foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 52 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2011 09:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Tere!

Mina olen Kuldar. Sattusin siia foorumisse, kuna täna käisin kirbukal ja nägin seal akvaariumi. Kuna mitmeid aastaid sellest vaikselt mõelnud, siis nüüd hea võimalus väikestviisi alustada. Kaladega olen seotud läbi hobi- ja võistluskalastamise, millega tegelenud vastavalt 17-18 aastat/3 aastat.

Minu akvaarium on 65L, sellel oli komplektis lisaks akvaariumile:
* paar kahva
* mingisugune pehme voolik
* termomeeter
* reguleeritav termostaat
* mingisugune pump (täiendatud: vist "mullitaja", nagu taaskord targemaks olen saanud)
* umbes 20 cm pikkune läbipaistev plastist silinder, millel otsas mingi kaas, millel ümmargune toruke küljes

Kas keegi oskab õpetada, mismoodi täpselt edasi peaksin toimima ja kuidas neid 2 viimast instrumenti kasutada täpselt? Olen lugenud siit foorumist algajate teemasid juba päris mitmeid, pilt natuke selgem juba. Aga siiski küsin, et asi oleks kindel :)

Pilti ka:

Pilt

Hetkel ei oska midagi muud küsida. Loodan, et viitsite natuke seletada mulle. Kui veel küsimusi tekib, eks ma siis kindlasti ka küsin :)

Tänud!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2011 10:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Tere tulemast.
Voolik ja see läbipaistev plastkuppel käivad kokku ja siis nimetatakse seda sifooniks.
Loodetavasti saad aru ka väljamaa keeltest,
üks hea link: http://www.sera.de/index.php?id=9&L=1&type=ht
emakeelse jutu leiab: http://akvarist.eu/node/17 ,lisaks nupukese "lingid" alt leiad palju huvitavat ning tasub ka pressida kollases kirjas linke seal ülal ,paremal nurgas pluss veel foorumisiseseid jutte...
Päikest ja kannatust

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2011 10:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Tere tulemast akvaristide sekka. :wink:
Pese see akva ilma pesuvahendita korralikult üle.Põhja oleks hea peenikest kruusa saada või mingit spets põhjasegu.(Kruus on ilmselt odavam)Kruus tuleks kindlasti korralikult läbi pesta, enne akvasse panekut.Elus taimed oleksid kah päris head.Ma ei tea kuidas Soomes,aga siin jagatakse neid ka tasuta.Vesi sisse ja kui see must jurakas seal akva põhjas juhuslikult iminappadega varustatud on,siis on ilmselt tegemist sisefiltriga ja see kinnitatakse akvaariumi seina külge,sissepoole vee piirile.Kui päriselt ei tea millega tegemist,siis tee sellest jurakast pilti.
Akvapoes müüakse kindlasti mingit filter starti mis aitab akvaariumi kiiremini käivitada.Kes väga ei kiirusta pistab alguses mõne teo sisse elama ja pärast mõne kõvema tankist kala ja nii ta sujub.Esimestel kuudel võib vesi vimkasid visata ja ei soovita mingeid väga kalleid kalu osta :roll: Põhiline -ära kiirusta. Siit leiad kindlasti palju kasulikku infot ja pigem algul lugeda ja edasi tegutseda kui pärast kõike ümber teha ja haigusi ravida.Kannatust ja ilusaid elamusi oma akvaariumiga.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 19, 2011 11:18 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Suured tänud heade soovituste eest!

See must jurakas on varustatud mingisuguse kinnitusega, vist jah olid iminapad küljes. Selle kinnituse olen suutnud kuskil toas juba ära kaotada.

Mõtlesin esialgu lasta akvaariumi vett täis ja siis hakata uurima, et kuidas kaasas olevad vidinad kõik toimivad, kui üldse. Vaikselt loen siit-sealt koguaeg juurde ja nii saangi hakata vaikselt edenema. Kas keegi on proovinud mõnda meie parasvöötme kala ka akvaariumis hoida? Mul vist nii väike akvaarium, et sinna meie kliimavöötme kalad ei mahuks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 20, 2011 04:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Katsu ikka midagi sinna põhja panna,enne kui vee sisse lased.Kui elad merele lähedal võid ju mere äärest ka seda peent kruusa võtta ja läbi keeta,siis ei tule mingeid hädasid kaasa.Kui alguses vee ja pärast põhjakatte paned,siis läheb vesi väga häguseks.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2011 09:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Mitu päeva nüüd kiire olnud ja pole aega leidnud, et alustada töödega. Mere ääres ma ei ela, kuigi Soomes igal pool seda mõnusat graniidipuru. Kas see oleks paslik akvaariumipõhja panemiseks? Mõtlesin veel seda, et kui täidan põhja ära ja lasen vee sisse, siis kas peaks laskma vees hägu ära settida, enne kui elektrisüsteemid järgi ühendan? Või pole vahet ja võin kohe tööle panna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2011 10:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Elektril pole küll vahet. Pigem aitab filtri töö hägu kadumist kiirendada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 22, 2011 10:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Täna käisin lahtiste silmadega väljas, lootuses leida mõnusaid dekoratsioone tulevasse akvaariumisse. Tulemuseks sain ilusaid peopesasuuruseid tumedaid graniidimurde. Mida aga mitte ühestki poest ei saanud, oli põhjakatteks liiv/kruus/killustik. Kuna suuremad peitukad kaladele otsustasin teha ilusatest tumedat värvi tükkidest, siis põhja tahtsin valget või heledat. Netist otsisin spetsiaalsed akvaariumidega tegelevad poed välja ja homme lähen uuele katsele. Homme õhtul saab siis loodetavasti akva ka käima panna. Mida soovitate kindlasti poest veel osta alustuseks, et oleks kindla peale minek ja saaks kõik vajaliku tehtud, et akvaariumist ka asja tuleks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2011 10:40 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Õhtust!

Ehitasin täna akvaariumile laua, pesin poest ostetud kruusa puhtaks ja panin akva tööle. Tegin ka paar veetesti: pH=8, dGH=5. Proovin nüüd iga päev jälgima hakata seda.

Kuidas oleks kõige parem mullitajat ja termostaati paigutada? Nii visuaalselt kui praktiliselt.

Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2011 07:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Filter ja soojenduspulk on su pildi järgi juba piisavalt heades kohtades. Soojendi võiks muidugi olla filtrist väljuva vee joas - temperatuur ühtlustub kiiremini.
Kruusa tasub otsida pigem ehituspoest. Odavam.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2011 04:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Kuna eile sai kruus pestud vähemalt 10 korda läbi, siis umbes 18 tunniga on vesi täiesti läbipaistvaks muutunud. 18 tundi tagasi oli veetemperatuur +30C, termostaadile sättisin peale +26C, mis antud hetkel on ka saavutatud. Algul oli väike hirm ja uudishimu, kas kirbukalt ostetud akvaariumiseadmed üldse töötavad. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 25, 2011 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vaatan, et keegi pole Sulle vastanud - mida poest osta. Ma ei tea, mis testid Sul veel on peale nende kahe, mida juba teinud oled. Vajalikud oleks veel NO2, NO3 ja NH. pH võiks ka olla.

Alustuseks paneks ma sisse paar tigu ja hästi pisut neile midagi süüa. Mõni tablett näiteks, mis mõeldud põhjakaladele. See aitab veel käivituda. Ja elustaimi võid ka juba istutada. Nood saavad siis rahulikult juurduda, enne kui kalad sisse tood.

Lisaks veel, et poes müüakse vedelat bakterit. Seda võiksid ka akvasse lisada. Seda enam, et Sul ilmselt kusagilt teisest akvast stardiks juba käimaläinud vett pole võtta.

Mõnusat pusimist!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 27, 2011 01:49 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Tere!

4 päeva nüüd akvaarium käinud, tigusid ega taimi veel sees ei ole. Veele on tekkinud järvevee lõhn :) Vee karedus on muutunud 5 pealt 6-le, pH on endiselt 8. Mida võiksin neist testidest järeldada?

Kuldar


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 28, 2011 06:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Testide kohapealt ma igaks juhuks sõna ei võta.Karedust tõstavad teokarbid ja paekivi.Tore oleks ikka mõni taim sisse saada ja kasvõi mõni kalamaim.Eestis oleks kindlasti tigude ja tankistkalade pakkujaid - need "tõmbavad" akva käima.Soome koha pealt ei tea kas pakub keegi abi. :roll:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 29, 2011 09:38 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Kas keegi võiks öelda, kui palju Eestis maksavad sera pH, NO2 jne testid maksavad? Neid vedelal kujul teste mõtlen siis. Ja küsin lihtsalt hinnavõrdluse jaoks huvi pärast. Soomes pH näiteks 8,6€, NO2 test aga 13€. Arvan, et hinnavahesid eriti Soomega ei ole.

Pilt
Pilt

Piltidelt ka näha, et akval klaasid ära kriibitud.. :?


Üles
 [ 52 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver