foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Minu esimene Rekord 600
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 11:37 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 19, 2013 12:53
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Tere Foorumlased,

Nädal tagasi sai soetatud Juweli Rekord 600, enne seda oli mul üks betta mulli sees.

Varem pole mul olnud kogemust ühegi filtri, soojendajaga ega õhupumbaga.

Õhupump teeb päris kõva müra, on see normaalne?

Kui kalale toitu panin tundus, et vee liikumine on liiga kiire ja ta imeb helbed filtrisse, kuidas toimida? Üldse, mul tundub, et veevool on betta jaoks liiga kiire.

Võtsin pumba vooluvõrgust välja, et kala rahulikult süüa saaks. Pärast kui tagasi ühendasin ei läinud pump enam tööle. Võtsin siis kaane pealt ära ja pumba korra filtri küljest ära, puhusin läbi, peale seda läks jälle tööle. On see normaalne või tasub mul poodi uut küsima minna?

Äitah tähelepanu eest.


Viimati muutis fishflow, Esmaspäev Mai 20, 2013 02:21, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene Rekord 600
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 01:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
fishflow kirjutas:
Tere Foorumlased,


Võtsin pumba vooluvõrgust välja, et kala rahulikult süüa saaks. Pärast kui tagasi ühendasin ei läinud pump enam tööle. Võtsin siis kaane pealt ära ja pumba korra filtri küljest ära, puhusin läbi, peale seda läks jälle tööle. On see normaalne või tasub mul poodi uut küsima minna?

Äitah tähelepanu eest.


see on täitse normaalne sest teie filtri pump sai õhku. Record 600 on pump 280l/t ta ei ole ni võimsas lihtsalt pange toru mis läheb filtrist ülesse =))

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 21, 2013 04:27 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 19, 2013 12:53
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Sain teada, et filter teebki kerget müra - algul oli müra suurem, nüüd kui filtrishvamid pole enam päris uued on müra vaiksemaks jäänud ja ka vee liikumine on aeglustunud.

Plaanis on bettale kaaslasteks tuua neon tetrad ja paar n.ö põhjakoristajat - mulle meeldivad need iminappadega tegelased, ehk keegi teab täpsemat nime öelda.

Guppysid olen ka vaadanud, kuid kas neid saab bettaga ühte akvasse panna - kalasobivus tabelid räägivad kõik eri juttu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 21, 2013 04:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 23, 2012 02:58
Postitusi: 67
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Iminapad on Ancistrused :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 21, 2013 04:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Iminappadega põhjakoristaja all mõtled ilmselt Ancistrust (siin foorumis kutsutakse seda kala tihti lihtsalt Antsuks) :)

Guppyd ilmselt ei sobi Bettaga samal põhjusel, miks kahte isast Bettat ühes akvaariumis ei saa pidada. Betta võib isast guppyt teiseks bettaks pidada ja on sõda lahti. Võitjaks jääks sel juhul suure tõenäosusega betta-riiukukk.

Kui keegi teab, et see ei vasta tõele, andke teada! Paneksin hea meelega oma guppyakvasse ühe betta, nad on nii ilusad!

Kuna bettad tunduvad olevat hirmus aeglased sööjad, peab uute kalade lisandudes jälgima, et betta nälga ei jääks, mõned kalad on kohutavad õgardid. Betta pidamine koos neoonidega ei tekitanud probleeme, küll aga oli mure daniotega - need sõid kõik lihtsalt enne ära, kui bettale kohale jõudis, et toitu jagati...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 22, 2013 12:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Betta ei pidavat armastama akvas tugevat veevoolu. Kuid peab lugu elustaimedest ja vabast ujumisruumist.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 02, 2013 10:23 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 19, 2013 12:53
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Kuus ühes ribatesti järgi (jbl easytest) on mu akvaarium kenasti ennast sissetöötanud. Kasutasin protsessi kiirendamiseks Seachemi toodet "Stability"

Akva sisustasin taimedega, põhja läks 7cm paksune jõeliiva kiht ja üks puutükk sai ka ostetud, mille küljes on kolm taime kasvamas - "antsudele" pidavat meeldima.

Taimedest valisin rohelise camomba, rotala rotundifolia ja cryptocoryne wendtii. Camomba taime olen juba praktiliselt kahe kordistanud, ta kasv on päris kiire, kuni 1cm ööpäevas ja ära lõigatud vars peaks juured alla võtma.

Kalade seltskond on ka sees - isane betta, 9 neon tetrat, 2 väikest antsu ja üks vurrudega catfish.

Nipid ja soovitused sellise seltskonna ülalpidamiseks on teretulnud.
Täna avastasin, et filtri võre peal on kaks väikest pruunikojaga tigu - kas nad on head või halvad akvaariumi tasakaalule ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 01, 2013 07:28
Postitusi: 67
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Need teod on arvatavasti nn. prügiteod, mis on tulnud nt. taimedega kuidagi kaasa, kui on mujalt saadud kui poest.
Paljunevad väga kiiresti. Osa akvaristidest vihkab neid, osa jällegi kogub. Seda ei oska öelda, miks :P Seega ei tea, kas nad kahjulikud või pigem kasulikud.
Enamasti neist üritatakse ikkagi lahti saada, sest on tõesti raske kontrolli all hoida nende järelkasvu.

_________________
Plätud, antsud, õunakad, gupid paremates vetes mollid, mõõgud, betta
30L džungel
112L küpsemas


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 11:46 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 19, 2013 12:53
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Kiire küsimus, kasutan veekonditrsioneeri Seachem Prime - mis tagajärjed võivad üledoseerimisel olla?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 12:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
fishflow kirjutas:
Kiire küsimus, kasutan veekonditrsioneeri Seachem Prime - mis tagajärjed võivad üledoseerimisel olla?

Kui just ulmelist (a'la kümnekordset) üledoseerimist ei kasuta, siis ei mingeid. Kahekordne doos on ok, hädaolukorras (ntx nitriti kõrge kontsentratsiooni korral) pruugitakse ka viiekordset doosi.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 02:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Fishflow, kui neid prügitigusid on sul vähe siis pole hullu. Kuid tavaliselt saabub akvaristil lõpuks kätte aeg millal neid tigusid hakkab akvas palju olema. Risustavad oma kohalolekuga kogu akvat. Kui see juhtub siis tuleks tigudele välja kuulutada "bioloogiline sõda".

Pakun et nimetatud teod võivad sul olla kas Ramshorn Snail, Pond Snail, MTS jms. Tundub et su akva on muutumas neile soodsaks toitumise ja paljunemise paigaks. :)
Ma isegi olen Ramshorn Snail'dega kädas.

Kui sa oma albumisse või või kusagile mujale tigude foto üles riputad, siis ehk saaks keegi sulle ütelda täpselt kellega on sinu akvas tegemist ning kui "ohtlikud" on need isendid. Küsida võiksid antud asja foorumist "Muud veeloomad".

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 16, 2013 04:27 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 19, 2013 12:53
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Neoontetradega on jama, kohe kui nad akvasse tõin - tekkisid kahel valgedvatjad "suukasvajad". Ilmselt ma ei teinud piisavalt sujuvat kohanemist neile. Üritasin baktopuriga ravikuuri - sellest kasu polnd. Ühelgi teisele tegelasele see nn. kasvaja pole edasi kandunud.

Läks mõni nädal mööda, avastasin põhjast ilma ühegi haigusnähuta surnu neoontetra. Läks veel paar päeva mööda, siis hakkas üks kahtlaselt õhku ahmima pinna ligidalt. Vahetasin siis vett ja puhastasin vatifiltri ära. Tundus, et toimis - kala ühines jälle teistega.

Nüüd olin kodust 2 päeva eemal, naastes avastasin kahe neoontetra poolsöödud korjused akva põhjast - milles võib põhjus olla?
2 tegelast kellel need suukasvajad on, ujuvad ikka edasi.

Ja üks küsimus vee kohta - pinna peal on imelik kiht, meenutab nafta/õli reostust - ribatesti järgi peaks kõik enamvähem korras olema. Milles võib olla probleem?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 16, 2013 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Haigustega õnneks/kahjuks ei oska aidata. Endal siiani kõik muretult läinud.

Aga see õlikiht on suure tõenäosusega proteiini kiht. Lahti saab sellest mitmel moel.
Toitmist piirata - see eeldab, et annad lahkelt süüa või siis liiga tihti värskeid aedvilju.
Käsitsi ära korjata - saab päris lihtsalt ära korjata majapidamis paberiga aga endal viskas see üle.
Pinnakoorija panna välisfiltile v siis ehitada sisefilter - ise läksin ka seda teed, sest annan põhjakatele tihti värsket suvikõrvitsat ja minu kiht ei ole siis ainult õline vaid jääb tunne nagu oleks kilekiht veel peal. Tegin ise pinnakoorjaga sisefiltri ja nüüd on alati vesi ja veepind puhas... ilma mingite õlilaikudeta.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene Rekord 600
PostitusPostitatud: Reede Okt 17, 2014 12:50 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mai 19, 2013 12:53
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn
Pole ammu midagi kirjutanud. Akva siiamaani olemas - sees elab hetkel 6 neontetrat, kaks antsu, üks vurrudega catfish ja kaks teosööjat.

Bettaga juhtus kurb lugu. Kuidagi õnnestus tal veevahetuse käigus põrandale sattuda. Kahjuks märkasin seda umbes tund aega peale veevahetust. Panin akvasse tagasi, algul oli väga nõrk, hakkas näitama paranemismärke kuid siis umbes nädala pärast läks parematele jahimaadele. :(

Praegu olen hädas klaasipeale tekkinud rohelise vetikaga, seda tavalise swammiga maha ei saa, ehk keegi oskab paremat nippi soovitada?

Ka on plaanis elukoha vahetus. Kellel on akva ja akva asukate kolimise kogemus, palun jagage soovitusi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Minu esimene Rekord 600
PostitusPostitatud: Reede Okt 17, 2014 01:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Mina kraabin klaasi puhtaks Rosalind'i kliendikaardiga, kui svamm ei aita :D Igasugused plastikust kaardid peaks töö ilusti ära tegema.


Üles
 [ 17 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver