foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 01:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Olen eelkirjutanuga täiesti nõus,va ühes asjas.Paljud siiski soovitavad akvas mõne aasta tagant suurpuhastus läbi viia,st pinnas ja sisustus puhtaks pesta ja ümber korraldada.See vetikas areneb paremini karedas vees ja Sinu vesi tõenäolselt väga kare.Kui pidevalt vahetad kuus 30% vett ja aurustunud vee asendad kraanveega,siis lähebki karedus tasapisi väga üles skalaar tahaks kindlasti pehmemat vett.Kui enne kirjutasin,arvasin et tegemist värskelt alustatud akvaga.Kiirekasvulisi taimi pole mõtet ära hävitada,parem harvenda mõnikord-iga äravisatud taimega saad lahti ka hulgast nitraatidest,mida ta elu jooksul on veest eemaldanud.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 02:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Jah, vana saga'l on õigus selle suurpuhastuse kohta, kuid 4 aastat ei ole minu arvates töps mitte selline aeg, kus seda teha tuleks - olen lugenud, et pigem 8-10 aastast.

Seda eriti siis, kui sa akva vett vahetades põhja sifooniga puhtaks tõmbad.
Mina olen praktiseerinud seda, et kord aastas teen akvas "suurpuhastuse", mis kujutab endast siis suuremat sifoonimist, kus sifoonin läbi terve põhjakihi (Oma uute muldpõhjaga akvaariumitel seda muidugi teha ei saa aga seal olen lihtsalt hoolikamalt sifooninud).
Ja seda asja teen kahel järjestikusel nädalal - pool kasti ühel ja pool teisel nädalal. Sel ajal tuleb jälgida, et filter toimiks hästi, vajadusel svamme tihedasti pesta (või sisefiltrit kasutada), et vette tõusev mustus kiirelt välja saada. Sellega koos olen teinud ka tavapärasest suurema veevahetuse.

See info oli nüüd puhtalt minu isiklikel kogemustel (ja ma olen suht vastu akva üleskiskumisele kui ei ole väga mõjuvat põhjust) aga ma võin rängalt eksida - kui keegi oskab põhjendada, miks peaks akva sisu reaalselt välja vahetama 4 aasta tagant, siis kuulan huviga - äkki peaksin ka nii toimima hakkama :)

Aga näiteks akvaariumite kolimised olen teinud ma ka alati nii, et kalad kottidesse, siis nii palju vett välja, et jõuaks kasti liigutada ja siis viin kasti uude kohta, panen välja võetud vee nii palju kui saan tagasi, filter taha ja kalad sisse.

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 02:35 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Jah 4 aastat on liiga vara,aga 10 kindlasti palju.Ilmselt sõltub ka pinnase struktuurist.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2012 03:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 12:20
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Tänud abi eest! Otsustasin proovida Chemihyd Des'i lisamist. Loodan sellega pildi ilusamaks saada ja siis hakkan vaikselt taimi väljavahetama. Esialgu vaatan, äkki lahendab see mu probleemi ja kui ei, siis mõtlen edasi :) Igatahes suutsite mu meelt muuta, ei tee akvale restarti 8)

Mis te arvate, kas peaksin taimi ka väetama hakkama või on lootust, et põhjas on neile piisavalt toiteaineid?

A ja valgustuse kohta ka küsimus, kas 4x30W võib olla piisav ka punase taime kasvatamiseks (Echinodorus'Rubin’)?

_________________
250l: 1 skalaari, 1 ancistrust, 1 mõõksaba


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2012 03:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
lepa kirjutas:
Mis te arvate, kas peaksin taimi ka väetama hakkama või on lootust, et põhjas on neile piisavalt toiteaineid?

Pigem muretseksin mina kõigepealt Co2 ballooni ning sellega koos veetestid - siis näed, kuidas taimed toiteaineid kasutavad ja vastavalt sellele tasuks siis väetama hakata - saad teada mida üldse lisada on vaja ;)
Kui nüüd kohe sihitult väetama hakkad võib hoopis vetikas sellest jõudu saada.

lepa kirjutas:
A ja valgustuse kohta ka küsimus, kas 4x30W võib olla piisav ka punase taime kasvatamiseks (Echinodorus'Rubin’)?

Mina olen saanud sama taime 0.5W/l ja veesammas 50cm punaseks - siis väetasin ja Co2 oli ka - ehk on piisav.

_________________
325 liitrit vett


Üles
 [ 20 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver