foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 30, 2012 07:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Tere, kõigile!
Saan homme oma esimese akva, milleks on 35L. Tean, et pole palju, kuid on soov teha lasteaia rühma väike akva koos neoonkaladega. Koos vähe kasutatud akvaga saan kaasa ühe 5cm põhjakoristaja( antsu).JBL termomeetri, kunsttaime, akvasse sisseehitatud valgusti ja veepuhasti( täpsemat nime hetkel ei tea).
Sooviks teada kas 7-8 neoonkala oleks sobilik sellesse akvasse?Ja võivad olla punased ja sinised segamini? Sooviks osta ka ühe elustaime- milline oleks kõige sobilikum neoonidele ja ühele antsule? Millist akva põhjakihti( kruusa) peaks ostma? Ja kas antsul peab olema mingi puutükk või sobiks ka dekoratiivne peiduk?
Lasteaia rühmas põleb laevalgustus 10-11h päevas, temperatuur on u.21-23 kraadi. Akvaaruim hakkaks asuma riiulil, eemal aknast ja seega otsesest päiksest ja tõmbetuulest.
Mida ma peaks kindlasti veel juurde ostma? Termopulk? Mis temp. on neoonidele kõige ideaalsem?
Aitäh,
Täiesti algaja postituvi :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 01, 2012 08:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kas seda linki oled juba lugenud. Siin peaks küll kõik väga põhjalikult kirjas olema.

Neoonid on parvelakad. Parv koosneb 5-7 kalast. Ega palju muud sinna pisikesse akvasse mahugi. Mina võtaks neoonid kõik ühte tooni.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 01, 2012 03:29 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Hea temperatuur võiks olla sinna 24 kraadi kanti. Kui aga temperatuur alla 21 ei lange, on ka kõik OK.

Ancistrus'el võiks olla mingi peidik küll, mille saab teha poolikust kookospähkli koorest

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 01, 2012 09:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul oleks esialgseks stardiks ära anda üks kookosekoobas antsu jaoks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 01, 2012 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Sain täna siis akva kätte. Keetsin ära kaasa saadud sinise kruusa ning kunsttaime. Ei tea kas oli vajalik liigutus....
Lasteaias jätsin ämbri veega ootele.
Sai käidud lõuna ajal ka Tartu mnt. akva poes. Ostsin veetestid(6 in 1 riba),neoonidele sobiva toidu(dosaatoriga), safe start`i, siis selle mis eemaldab veest kloori. Vallisneria taime, 2 väiksemat kunsttaime ja kännukujulise peiduka. Kuna päeval ostetud asjad on juba töö juures, siis ei oska täpsemaid nimesid öelda.
Peiduk on olemas-siiski aitäh pakkumast, KRA.
Vaene väike Ansuke on hetkel 0,5L klaaspurgis(ilma kaaneta). Lisasin talle 1/4 kurgiviilu(hommikul võtan ära, kardan niigi väikest vee kogust ära solkida) Kui ma homme hommikul paigaldan ära taimed ja kruusa+ peidiku, ning lisan seisnud vee ja panen tööle sisefiltri( Eheim aquaball), kas siis järgmiseks sammuks olekski võtta kasutusele see safe start( sai doseerimiseks ostetud apteegist süstal)?
Et kas oleks mingi valemiga võimalik akva saada nii palju elamiskõlbulikuks, et ma Antsukese võiks teisipäeva õhtul sinna lasta? Et kui tõenäoline see on? Ja neoonid neljapäeva õhtul nt? Hetkel veel neoone ostnud ei ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Usun, et antsukesel on akvas ikka parem kui tolles tillukeses purgis. Akva vett pead aeg-ajalt testima. Seal toimub igasugu muutusi, ennem kui kõik jonksu saab. Üsnagi võimalik, et pead vahepeal tavapärasest tihedamini vett vahetama kuniks bakterkoloonia korralikult tööle hakanud. Neoonidega ära kiirusta. Katsu ennem vesi balanksi saada. Muidu võib juhtuda, et kalad surevad hoopis ära ja lapsed nutavad. Prognoosiks, et nädal võib-olla ka kaks läheb aega kuniks vesi jonksus. Hangi pigem üks tigu, kes aitab bakterite tekkimisele kaasa. Soovitaksin isiklikult kunsttaimede asemel ikka elustaime. Näiteks anubia on suht aeglase kasvuga. Saad kännukese peale siduda. Kändu meeldib antsule ka väga lutsutada. Tulevikus soovitaksin Sul ise kookosest pesa teha. Pähkli sööd ära ja keegi ehk aitab kaks auku sisse teha. See ka meeldib väga antsule. Tal võiks olla midagi puidu moodi lutsimiseks.

Mina oma akvade startimisel keemiat ei kasuta. Seega siis annab keegi teine nõu, mis vedelikke ja millal, kui Sa nendest artiklitest selget sotti ei saanud.

Aga head startimist.

P.S. Teo võid ka minu käest saada. Töötan Tartu mnt. poe ligidal. Seega saad ehk tööle järelegi tulla.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 11:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Sai eile õhtul siis Antsuke akvasse lastud. Nats rohkem ikka ruumi ;)
Toimetab seal vaikselt ringi. Kui antsu mingil hetkel otsustas põhjast nats ülespoole end liigutada, kilkas üks 3a poiss rõõmust- " näe, tõusis lendu" :) Nii, et meil on lendav kala.
Reedel on plaanis ka u. 20% vett ära vahetada- Homme panen ämbriga vett seisma.
Paraku olen otsimas uut hea hinnaga akvat- antud akva ei ole mitte 35L nagu müüja okodokis väitis, vaid kõigest 21L :( Akva mõõtusid ta aga kuulutuses ei avaldanud)
Küsiks veel- kui selle 21L akvaga sain kaasa Eheimi aquaball`i(filtersvamm on sees u. 5cm pikkune; ei tea toote täpset nime). Et kui suurele akvale see sobiks. Et kui ma sihiks hetkel 54L, et kas passiks ka sinna?

Kust leida sinist kruusa? Akvaga sain seda kaasa, kuid uue ja suurema jaoks jääb seda väheseks... Tartu mnt. akvapoes seda pole.

Nats OT: kuid, kui kellelgi on Tallinnas pakkuda hea hinnaga kasutatud 54L akvat, palun anna PSis märku :) (akva peaks olema katusega ja sisseehitatud valgustusega)

Tahaks oma Antsule ja tulevastele neoonidele ikka parimat...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 01:23 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Sinist kruusa (ei kujuta hetkel küll ette looduses sellist värvi kivimit) võib ju kombineerida ükstaskõik mis värvi kruusaga. Tulevikus ülisuure tõenäosusega kruus saab miski peenikese vetika või mustusega pihta ja siis oleks ju lihtsam pigem tagasihoidlikumat värvitooni eelistada.
Tigude sissetöötamise ajaks sisselaskmisest ka: ma panin oma 56l akvasse alguses kaks nn.õunatigu. Lastel oleks ju ülitore ja õpetlik neid jälgida ja saada aru, et akvas kõik elukad ei kulgegi ülikiiresti. Aga. Teod tahavad ka akva litraažist oma osa. Ning sellevõrra vähem võib hiljem kalu võtta. Vähemalt akvateooria ütleb nii.
Minu akvas lahenes tigude-kalade koosluse probleem nii, et omast rumalusest tõin barbuselapsed sisse ja need sõid pöidlaküünesuurused teod lihtsalt ära.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Hoi!

Mul on See Aquaball filter 54l akvas, toidab ära küll ja algul peab isegi voolu vähemaks keerama.
Lisatarvikuid ja filtreid saad sellele Kalakesest, Rocca'st.

edu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2012 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sinine (või ka roosa või roheline...) kruus on värvitud kruus. Ajapikku võib värv maha kuluda. Mul praegu ühes miniakvas suht kaua vastu pidanud. Kui mu mälu ei peta, siis sai noid kotikesi Mustamäe endisest saksi (paaripanemise koht) ostetud. Aga juba suht hulka aega tagasi. Mine tea, kas enam seal on. Aga alati võid vast olemasoleva segada uue kruusaga, kui just ei taotle erilist kunstilist effekti.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 10, 2012 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Sai eile õhtul just käidud Roccas Kalakeses ja tuldud sealt tagasi suure hunniku nodiga :) Sai ostetud uus sisefilter( eheim 2008), termopulk, Egeria taim ja veel hulgaliselt muud pudipadi. Muu hulgas ka 8kg akvakruusa( 1 kott kirjut ja 1 kott valget): Kahjuks sellist sinist ei ole ei Roccas ega Tartu mnt. Akvaristis.
Käes on ka uus 54L akva( hakkab pihta see suurema akva ostmine; kuigi loodan, et nüüd natukeseks ajaks vähemasti on kõik), homme-ülehomme peaks saama akvale ka valgustusega kaane. Hetkel seda pole kuna akva sai tellitud Bettast. Sealt üks veider avastus- nimelt on akva ülaservas lisa klaasäär(mõlemas 60cm servas on u.3-4cm pikkune klaasriba. Nagu killuke akvakatust. Uurisin eile Rocca poes oleva starter komplekti 54L akvat ja seal küll sellist serva ei olnud... Ei tea kas nüüd jääb see äär segama kaant(juhtmeid)? Kaas peaks olema sama, mis on standartkomplektidel.
Täna panin siis uue akva ka startima :) Sai pestud kruus sinna pandud ja mõned kunsttaimed- elusaid ei julge veel panna, las olla väikses akvas. Filtrisvamm sai korra loputatud väikses akvas ja siis pandud ka tööle. Termopulka pole hetkel käivitamise perioodiks nagu vaja? Et bakterid saavad elu alustada ka ilma soojenduseta või oleks see siiski vajalik tööle panna? Baktereid sai lisatud JBL Safe Stardiga(seda lisan igapäevaselt). Homme panen nats kalatoitu ka bakteritele sinna. Elustaimi enne uut nädalat ja kalu enne ülejärgmist nädalat vist sisse ei pane. Või võiks varem, kuna lisan iga päev safe starti ?
Väiksesse akvasse sai täna toodud ka 7 pealine neoonidekamp. Kui alguses kadus pool seltskonnast kunstkännu sisse peitu, siis õhtul ujusid päris tihti ka juba hajusalt ringi. Üks neoonidest on albiino :) Täitsa armas tüüp- ise on heleroosa ja silmad on punased. Loodan, et värvipuudumine ei tee teda teistest nõrgemaks/kehvemaks....
Lapsed teadsid, et kui nad lõunaune ära magavad, siis ma tulen uute kaladega- üks poiss olevatki nii kui silmad lahti sai tehtud, küsinud, et kas ma olen kaladega kohal. Terve õhtu seisis akvade kõrval ja jälgis mu toimetamist ja hiljem veel emaga kooski kalade tegemisi :)
Loodan, et homme on ka kõik elus...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2012 07:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Elustaimi võib küll kohe akvasse panna. Saavadki rahus juurduda.
Klaasriba on tugevduseks - ilma selleta võib eriti suurte akvade puhul klaas liialt välja painduda. Paindumise pärast soovitatakse ka suurt akvat aeglaselt täita. Ei ole ohtu katkiminekuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 13, 2012 08:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Ega see 54 liitrine just nii suur ei ole,et riba vajaks.Meil oli 54 liitrine stardikas ilma klaasribata,aga küljeklaas paindus sellel tõesti.Seega on omal kindlam kui tugevdusriba on olemas.
Paistab,et kasvatate ja koolitate uusi akvariste.Mis Te arvata kaua läheb,et nimetatud laps omale akvat nõudma hakkab. :lol:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 15, 2012 01:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
tugevdusriba vajadus sõltub kasutatud klaasi paksusest.
Taimed pane sisse siis kui saad valgustuse, paika. Soovitan osta ka aegrelee mis seda valgustust sisse välja lülitab.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 15, 2012 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Taimed said reedel suuremasse akvasse tõstetud. Ei teadnud kas termopulk on vajalik, kui aint taimed sees on, kuid igaks juhuks panin. Sai seatud 25 peale. Termokaks on siis Eheim 50 ( 25-60l akvale). Laupäeval töökaaslane tuli korraks majja ja helistas mulle, et suures akvas on temp. +30 :S No keeras siis +23 peale. Täna tööle tulles avastasin, et temp. oli ikka +30 kraadi. Sai termokas välja lülitatud ja natukeseks ajaks ka kaanealune valgustus mis on aint 15w Narva daylight lumitoru. Nüüd on ilma termokata temperatuur +26.
Kas see +30 võib olla ka taimedele hukutav? Kasvama said sinna pandud Vallisneria( pikkade sirgete lehtedega) ja Egeria Canadensis( sellel on hoolduseks pandud 15-27 kraadi).

Veider on aint see, et termoka alumine väärtus peaks olema +18 kraadi, kuid kohe kuidagi ei taha see näidusuunaja sinna liikuda, aint kõrgemaks saab keerata temp. Kuid sedagi mitte maksimumini- st 23st kuni 27ni kui keerata punasest "suunanupust". Kuid samas vaatasin, et ka see "numbrilaud( sinine osa)" et ka seda saab keerata, ja see keerleb täis ringi( siis on takistusnupp ees) mida siis õigem liigutada on, et temp. ka tegelikusele vastaks? Siiani ma arvasin et temp. näitajat tuleb liigutada, kuid nähes et see liigub oluliselt vähem kui on numbrivalik... Samas mõlemaid liigutades läheb mõõtetulemus ju totaalselt metsa...
Pilt

Nats segane jutt sai selle termokaga, aga ehk oskab keegi aidata...


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver