foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Palun nõu!!!
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 09:29 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Tere! ma saan aru,, et siin on kõik enam-vähem teadlased koos :D Palun Teie nõu ja arvamust. Tahan osta endale Juwel 400 L akvaariumi koos kapiga,filtrite,lambiga ja muu varustusega. akvaarium on 8-10 a. vana ja sees nagu ma aru sain elas üks suur kala. Siis vahepeal keegi seda akvaariumi enam ei kasutanud ja ta seisis tühjalt. Mul selline küsimus, et kui ta seisis ilma veeta mingi aeg..kas on õige jutt ,et silikoon võis vahepeal kuivada. Ja kui praegu uuesti vee sisse panna,siis võib hakata läbi laskma? Suured tänud nendele,kes saaks mind aidata...Kuna ma kardan, et pärast kõik see 400 L on kodus... :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 10:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Tere

Kõige õigem oleks enne maksmist ikka järgi proovida.Iseenesest ei tohiks ta lekkida ja kui ei peagi vett siis ega ta purskama ikka ei hakka,jõuad alati vee jälle välja võtta,pigem võib karta,et lambid ja filter on väsinud.luminofoortorude tööiga on u 2 aastat.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 10:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Aitäh :) Aga kas oskate öelda, mis selle asja hind on..luminofoortorude ma mõtlen,umbes? :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 10:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Selleks vaata vana toru pealt mittu watti see on ja kas t8 või t5,siis saad nt kalakese kodulehelt mingi hinnaklassi vaadata.(need torud on lambid akva valgustamiseks)

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 10:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Selge,jätan meelde ja aitäh.... :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 10:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Tere.
Sa võtsidki mu nõu kuulda, mis ma osta.ee-s andsin :)
Tallinnas müüb Juweli tooteid Zoo Planet(mustika keskuses) ning torude võimsuse saad sa Juweli kodulehelt kui vaatad Rio 400 andmeid.
Minu arvates tuleks need filtrid välja vahetada ning osta sinna korralik välisfilter.See teeks su elu palju lihtsamaks ning ka kaladel oleks parem aga see on minu arvamus :)
Aaa...Ja kui ta peakski kuskilt lekkima, siis 21 päeva saad ju Ostas pretensiooni esitada ning lekke korral ta tõesti ei purska sul terve toa peale laiali vaid hakkab immitsema ning siis tead akvaariumi veega täitmise ajal ning pärastisel perioodil kodus vaadata ning jälgida.
Mind huvitas ka see akva aga kahjuks peletas mind tema vanus, nii et hetkel peavad mu uimelised leppima 180 liitrises :D

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: tere
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 10:29 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 17, 2011 08:56
Postitusi: 30
Asukoht: pärnu
ma käisin alles hiljuti kalapoes endale ühte vaatamas ja kõige odavamad algasid kuskil 10 eurost!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 10:40 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
:D :D :D Võõtsin kuulda, kuna oli hea soovitus. Kuna ma ültse algaja selles. Ma ise mõtlesin ka selle vanuse kohta. Samas sain mina aru, et seal oli ainult mingi suur kala sees ja kui midagi kunagi vastu pole läinud,siis mikska mitte. Ja teine,oleneb muidugi hinnast ka :? kuna pean ju seda sisustama ka hakkama. loomulikult tuleb ikka odavam,aga ikkagi... ma pretensiooni kohta olen kuulnud ka... ja aitäh abi eest :D Kui saladus pole,mis hinna eest teie oleks seda ostnud? Äkki mul polegi mõtet seda jälgida? :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: tere
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 11:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
signesaariste kirjutas:
ma käisin alles hiljuti kalapoes endale ühte vaatamas ja kõige odavamad algasid kuskil 10 eurost!


Ja kui suur see oli see 10-eurone?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 30, 2011 11:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 17, 2011 08:56
Postitusi: 30
Asukoht: pärnu
hmm, hea küsimus, kahjuks ei mäleta watte kui seda mõtlete!


Üles
 Teema pealkiri: -
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Minu meelest ei ole see vanus küll oluline - sama hea kui masinat ostes läbisõitu vaadata.
Ise vaataks hoopis kas valgusti pesad töötavad - torud tuleb naguinii välja vahetada. Filtri ja soojenduspulga muretseks ka uued. Põhiline on see, et esiklaas poleks väga kriibitud (segab hiljem akva elu jälgimist) ja et akva vett peaks.
Samas väikse lekke puhul peaks seest poolt üle silikoonimine aitama. Raha raatsiksin välja käia u 150 euri selle eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 09:32 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Ma ise uurisin vahepeal ühte Juwel Vision 450 liitrist ning seal oli valgustuseks 2x 59w, usun et sellel umbes sama see võimsus aga Juweli kodukalt saab täpsemat infot.
See, et mitu kalaseal sees elas, ei oma absoluutselt tähtsust. Peaasi jah, et ta kuskile mingit kõpsu saanud poleks.
Samas on jälle see, et kui nüüd ikkagi hakata neid silikoone üle laskma, siis minuarust on see algajale suht tülikas ja keeruline.Mina seda jändamist küll läbi ei viitsiks teha :D .Ju siis olen liiga laisk.
Ma ise mõtlesin ka et max 200 Euri eest oleks ma ostnud selle aga loobusin, sest tahan ikkagi uuemat aga no hind on sel juhul ka juba hoopis teine.Samas me ei tea kui kõrgeks see hind seal veel kerkida võib ning millegipärast ma arvan, et 300ni võib tõusta küll...
Soojenduspulk on õnneks odav aga kui sa sinna juurde nt välisfiltri ostad, siis võid arvestada u 150 eurise väljaminekuga veel + siis sisustus ja ka see ei ole odav (killustik, kännud, kivid).Taimi antakse siin tihtipeale tasuta ära, kalu samuti.
Kas sa kujutad ette kui suur lahmakas see on? :D .Ta piikus on 150cm, kõrgus ja lsügavus jäävad sinna 50-60cm kanti(ma ei viitsi kodukale vaatama minna).
Kui Sul on tõsine plaan hakata kalapidajaks, siis soovitaksin mina sul siit müügi alt vaadata, sest teinekord liigub väga hea hinnaga ja vähekasutatud akvasid, kus on kõik vajalik kaasas.Nad on küll väiksemad aga mina soovoitaksin just kätt harjutada väiksemaga.Praegune 180liitrine on täitsa ok ja jõukohane.

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 11:27 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Tere ja aitäh kõikidele, et võtsite ühendust ja soove jagate. Olen tõesti algaja,samas olen lugenud igalt poolt natukene..kuid palju on veel õppida :D ma kujutan ette küll,kui suur see on..mõõtsin juba selle koha ära. Kuna see mul ikka aastate unistus, siis ma olen ka valmis selleks hooldamiseks ja muuks. Samas nüüd ma leitsin endale 240 L koos kõige varustusega 2,5 a vana akva. Seal kalad sees 19 tk ja rohelust ja muud ka. Koos kapiga. Inimesed müüvad, kuna kolivad ja pole võimalust kaasa võtta. Lambid ja filtrid vahetasid nad eellmisel aastal. Selle pikkus on 1,2....praegu olen rohkem selle pool isegi. Kuna ei tea palju seal ka oktsjonil pakutakse...Looduse kivid mul on olemas,väga palju...käisin kunagi ühel saarel ka tõin kaasa :D Neid ikka tohib panna? :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 11:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
Tasub jah jälgida palju erinevaid müügikohti nagu okidoki, osta, soov, börs ja muidugi tuleks silm peal hoida ka siinsel müügifoorumil.
Ma usun ka, et algajale on lihtsam ja ka soodsam osta nt täiskomplektne.Kalad on iseasi, sest akva peaks ennem sisse töötama aga eks neid saab siit samamoodi hiljem juurde.Paljud annavad tasuta ning saab ka hea hinnaga osta.
Selle jändamise all ma mõtlesin just seda, et kui see silikoon peaks kuskilt läbi laskma siis on seda akvat ikka suht tülikas transportida parandusse ja tagasi jne.Kui sul on korralik filter(soovitan välisfiltrit) siis on ka see hooldamine kökimöki.
Ise korjatud looduslike kividega on keeruline värk.Tahtsin ka ise alguses oma akvasse panna endakorjatud teokarpe ning kivikesi aga sain samuti siit nõu.Kõik oleneb kaladest kelle sa sinna elama hiljem paned.Osad tahavad karedamat vett, osad pehmemat ning endalegi teadmata võivad need looduslikud kivimid akva vee parameetreid muuta ning see on halb.Kõige kindlam on konsulteerida mõne kalapoe müüjaga.Meie saime Kalakesest palju head nõu.Ostsime sealt kive vastavalt oma akva elanikkonna vajadustele.
Nii, et sa oled sattunud õigesse kohta ning küsi aga julgelt :D

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri: -
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 11:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
ikka võib neid panna, enne võiksid nt ahjus läbi kuumutada .


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver