foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kõik stardikomplektidest.
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2011 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Tere!

Olen alles täitsa algaja, kuid viimasel ajal on hakanud kohutavalt huvi pakkuma akvaarium ja selle juurde käiv elu.

Olen siin nädal aega postitusi lugenud ja lugenud. Mõni hetk tundub kõik lihtne olevat ja läheks kasvõi kohe poodi ja ostaks akvaariumi ära, teine hetk tuleb jälle masendus, et kas ma saan ikka sellega hakkama.

Kuna ma alguses ei saa tehnikast midagi aru ja ilmselgelt ei oskaks "head" akvaariumi komplekteerida, siis mõtlesin, et äkki tasuks osta mõni poes müüdavatest stardikomplektidest. Uurisin foorumis ringi ka, kuid otseselt stardikomplekte puudutavaid teemasid ma nagu ei leidnud. Stardikomplekti eesmärk peaks olema algajale ju kõik võimalikult lihtsaks teha, kuid mind painab mõte, et kas komplekti kuuluvad ikka ka head asjad.

Mind huvitab hetkel konkreetselt AQUASTAR 60, 54l.
http://kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=285
Lisainfosse on kirjutatud, et sisaldab Eheim sisefiltrit 2007, Jäger termoregulaatorit 50W, valgustust 1x15W, termomeetrit ja kalakahva.
Tean, et 54l akvaarium on suhteliselt väike ja paljud hoiatavad siin foorumis, et peagi võib tekkida soov see suurema vastu vahetada, kuid poes nägin ma seda sama akvaariumit töös ja mulle vähemalt alguses tundus see suhteliselt sobiv.

Kuna tahaksin kasvatada ka mõndasid elustaimi (pigem vähenõudlikumaid), siis tean, et valgustus mängib siin suurt rolli. Ilmselgelt jääb 15W valgustusest väheks pirtsakate ja ilusamate taimede kasvatamisel, kuid kas mõned lihtsamad ja algajale sobilikud taimed saaksid sellise valgusega hakkama?

Muidugi panevad mind muretsema ka kõik muud tehnilised asjad- kas Eheim sisefilter 2007 on hea ja sobilik, kuidas on Jäger 50W termoregulaatoriga?
Kas sisefiltrist piisaks, kui sooviksin akvaariumis näha ujumas kõige lihtsamaid eluspoegijaid, keda algajad eelistavad? Või peaks muretsema ka mullitaja?

Oleksin väga tänulik kui siinne tark perekond mind aitaks ja nõustaks, et kas tasub osta sellist stardikomplekt?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
54 liitrine akvaarium on alustuseks üsna paras, kasutatakse ju veel palju väiksemaidki.
Antud akvaarium peaks üsna hea olema, Eheim on üks kvaliteetsemaid ja hinnatumaid filtritootjaid, ka Jäger on sama firma nende kaubamärk veesoojenditele. 15 w jääb kindlasti nõudlikumatele taimedele väheks, aga näiteks teatud Microsorumid või Anubiased peaksid edukalt sellega hakkama saama.

Ehk siis inu hinnangul peaks tegu olema algajale igati asjaliku komplektiga, kõik oluline kohe kaasas.

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 04:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Tänan vastamast!

Kuid komplekti nö mullitajat ei kuulu, kas see oleks väga vajalik ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 05:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Eiliina kirjutas:
Tänan vastamast!

Kuid komplekti nö mullitajat ei kuulu, kas see oleks väga vajalik ?

ei ole, tavaliselt piissab sellest, et filtrist väljuv veevool suunata vee pinnale et tekiks pinnavirvendus

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 05:57 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Mullitaja on üsna ebaoluline. Komplekt ise oleks algajale ilmselt üsna hea. Alustasin ka 54l aga Juweliga. Samas pead enne läbi mõtlema, mis kalu seal pidada plaanid. 54l on siiski üsna väike ja kalavalikul tuleb natuke rohkem nuputada. Mulle mingis mõttes meeldivad sellised 54l isegi rohkem korteris kuigi probleeme võib kergemini tekkida kui suuremates. Hoolsuse asi suuresti. Ja aeg-ajalt ikka tuleb see tunne peale, et oh oleks mul ... küll siis ... . Kui sellest sügelusest üle suudab olla siis võib 54l-sega väga toreda ja naudingut pakkuva akva saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 08:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina alustasin ka 54-liitrise akvaga. Oli mõeldud algselt ainult taimede kasvatamiseks, kuna pisik potililledest oli juba sees. Pärast veetaimede sisseistutamist sai akva nii ilus, et kohe järgmisel päeval kablutasin akva poodi kalade järele. Kuna too akvaristika maailm mulle nii uus ja võõras, ei tekkinud mulle mõtetki ja ega osanudki uurida, mida kõike ennem kalade sisselaskmist vaja teha (näiteks veetestid!). Toppisin kalad sisse ja nautisin ning ka kurvastasin. Nii mõnigi kala sai surma, aga samas ka mõni spartalane elab tänaseni (albiino ants näiteks).

Veits kaldusin teemast kõrvale. Tegelikult tahtsin öelda seda, et kui sain mina hakkama - saad Sina ka. Kõik oskused tulevad samm sammu haaval. Ja alati saab foorumist abi!

Ja veel omadest kogemustest soovitaksin eluspoegijatest loobuda. Põhjus - nad sigivad nii hirmsasti, et tolles 54-ses võid jänni jääda. Kalade arv kasvab üle pea ning liigne asustatus kipub vett rikkuma. Nii tekib vajadus veel ühe akva järele ja nii ta läheb... Ühe akva asemel on Sul varsti mitu. Tulemuseks on hunnik tittesid, mida raske ära sokutada. Poed eriti ei taha võtta (mitmel põhjusel) ja foorumiski pakkumine ei kulge just eriti soodsas tempos.

Minust on saanud neoonide fänn (kuigi omal pole ühtegi - korter väike, enam 11-nes akva ei mahu kohe kuidagi!) Olen näinud väga vingeid neoonide akvasid. Kui valid õiget värvi põhjakruusa, tagatausta, valguse... siis on pilt lausa vapustav. Heiklevad ja säravad! (On ka teisi neooni sarnaseid pisemamõõdulisi parvekaid - laternateks kutsutud näiteks või rummininad).

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2011 01:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
No väga hea, et see akvaarium ikka sobib. Mõõtmetelt ehk tõesti väike, aga ma mõtlesin, et alguses võiks ikka proovida sellisega, kui hiljem ikka meeldima hakkab ja tunnen, et tahaks edasi areneda, siis võib suuremat planeerida.

Mõtlesin ka mina nende eluspoegijate peale- aga kui võtta ainult isased guppyd, siis ei peaks ju nende poegimisega probleeme olema? Või on kalamaailmas väga raske emast ja isast eristada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2011 01:32 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Saab vist küll ainult isaseid gupisid pidada. Üsna lihtne peaks olema ja pealegi on guppisid üsna palju ringi liikumas. Emasest peaks neid üsna lihtsalt suutma eristada.
Iseasi, mis nad ise sellest mungakogudusest arvavad. Olen kuskilt nagu lugenud, et pidid aegajalt seal kaklema ja kambakaid tegema. Kui neid seal üle viie on siis vast hajub see agressioon paljude isendite vahel ja ei tekita probleeme. Aga siin võiks midagi arvata see, kes ainult isaseid gupisid juba peab.
Mina alustasin daanioteparvega. Julgen soovitada kuigi väike nüanss on, et daaniod on vilkad ujujad ja ilmselt eelistaks pikemat akvaariumi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 12:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Ka mina alustasin 54 liitrise stardikaga.Soojenduspulk on hea ja filter laseb isegi mulli,vähemalt 1,5 aastat tagasi ostetu teeb küll seda.Igati vastupidav komplekt on.Minul küll pole kumerat klaasi,aga see vast tehniliselt midagi ei muuda :lol:
Isased gupid on selliste ilusate pikkade sabadega ja kui uurida neid lähemalt,siis kõhualune uim on selline pikk ja peenike ehk torujas,emastel seevastu kolmnurkne.Päris pisi maimudega on muidugi kerge puusse panna.
Minul seal ühe lambi all isegi kasvavad mõned taimed,mitte küll väga hästi,aga täitsa roheline on.
Ilusat algust ja ära väga kiirusta.Mina tegin kõik kähku ära ja pärast lugesin tundide viisi akvaristist,kuidas olukorda paremaks muuta. :roll:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Suured tänud vastajatele! Arvan, et otsustan siiski selle stardikomplekti kasuks.
Ja, algaja Piret, sellel minu väljavalitud akvaariumil ei ole ka kumerat klaasi.

Aga millised taimed oleksid vähemnõudlikumad sellise valgustuse juures?
Kuna ma akvaariumit täiesti roheliseks ka ei taha, vaid tahaksin, et taim kasvaks enamvähem seal, kuhu ma ta istutasin, siis kas seda substraati võib lisada ka ainult nende lillede alla ja mitte lisada üle terve akvaariumi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 04:11 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Aga millised taimed oleksid vähemnõudlikumad sellise valgustuse juures?

Neid taimi oleks omajagu. Ilmselt tuleks www.tropica.com all ringi lehitseda ja vaadata, millised on kerged kasvatada, vähenõudlikud valguse suhtes ja välimuse ning suuruse poolest vastuvõetavad. Raske on nõu anda kui ei ole teada, mida sa oma taimedelt ootaks. Kiire kasvuga taimed on head seetõttu, et aitavad natuke vetika vastu võidelda.

Tsiteeri:
Kuna ma akvaariumit täiesti roheliseks ka ei taha, vaid tahaksin, et taim kasvaks enamvähem seal, kuhu ma ta istutasin, siis kas seda substraati võib lisada ka ainult nende lillede alla ja mitte lisada üle terve akvaariumi?

Sellest on nüüd pisut keeruline aru saada. Kas jutt on kruusa lisamisest üksikutesse kohtadesse? Nii ei saa minu arust. Ikka kogu alus tuleb kruusaga ära katta. Olen näinud taimi poti sees hoitavat ilma kruusata akvaariumis aga ma ei saaks öelda, et see järgimist vääriv eeskuju oleks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 05:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Võibolla ma olen asjadest natuke valesti aru saanud. Taimedele tuleb lisada substraati, mis on nagu muld? Ja selle mulla peale siis kruus kaunistuseks. Mõtlesin, et lisan selle mulla ainule nendessse kohatdesse, kus on taimed ja ülejäänud katan ainult selle ilusa kruusaga? Või mõtlen ma kuidagi valesti?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 05:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Mullale pead ikka need kivikesed peale panema muidu see hakkab lendlema sul seal akvaariumis. Ja keegi ei keela ega käse sul seda mulda mujale panna kui ainult taimede alla. Minul näiteks on taimede jaoks pandudki muld ainult teatud piirini (tagumises osas on muld ja kruus peal ees pool on ainult kruus).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 05:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:33
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Ma ei mõelnudki, et ma mulla peale kruusa ei pane, vaid mõtlesin, et mulda ei pane nendesse kohtadesse, kuhu ma taimi ei istuta. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 05:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Aga minu meeles mõtled sa täitsa õiges suunas ;)


Üles
 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver