foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 16, 2012 01:36 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Kui sellest on abi, siis manuaal on lingil saadav
http://www.eheim.com/resources/product/ ... manual.pdf
Mina olen aru saanud, et kui sinisega paned temperatuuri paika ja 24 tunni mõõdudes on akvaariumivee temperatuur teine, kui seatud, siis saab punase ringiga temperatuuriseadmist kalibreerida

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 25, 2012 04:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Mõtlesin, et jagaks kuidas meil läinud on.
22. okt. kolisid neoonid ja härra Ants 54L akvasse. Ja said seltsilisteks endile veel 3 isast gupit ja 2 kollast õunatigu.
Esialgu õnneks pole 54L akvas ühtegi probleeni esinenud. Kalad kõik terved pealt näha ja vetikaid ka ei paista. Valgustus on aint nats nõrk- 15w daylight. Taimedest on akvas Egeria ja Vallisneria. Filtriks Eheim 2008. Termopulk sai lülitatud kõige nõrgemale peale. Nüüd on akvas +24. Kui peaks olema vajadus külmemaks saada, ei teagi mida teha. Valgustus on taimeriga( kella 7.30st -16.30ni; me elame suveajas :P ) Toiduks on hetkel JBL Novo GranoMix Mini. Saavad kamba peale 2 klikki( juhend on 1klikk=5 kala). Härra Ants ja teod saavad nii u. korra nädalas kurgiviilu.

Väiksem akva- 21 L sai toodud koju. Selles elavad hetkel 2 platyt ja 6 neooni. Taimedest on Echinodorus barthii ja Cryptocoryna Tropica. Valgustus ka taimeriga, kuid nats mugandatud aeg- 14.00-23.30, egoistlikult et ma ka töölt tulles valgustatud akvat näeks :P Ega see valgusaeg liiga pikk ei ole? Akvalambiks on mingi tavaline peenikese sokliga hõõglamp 25w ( kuid lasteaias asuv 15W päevavalguslamp on valgem kui kodune hõõglamp). Hetkel veel vähemasti vetikaid ega muud jama pole. Filtriks on Eheim aquaball 60, (kuskil keskmisel tugevusel).
Akva tõin töölt koju märja kruusa ja vesise filtriga( ühest kohast teise ümber seadmine ~2h),kaasas 2L kasutatud vett, 4 päeva lisasin veele ka Denitroli. Tundub, et läks hästi- vesi ei läinud häguseks ka peale esimest veevahetust kodus. Söögiks on neil Sera Vipan.

Kas ma peaks kummagi akva puhul midagi muutma? Ise mõtlesin, et söögiks võiks juurde hankida sääsevastseid( mõlemasse akvasse)?
Pilt
kodune kalapark.

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 03:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Keegi polegi midagi vastanud..
Nüüd siis saan murest ka rääkida- ehk keegi aitaks leida lahenduse...
Nimelt plahvatas mu akvas olev hõõglambipirn. Juhtumisi olin kodus kui käis kõva pauk ja 2 suuremat kildu pirnist langesid akva põhja(katki läks ta peegeldi kohalt).
Olen algusest peale mõelnud, et pole ühelgi teisel akval näinud (peenikese) sokliga hõõglampi(pirn siis 25w). Teistel ikka päevalambid, mis on nende 2 ( ei oska leida õiget sõna... et mitte sokliga vaid...) haruga.. nagu halogeenlambidki...
Missuguse pirni ma peaks akvasse ostma, et see sobiks märga keskkonda? Kas hõõglampe( või mis iganes sinna sobivad), on ka veekindlaid?
Tegin "katusealusest" pilte:
Pilt Pilt

Akva on kodus olnud kaladega 2 nädalat, +eelnev aeg lasteaias ( 1,5 kuud). Seega 2 kuud on pirn vastu pidanud selles vesises keskonnas. Eelmine akva omanik ütles müües seda, et vahetas pirni uue vastu( muidugi ei tea ma kas eelmisega juhtus sama)- et väidetavalt vahetas lihtsalt et valgust rohkem oleks.

Kas peaks postituse tehnika alla panema?

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 04:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Nii kõige pealt siis üleeelmise postitusele. Mina olen väga egoistlik :twisted: Minul on taimer pandud 17.00 kuni 23:00. Seda just talve perioodil. Suvel kindlasti muudan, sest siis hakkab päevavalgust ka paistma.

Nüüd aga probleemist. Ausalt öeldes ei ole kokkupuutunud veekindlate hööglampidega. Nendel peaks olema klaasosa mingist plastist... vist või vähemalt mingit moodi töödeldud klaasist. Sest pirni põledes läheb klaas väga kuumaks, nagu me kõik ka teame, ja nagu sinu pildilt näha tekkib pirni üles kondents, mis aeg ajalt pirnile tilgub. See tähendab aga väga kiiret jahtumist klaasil teatud piirkonnas ja sellest tingituna võibki ta siis puruneda.

Ega kohe lihtsat lahendust ei oskagi pakkuda. Kui siis otsida äkki on olemas selliseid sauna või dussiruumi pirne.

Teine lahendus on ümber ehitada led või torude peale. Samas ei ole ka ledid niiskuskindlad. Ja sellise väikse akva puhul ei ole see ka eriti odav... hakkata ümber ehitama.

Kas muidu kaant hoiad kogu aeg kinni. Minul on kõigil kaaned osaliselt või täiesti lahti. Veeaurustumine suurem aga ei tekki just seda kondentsi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 04:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
See toitmisauk, mis ka pildilt lahtisena paistab. See on vahel lahti. Kuid kuna mu korter on suhteliselt külm ja niiske nagu nii, siis väga ei taha luuki lahti hoida ( kasutan kodus nagu nii neid "stop humidity" tablette niiskuse püüdmiseks). Akva katusealune ja pirn on üldjuhul koguaeg märjad olnud, nii palju kui ma katusealust uurinud olen. Seega mingit ekstra hetke, mil pirn märjaks saab ei ole- see ongi märg... :(
Olen just minemas Ehitus ABC-sse, vaatan kas neil leidub seal midagi mida akvavalgustusena kasutada. Endal paraku ehitamisoskused puuduvad :(

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 04:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Vaatame kui abi ei leia sealt siis äkki... rõhutan sõna äkki saan aidata nikerdada mingi pisikese led valgustuse. Hetkel mul neid led lambikesi ei ole, mis kollakamat valgust lisaks ja ainult külmvalge jääbki tunduma külm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 05:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Variant on sinna E14 sokliga säästulamp sisse vaadata.
Säästuka temperatuur tunduvalt madalam ja ei tohiks kildudeks minna

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 06:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Säärase sokliga ja säästupirnidega akvaariume on veel siiamaani müügis. Soovitan mõnest suuremast kohast (Zooplanet Mustikas) läbi minna ja vaadata millised säästupirnid täpselt seal käivad ja kas neil on ka mingi vahe tavaliste säästupirnidega.
Aga tommikesel on küll siinkohal õigus, et säästupirnid ei lähe nii kuumaks kui hõõgniidiga pirn (hea et sinna veel halogeeni ei pandud:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 08:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kiire lahendus on nagu juba soovitati, e14 sokliga säästupirn. Neid leiab igast suuremast ehituskaupade poest, ka suuremates supermarketites on letikaup. Hoidu ACME märgiga säästupirnidest, need on senise kogemuse põhjal täielik saast (hakkasin juba arvama, et säästupirnid ongi kõik rämps, mis kestab kuu-paar - selgub siiski, et seda on vaid mõnede tootjate toodang). Arvesta ka seda, et ruumi pole seal väga palju, nii et iga pirn ei tarvitse sinna ära mahtuda.
Ise prooviks selle koha peal aga hoopis LED pirni. Siin müüdavatest ehk ntx midagi sellist.
Hoopis ägedam on aga ntx selline - 3W ja ca 480lm ehk 160 lm/W, kui see ka tõeks osutub, on ikka väga hea kaup, efektiivsemat valgusallikat on päris raske leida. Peaks vist endale ka mõned prooviks tellima, peaks andma sama palju valgust kui 9W säästupirn. Sealt kauba kohale jõudmine võib aga kesta isegi üle pooleteise kuu.
Update: ei suutnud kiusatusele vastu panna ja tellisingi endale kah ühe prooviks. :)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Saigi esialgu mindud seda kergemat teed ja üks säästukas koju toodud. Acme`t õnneks ei valinud, kuigi pole kindel et see valitud pirn ka saasta alla ei kuulu- Rimist ostetud(ehitus abc-sse ei jõudnudki :P ) ja Rimi on ise ka maaletooja miski " ICA home"... 7w-ne, seega vastab 35w-le. Kas see mu 21L jaoks "kange" ei ole? Peaksin vist valgustusaega vähendama? Hetkel 14st- 23.30ni...
Lasen katusealusel veits veel kuivada ja siis suran sisse pirni :)

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 09:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
postituvi kirjutas:
Kas see mu 21L jaoks "kange" ei ole?

Ei ole. Tasub vast igaks juhuks algul tsekata, kuidas soojenemisega lood on.
Muide, eelmine pirn läks ilmselt seepärast katki, et fooliumi kohal oli pirn kaanele kõige lähemal ja ju siis mõni tilk ulatus lõpuks pirni klaaskuplini.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 01, 2012 11:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2012 03:28
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn/Kehra
Nüüd uus lambike tunnike põlenud :) Siini on vähemalt elus. Muutsin filtri mullitaja suunda ka. Eks see oli ka süüdi selles, miks eelmine pirn märjaks sai. Kuigi jah- ta oli tegelikult märg kõik need 2 nädalat. Filter pritsis pirnile...
Kuigi kui aus olla- ongi hea meel, et hõõglamp katki läks :D Nüüd on 18W vähem elektrikulu akval ;) Ja tundub, et on nõks valgemgi.

_________________
54L- 4sinist neooni, 1danio, 3platyt;hunnik taimi
25L -5 microrasbora galaxy; hunnik taimi


Üles
 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver