärast, aga AKVAARIUM=aja mahavõtmine, info omandamine, planeerimine, väga aeglane mõtete elluviimine.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver