foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 10:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kurgi peaksid välja korjama, kui on plödaks muutunud (pigem enneta seda). Siis pane uus. Võid pakkuda veel suvikõrvitsat. Kalade graanuleid võid tiba panna või siis ka põhjakoristajatele mõeldud tabletti. Kui Sul vaid üks tigu, siis toiduga ära priiska. Rikub vee ära. Lisaks kõigele peaks üks normaalne tigu sööma ka vetikat. Alustavas akvas seda paratamatult tekib. Nii et - küll ta süüa leiab. Graanulite (tablettide) lisamise pluss peaks olema see, et saab sealt ehk ka kobedamaid toitaineid oma kitiinkesta kasvatamiseks. Palja kurgi (kõrvitsa) peal kasvanud teol kipub koda kehva olema. Vajab ta selle kasvatamiseks ka kaltsiumi. Seda ammutab ta veest. Arvesta siis umbes 1 tigu ja 10 liitrit vett.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 11:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Istutatud veetaimi sööb ta ka. Täna esimest korda raputasin kalatoitu. Soome keeles yleisruoka, ma ei oska seda eesti keeles öelda.

Tegin enne taas pH-testi, et äkki juba midagi muutunud. Akva käinud juba 2,5 nädalat, tigu sees olnud nädal vist. Ph endiselt 7,5 nagu alguses. Ei saa sellest eriti aru, et miks see tulemus ei muutu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 11:32 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Ära väga raputa,pigem pane natukene näpuotsaga.Muidu tuleb akvasse haisev kissell. :shock:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 11:39 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Aitäh heade nõuannete eest! Tore, et on mõned inimesed, kes mind õpetavad. Kuigi olen kaladega muul tasandil pikki aastaid kokku puutunud, siis akvaristikas olen tuhm tegelane :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 11:45 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Mis siin ikka õpetada,kõik õpivad.Eriti hästi veel siis, kui oled juba omast arust tegija ja kolinaga ämbrisse astud.
Mina ikka kolistasin mõnuga :lol: :oops:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2011 12:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Yleisruoka peaks tähendama üldsööki, et justkui kõigile kõlbulik, universaalne. Arvaksin, et mingid pisemad graanulid või helbed. Pane tiba, sest ega algaja Pireti poolt kardetud kisselli ju ei soovi. Eks nad leia leia ka muud hamba alla pistmiseks. Eeldaks ikka, et vetikat. Karta on, et ka pehmemat sorti taime matsutavad.

Sul mingi kummaline tigu. Kas tead ka ta nime? Põhiliselt peetakse akvas õunatigusid (kollased ja pruunid). Nemad teevad omi munahunnikuid ülessepoole akvavee piirile. Sealt on lihtne marja ära korjata juhul, kui teo populatsioon üle piiri läheb. Mina kutsun õunakaid kultuurseteks tigudeks. Ma ei tea, kuidas too Sinu tigu järglasi teeb. Mõnede (peaasjalikult prügitigude) mari on läbipaistev kallerdis ja seda on suht raske akvast üles leida ning likvideerida. Tehakse seda "sülti" igale poole - taimed, kruus, akva seinad..., eriti tunduvad nad minu kogemuste põhjal armastavat filtrit. Sinna koguneb suht head söögimaterjali ning seetõttu lahe neil paljuneda. Kui populatsioon liiaks läinud, siis võib tekkida filtri ummistamise oht.

Ja taas algaja Piretil õigus - eks kõige paremini õpitakse omadest kogemustest! Ja ämbrisse oleme vast pea kõik astunud. Kogemused tulevad aastatega. Seniks aga head pealehakkamist Sulle.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2011 12:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Olen proovinud googeldada ja enda tigu leida, kui tulutult. Kui meelde jai oigesti, siis poes oli akva peal kiri "paratiisi kotilo" ehk paradiisitigu. Sellist aga googeldades kyll ei leia. Kahjuks ei taibanud poes teo nime yle kysida.
Tana markasin akvas kivi kyljes mingit umbes 5cm pikkust labipaistvat niiti lehvimas. Mis see olla voiks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2011 01:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sul on üks tigu? Väga võimalik, et too lehviv niit on teo oma. Kisub ehk sinna kallerdise kanti. Kas terakesi on ka sees näha?

Paradiisi kotilot googlest ei suutnud ka mina leida.

Leidsin selle:

http://www.youtube.com/watch?v=OJIXRaKSDDg

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2011 09:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
OT.
Klõpsisin Youtube'is edasi neid videosid ja leidsin ka inglisekeelse seletuse selle zombi-teo kohta
http://www.youtube.com/watch?v=EWB_COSUXMw&feature=related


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2011 10:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Võistlusõngitsemisega, v no yldse õngitsemisega, kokku puutudes olen konksusöötade näol tgemist teinud igasuguste elukatega. Aga need kaks videot ajasid kyll sydame natuke pahaks :))


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2011 10:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
paratiisi kotilo

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2011 03:27 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Just. Sealt viimaselt lingilt siis LÕPUKS ometi leidsin selle õige :) Aitäh! Inglise keeles teo nimeks siis "Giant Ramshorn Snail".

Päris huvitav, kuidas avastan kogu aeg midagi uut. Uurisin enda akvaariumit, täpsemalt selle valgustust. Sees on 15W pirn, mida on ilmselgelt liiga vähe. Lisaks ma ei tea veel, kui vana see pirn täpselt olla võiks. Tulin siis mõttele, et vaataks natuke võimsama pirni. Käisin esimeses ettejuhtuvas kaubanduskeskuses, kus pirnide valik suur. Seal aga avastasin, et mulle sobiva mõõduga (45cm 18") suuremat pirni kui 15W ei olegi. Kas pean siis nüüd akva kaant hakkama ümber ehitama, et saaks teise samasuguse toru juurde panna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2011 08:28 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Puhastasin just akvat ja avastasin, et ühe taimelehe all on u 3mm suurune teopoeg. :) Samas ma ei saa aru sellest, kuidas oleks võimalus lahti saada akva põhjas olevast võrgustikust. Sifoonimine tehtud, aga ikka sellest nn võrgust pole vabanenud. Sifoonimine seda ei eemalda. Muud moodi ka nagu ei oska.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2011 09:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Kui valgust sisse enamat soovid siis ilmselt ümberehitusest ei pääse.
Pakuks välja esialgu selise teoreetilise lahenduse ümberehituseks:
2 tk 24W T5 luminofoortoru (pikkus neil 563,2mm)
1tk elektroonset balllast (ELXc240.863 T5 2x24/39W TC-L 2x18/24/36/40W )
pluss veel pesad 4tk ( http://www.effex.ee/index.php?pg=1&pgr=19&sgr=36&id=438 )
ja toruhoidjad (analoogsed= http://www.effex.ee/index.php?pg=1&pgr=19&sgr=36&id=133 )
lisaks peab mõtlema peegeldile torude taha , lihtsamas versioonis on kasutatud ka fooliumit aga püsivam on ilmselt mõne valgusti peegeldi kohaldamine või päris peegelklaasi kasutamine...

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 19, 2011 08:58
Postitusi: 22
Asukoht: Soome
Oi, just avastasin, et 3 poega u 2-3mm läbimõõduga. Lisaks sellele veel terve hunnik mingit "sülti", milles terakesed sees. Arvatavasti suurem hunnik tigusid mul varsti. :) Kuidas nad niimoodi tulid ehk kuidas tigudel see paljunemine toimub? Kas hävitada nad juba eos või siis, kui suuremad? Arvatavasti mul ei ole terve akvatäie tigudega miskit teha.


Üles
 [ 52 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver