foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: 54l akvaarium - algaja
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 30, 2013 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kui käivituva akva puhul veenäidud lähevad paigast ära siis tuleks vähemalt 50% veest välja vahetada mitmel korral nädalas (2-3x). Kui vahetad akvas vee välja, siis pead igal korral lisama akvasse vastavalt õpetusele veekonditsioneeri. Vastasel juhul jääb vette kloori mis on vee-elanike jaoks kahjulik, surmav.

Juurika (kui on spets) ja kurgi pärast poleks vaja südant valutada. Kurki tuleks muidugi akvas hoida mitte rohkem kui 12-24h muidu hakkab lagunedes vett reostama.

Mina arvan et algatuseks 4tk corydoraseid ja 5tk neoone on natuke paljuvõitu. Täiesti oleks aidanud ainult corydorastest või siis neoonidest. Akva on sul väike ja seega on sul tunduvalt suurem võimalus et üleasustatud kaladega väivituva akva veenäidud lähevad kergesti paigast ning tekivad uued katsumused.

Mis puutub akva kruusa ja corydoraste poiseid siis ei maksaks sellepärast muretseda. Vaata näiteks minu albumist akvat ja akvapõhja, mul elavad seal varsti juba aasta aega edukalt corydorased (poised pole kulunud). Ega corydoras ei songi ainult põhjakruusa, lutsitakse ka juurikaid ja taimi. Pealegi lükkavad corydorased akvas väikest põhjakruusa laiali probleemideta. Liiv oleks küll hea valik kuid nad saavad täiesti hakkama liivatagi. :)

Soojenduspulk peaks kinnituma iminappadega täiesti vette (mitte osaliselt välja jätta), akvaklaasile kas vertikaalselt horisontaalselt või diagonaalselt. Mõned akvaristid panevad isegi soojenduspulga kas osaliselt või täiesti põhjakruusa. Soojenduspulga 220V voolujuhe võib olla akvavees, sest kogu soojendussüsteem on veekindel.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: 54l akvaarium - algaja
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 30, 2013 10:42 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Aug 31, 2013 03:58
Postitusi: 8
Asukoht: Võru-Tartu
Kartsin ka, et võib-olla saab palju kalu korraga, aga olin niigi üle kuu aja seda juba sisse töötanud, enam ei suutnud kannatada :roll:
Hetkel on kõik kontrolli all, aga eks ma jälgin nüüd :)

Kurk oli mul vees kauem küll vist. Nad enne ei hakanud seda sööma kui see pehmeks läks :?

Kas oleks mõeldav cory'dele teha nö liivabassein kuhugi? :D või ajaksid nad selle liiva laiali?

Ja soojenduspulgal polnud mul iminappu kaasas. Ise ka imestasin. Sain selle siiski mingi imesüsteemiga vee alla :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: 54l akvaarium - algaja
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 31, 2013 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Corydorastele liivabasseini tekitamine akva nurka on nii ja naa. Arvan, et see liivabassein seal eriti kaua ei püsiks. Veevool, kalade tuhnimine, segunemine kruusaga ja põhja sifoonimine muudaks selle ajapikku olematuks.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Viimati muutis ertserts, Neljapäev Okt 31, 2013 03:20, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: 54l akvaarium - algaja
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 31, 2013 09:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: kardan ka et nn. liivabasseini teha ei õnnestu kauemaks kui ehk nädal-paar.
Mina tekitasin terrassid(vt ka pildialbumist) ja lootsin kah, et peen liiv püsiks etteantud piirides-aga no ei püsi :!:
kuigi keegi eriti põhjas ei tuuselda #-o

mis puudutab kurki siis mina tihti unustan :D kurgi rattad koos lusikaga akvasse ja siis iganädalase vee lisamise käigus avastan :D et näe yks teelusikas kah akvas :D (mis jääb kalade poolt söömata -pistavad ööhämaruses kinni tornteod).

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri: Re: 54l akvaarium - algaja
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 04, 2013 08:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
palju juba öeldud kuid kordan, et tee probleemide ennetamise mõttes sagedasemaid veevahetusi
ise lasen akvast vee välja ning samal ajal lasen veel joosta suurde plast pange kuhu lisan konditsioneeri
Kui akvast piisav kogus väljas lasen uue vee sisse

algul tegin seda pangega aga nüüd kasutan akva pumpa ja 10m voolikut ;)

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver