foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 05:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Lauri kirjutas:
Viimase lõiguga ei tahtnud ma öelda midagi halvustavat Kardioru akvameistrite pihta. Pigem aga seda, et akva kokkupanekus pole midagi müstilist ja igaüks saab ise välja arvutada, kas tal on kasulik seda ise teha või töö spetsialistidelt tellida.

Eks siin ole ka psühholoogiline maik asjal - peale akva ülespanekut tundsin magama minnes mitu õhtut kõhedust (akva külg on mul vastu voodit) kujutledes kuidas küljeklaas koos kolmesaja liitri veega mu peale maandub. :) Oma majas ma niivõrd poleks pabistanud, linnakorteris tähendaks aga oskamatult kokkuliimitud akva parajat katastroofi (hakka pärast naabritele seletama miks nad võiks vannitoa asemel elutoas dussi võtta). Kui oleksin ise kokku liiminud siis oleks kordades rohkem pabistanud, nii et osalt oli see kulutus ka enda meelerahu huvides.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 05:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 12:09
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Küsimus: kuidas te isetehtud akvaariumile kaane saate? Või peab sellest siis loobuma? Mingi kaitse lambijuhtmele ja õngitsevate käppade vastu oleks väga hea mõte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 06:51 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
Tsiteeri:
Kes viitsiks ehitada akvaariumi?


ma enam ei viitsi..üks kord pohmellis peaga ehitasime sõbraga ühe 4.5 liitrise kasti...klaasi kulus küll mingi meeter korda 70 cm jupp...mina ei tea kuhu see klaas läks. enamasti vist vaiba sisse, selles suhtes et tolmuimeja krõbises kõvasti ja murduda tahtis klaasitükk ikka "mööda tangensiaalkomponenti" antud (noaga tõmmatud) joone suhtes... a hetkel polnudki tähtis tulemus vaid ikka meisterdamise rõõm. naerda sai kõvasti. kast sai muidu valmis kah. üks mees pidavat seal see maime kah...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 06:55 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Minu eelpooltoodud viites on ka läbipaindumise jaoks valemid olemas. Need eeldavad, et klaasi kõik neli serva on toetatud, st. et ka üleval on jäik raam. Ka ei kehti need mitmekihilise klaasi puhul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 08:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Liisa kirjutas:
Küsimus: kuidas te isetehtud akvaariumile kaane saate? Või peab sellest siis loobuma?.

Noh eks karbi meisterdajad teevad kaasi kah. Kadrioru kamp näiteks. Aga võib ka ise meiisterdada. ALguses tegin 200l akvale kaane vineeritahvlist, ääred põrandaliistust. Kui katta kogu krempel ehituspoest leitava kleepkilega (erinevas värvis, marmor jne), on tulemus eriti omapärane.
Väikese'le akvale tegin kaane pleksiklaasist. Liimid superliimiga. Lambid sinna sisse. Midagi isegi tuli välja :) http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/k1.jpg (kuni k7.jpg)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 08:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 02, 2004 12:09
Postitusi: 6
Asukoht: Tartu
Mmm, jah, aga Kadrioru kambal on see viga, et ta on minust 180 km eemal ja pole mingit oma transat, millega akva koju saaks. :roll: See teine viga on ka kõigi Tallinnas müüa olevate akvadega.

Piilusin vahepeal veel foorumis ringi - ilmselt tuleb minna seda teed, et karp selliset mõõtmetes, et valmis kaas peale sobib. Kobanäpp ja seega ise ehitamise punkti jätan vahele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 18, 2005 09:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
mine mõnda reklaamifirmasse seal mehed suht osavate kätega, elektrikud olemas ja pvc materjal kah omastkäest, :wink: altuurakorras võibolla teevad ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 25, 2005 03:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 06, 2004 07:38
Postitusi: 33
Asukoht: Keila
gemini kirjutas:
ky, kuidas Betta akvaarium tundub? Kas on korralik ja peab ikka vett? :lol: Tahtsin ise ka sealt tellida umbes sama suurt, aga kuidagi kahtlaselt odav ja keegi ütles, et pole eriti kavliteetne :?


:!: Vesi juba nädal aega sees(juba ka pinnas taimedega) ja pole mul ühtegi põhjust nurisemiseks :lol:


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver