foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 12:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Küsin siis seda ka, et mul on üks suur ilus omapärane puujuurikas ka. Seda ma läbi keeta ei saa kuidagi. Aga kuidas saaks kuumutada? ega ahju ju ei pane??? :roll: :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 12:14 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
mmm...Leotad keevas vees äkki?Ta on nii suur, et potti kuidagi ei mahu?Kui ei mahu, siis jh leotad keevas vees ning siis võiksidki seda vee sees hoida mõned päevad, sest puujuurikas saab siis läbi vettida ning ei tule nii kergesti akvaariumis pinnale.Kui puujuurikas kohe akvasse pista, siis võib ta akva vee pruunikaks värvida :D aga see on mööduv nähtus...

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 12:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Ta jah peaaegu 1 m...potti ei mahu :( Ja ta on tegelt väga raske,seal veel raske rauast asi küljes. ma ei tea kuidas selle kohta öeldagi....pinnale ta vist ei tõuse nii lihtsalt... ma siis proovin teda leotada...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Kividega on ju suht lihtne: hallid-roosad-sinakad raudkivid (graniit) ei tee midagi, vee koostist kotivad valkjad-jahused lubjakivi tükid.

Keraamika koha pealt pole päris pihta saanud: ühed räägivad, et kotib vee koostist, samas mul on eluaeg akvaariumis ümaraks kulunud tellisekilde olnud ja nüüd on ka tavalisest keraamikasavist koopaseinad tehtud.

Vot rauast asjad ajavad kindlasti jama akvaariumivette. Vasest/messingist asjad lausa mürgitavad.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 03:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Selge,aitäh. siis ma igaks juhuks ei pane seda suurt juurikat... Keedan siis kivid ära :D Kas keegi räägib veel midagi oma kogemustest,mida tuleks teada või mille peale algaja ültse ei tuleks? oleks tänulik teile :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 04:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Kui kurioosumeid meenutada...

Mäletan kuskilt mingise tibi hala, et "akvaarium??? Hull! Mul oli, aga ei jõudnud seda iganädalast veevahetust ja kivide-kujukeste hambaharjaga ülenühkimist teha, seega andsin ära!"
Üks tuttav võttis ka tiigist kogred ja kaebas, et kole n..ss ikka akvaariumipidamine, iga paari päeva tagant tee täiesti tühjaks, püüa kalad purki ja vaheta vett... Hea, et ta nii ihne juhtus olema, et ei tihanud trassivett selleks raisata ja tõi vee õuest tiigist - seepärast jäid ka kalad ellu sellise kohtlemise peale.

Muidu on jäänud meelde rusikareeglid: nii suur, kui võimalik, nii vähe kalu, kui võimalik, nii palju taimi, kui võimalik. Siis tiksub veekogu oma looduslikku rada ja saab võimalikult vähese torkimisega läbi. Mitte laiskusest, vaid sellest, et looduskeskonnale ka meeldib, kui vähem torgitakse.

Noh filter peab vastama akvaariumi mahule, kui umbe hakkab jääma, siis tuleb akvaariumist võetud vees muda elemendist välja loputada, mitte nässerdada seda kraani all - kraani all tapad svammi sisse pesa teinud vett puhastavad batsillid ära.

Valgus peaks käima taimeriga automaatselt ja võimalikult lühikest aega ja olema ere. Mõte olevat selles, et taimed halva valgusega ei kasva, küll aga vohavad vetikad, eriti, kui valgus on 14 tundi ööpäevas sees. See-eest ei kannata vetikad hästi pikemat pimedust ja ereda valgusega panevad taimed vetikate eest toitained nahka. Ehk et nii saab vähem vetikat ja rohkem taimeilu. Ehk et valgust nii 10 tundi ööpäevas nagu kalade looduskeskkonnas troopikamail ja sisse võiks lülituda siis, kui toas juba valge või siis keerulisema lülitussüsteemiga toruhaaval. Nimelt pidavat see kaladele stressi tekitama, kui pilkases pimeduses järsku lambist süttib ere valgus. Õhtune ereda valguse kustumine ja kottpimedusega asendumine ei pidavat nii stressitekitav olema.

Lambitorud peaksid spetsiaalsed kavaariumi omad olema. Või siis vähemalt taimekasvatuse jaoks mõeldud. Oma kogemusest võin väita, et spetslambiga on taimede kasvul ja ilul hoopis teine minek kui tavalise odava lambiga.

Veevahetuse norm oli kunagi 1/5 kogu mahust kahe nädala jooksul. Ei ole siin foorumis sellele ka nagu vastuväiteid kohanud. Rohkem oli vaidlust sel teemal, et kas lasta värskel veel ämbriga ööpäev enne vahetust niisama seista või võib vee otse kraanist akvaariumi lasta. Vana kooli akvaristid lasevad veel ikka enne akvaariumisse laskmist seista - siis lendub veest trassisurve tagajärjel kogunenud gaas minema.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 05:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Aitääääh :D kõsiks veel,...kivid on tegelt väga rasked. Palju kilo tohib umbes ned siis panna 240 L akvasse? Mul kuskil 7 suurt kivi-rasked ja siis keskmised ja väiksemad. Kunagi Koibsi saarelt toodud :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 09:31 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Ma muidu keetsin neid tund aega ja siis hoidsin 2 tundi samas kuumas vees. Aga viin paar kivi kalapoodi,küsin sealt. Ja ma saan akvaariumi endale koos kaladega. Ja koos taimede ja grundiga. Mul on välisfilter sellel ka. Minu kkalade nimed on siis....mõned on venekeelsed,ma ei tea mis nad eesti keels on :roll: :)
Mul siis 6 guraamit, skaljarii, 3 kardinali, som perevjortõs, 4 antsitrust, partsjovõi gliptoperiht, tarakotum, kuldne koridoras. Need mis vene keeles on...ei kujuta ette, mis nas eesti keeles on...äkki keegi saab ikka aru :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 10:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 12:28
Postitusi: 119
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn,Pärnu,Harjumaa
carolyn kirjutas:
Ma muidu keetsin neid tund aega ja siis hoidsin 2 tundi samas kuumas vees. Aga viin paar kivi kalapoodi,küsin sealt. Ja ma saan akvaariumi endale koos kaladega. Ja koos taimede ja grundiga. Mul on välisfilter sellel ka. Minu kkalade nimed on siis....mõned on venekeelsed,ma ei tea mis nad eesti keels on :roll: :)
Mul siis 6 guraamit, skaljarii, 3 kardinali, som perevjortõs, 4 antsitrust, partsjovõi gliptoperiht, tarakotum, kuldne koridoras. Need mis vene keeles on...ei kujuta ette, mis nas eesti keeles on...äkki keegi saab ikka aru :D


Millal sa akva kätte saad?Kaladega on aga see asi, et äkki on sul kedagi tuttavat, kelle akvasse kalad anda seniks kuni sa oma akva tööle saad?Tavaliselt ei lisata nn värskesse akvaariumisse kohe kalu vaid lastakse ennem nn sisse töötada ning siis hakatakse lisama vähehaaval elusolendeid.
Mõne venekeelse nimega ma oskan aidata aga mitte kõikidega:)
6 guraamit, skalaar, 3 kardinalikala, 4 Ancistrust(põhjakoristaja ehk Ants).

_________________
375L - Discused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 01, 2011 10:31 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 30, 2011 09:06
Postitusi: 13
Asukoht: eesti
Ma tean jah, et kohe ei tohi...ainukene,kui see kalapoes naisterahvas nõustub võtta enda juurde mõned....tal seal oligi 1 akva vaba :) aitäh,ma uurin


Üles
 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver